Проблем с домейните от Namecheap?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Всичките ми домейни сочат към някви други ДНС-и .. нито 1 сайт не ми работи заради това, някой има ли други проблеми с това?

Поздрави
 
От: Проблем с домейните от Namecheap?

Здравей, аз имах проблем с хоста им - грешката беше в моя доставчик, която се поправи след дълги разговори по телефона.
 
От: Проблем с домейните от Namecheap?

При мен си бачкат домейните в неймчип
 
От: Проблем с домейните от Namecheap?

И моите сайтове мигат като коледна елха. Свързах се с чат съпорта им:

19:21Liudmila G.: Please accept our sincere apologies for all the inconveniences you are experiencing at the moment. We regret to inform you that nameservers are affected by strong DDoS (Distributed Denial of Service) attack at the moment, which caused temporary unavailability of most of the services. Our technicians are doing their best to resolve the issue as soon as possible

За съжаление преди да се прехвърля към тях бях чел, че такива неща се случват. Голяма фирма, винаги ще се намери кой да ги атакува. Чудя се ако си сетъпна мой си DNS сървър на малък VPS дали няма да е по-стабилно? Доста по-лесно ще се катурне с DDoS, ама едва ли на някой му пука за моите сайтове, че да ги атакува точно тях.
 
От: Проблем с домейните от Namecheap?

Принципно има идея, но ще са ти нужни 2 малки впс-а при различни доставчици. Другият вариант е да ползваш cloudflare за целта. А може да потърсиш за същите тези пари и някои anycast dns доставчик.
 
От: От: Проблем с домейните от Namecheap?

Принципно има идея, но ще са ти нужни 2 малки впс-а при различни доставчици. Другият вариант е да ползваш cloudflare за целта. А може да потърсиш за същите тези пари и някои anycast dns доставчик.

Ами аз имам вече един малък VPS, който ползвам за бекъп, мислех на него да настроя DNS-a. Cloudflare изглежда му се случва също от време на време да го бутнат. Rage4 изглежда интересно, ще ми свърши работа, макар че 250 000 заявки един качествен флуд сигурно бързо ще ги навърти...

Най-добре комбинация от namecheap и малкия ми VPS за бекъп, но изглежда, че в самите namecheap няма как да настроиш вторичен DNS server...
 
не пада клауд флеър само се случва да насича при някой случай за даден регион
като този 400 гигабита атака

http://blog.cloudflare.com/technical-details-behind-a-400gbps-ntp-amplification-ddos-attack

за чист днс само с паузирана услуга трябва да си работи по добре от да държиш два днса на еднa машина
 
Аз имам Dedicated Server.. как да направя backup на домейните? Като имат неймчип атака да ми се пускат от моя хост примерно? ideas?
 
Как да направиш твой си днс ли питаш? - нямам неим чиип акаунт

за 1 твой си домейн някъде в панела на домейна ти трябва да имаш да създадеш
ns1
ns2

и да му декларираш ипта към който да сочат към сървъра ти ... след това за срок до 72 часа (обикновенно по бързо) ще станат регистърд неим сървърс и ще може да ги добавиш във контролния панел домеините и ще се управлява от твоя сървр...

след това на твоя си сървър трябва да имаш днс (споре дконтролния панел различно)


Какво препоръчвам за момента
иначе за най лесно само си направи акаунт в калуд флеър и добави домеините си и в нейм чиип клаудфлеърските днси към домейните и даи пауза на клауд флеър услугата така ще ползваш тения днс
 
Тва ми писаха от съпорта

23:29Nikita Ba.: As I can see domains 123.com, 123.com and 123.me are using our default nameservers dbs1-5.registrar-servers.com and pointed to the IP 123

23:30Nikita Ba.: Since domains are using our default nameservers your sites are affected
23:30Simeon: if I change the default nameservers
23:30Simeon: will the domains be affected?
23:31Nikita Ba.: When you change nameservers for a domain name, these changes are not accepted instantly all over the world. It may take up to 24 hours (in rare cases more) for local ISPs to update their DNS cache, so that everyone can see your website.
23:31Nikita Ba.: Since the caching time varies between ISPs, it takes time for DNS changes to be totally in effect. Unfortunately this process cannot be influenced or sped up because of its automated nature.


Тоест, хостинг провайдъра ми, ако ми предостави nameservers ще бъде ли афектиран? и като цяло Dedicated servers имат ли nameservers? или са само на ип-та?

Как да направиш твой си днс ли питаш? - нямам неим чиип акаунт

за 1 твой си домейн някъде в панела на домейна ти трябва да имаш да създадеш
ns1
ns2

и да му декларираш ипта към който да сочат към сървъра ти ... след това за срок до 72 часа (обикновенно по бързо) ще станат регистърд неим сървърс и ще може да ги добавиш във контролния панел домеините и ще се управлява от твоя сървр...

след това на твоя си сървър трябва да имаш днс (споре дконтролния панел различно)


Какво препоръчвам за момента
иначе за най лесно само си направи акаунт в калуд флеър и добави домеините си и в нейм чиип клаудфлеърските днси към домейните и даи пауза на клауд флеър услугата така ще ползваш тения днс
 
Значи направи това което второ го написах с клаудфлеър ще стане за около минута

правиш си акаунт безплатен
въвеждаш си домейна
Преглдаш данните А name да сочи към коректното ип на деидекеитед сръвъра

Дава ти два днса neshotsi.ns.cloudflare.com въвеждаш ги в нейм чип и си готов - тези с доставчици с бързи днси ще виждат сайта ти след съвсем малко .... (даваш клауд флеъра на пауза от за домейна от дашбоарда и ползваш само днс)



Относно имат ли dedicated server - name servers, първата част от поста ми е как да си направиш твой на твоята машина... само че преди да ги направиш трябва да декларираш иптата на твоята машина като нейм сървъри в nameceap... https://www.namecheap.com/support/k...-i-register-private-nameservers-for-my-domain

правиш си ns1.tvoidomein.com ns2.tvoidomein.com

След това на твоят сървър трябва да имаш някакъв неим сърър инсталиран (с какъв контрол панел си) някой си имат вграден или лесен за инсталиране от панела

след това като мине малко време са готови за ползваме ns1.tvoidomein.com ns2.tvoidomein.com за всичките си домейни...

ПП за да е правилно направено трябва да два различни сървъра в различни мрежи...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Проблем с домейните от Namecheap?

Най-добре да не се слагат яйцата в една кошница, а да се раздели риска. Четох тая вечер и стигнах до следния извод:

1. https://dns.he.net/ - безплатен DNS, силно препоръчван. Изглежда е собственост на огромен щатски доставчик, гледам им мрежата има и точка в България, но не съм сигурен дали важи и за DNS-а.
2. http://rage4.com/ - безплатен до 250 000 заявки за домейн на месец. Притеснява ме това, че май прилична флуд атака може бързо да ги изхарчи и после да се наложи да плащаш 1-2-3 евро.
3. http://aws.amazon.com/route53/ - плаща се, но е някакво символично, долар-два на месец може да се отделят предполагам
4. Да си инсталирам DNS сървър на бекъп VPS-а
5. Cloudflare както предложи coolice
6. https://dns4.pro/ - тук ми изглежда малко аматьорска работата, поне на външен вид, сякаш някой просто си е направил хоби проект, но имат сървър във Варна.

Мисля да избера 2 от този списък и на ги настроя за първичен и вторичен ДНС и такива проблеми не би трябвало да се появяват повече. Като че ли клоня към 1 и 4 или 1 и 5, ако не ми се занимава сам да сетъпвам DNS сървър.
 
От: Проблем с домейните от Namecheap?

за такива проблеми, аз се прехвърлих моя домейн от namecheap.:confused:
 
От: От: Проблем с домейните от Namecheap?

за такива проблеми, аз се прехвърлих моя домейн от namecheap.:confused:
То хубаво спамиш от два дена, ама поне се помъчи да е на свързан български.
 
От: Проблем с домейните от Namecheap?

Очевидно ползва Google Translate. Заради английската секция на форума такива ще стават все по-често явление.
 

Горе