Проблем с дядо лаптоп

Modular

Active Member
3-4 пъти вече дядо лаптоп проявява опърничевост, блокира и изважда следния "диско" екран (прикрепения файл).
Преди известно време пак вадеше същия екран за секунда, ама сега направо си блокира и само студен рестарт оправя положението.
Някой има ли представа на какво се дължи този проблем - хардуер, софтуер, фаза на луната...
 

Прикачени файлове

  • IMG023.jpg
    IMG023.jpg
    168.8 KB · Преглеждания: 69
От: Проблем с дядо лаптоп

Бих ти казал, че е лентов кабел но като след рестарт се оправя проблема би трябвало да е софтуерен.
Виж дали и не прегрява.
 
От: Проблем с дядо лаптоп

При наличието на толкова малко информация само тя може да помогне:
1_13_640x300.jpg


Може да има десетки причини. Хардуерни и софтуерни.
 
От: Проблем с дядо лаптоп

3-4 пъти вече дядо лаптоп проявява опърничевост, блокира и изважда следния "диско" екран (прикрепения файл).
Преди известно време пак вадеше същия екран за секунда, ама сега направо си блокира и само студен рестарт оправя положението.
Някой има ли представа на какво се дължи този проблем - хардуер, софтуер, фаза на луната...

Същия проблем с моят компютър. Видео картата ти е заминала.
Аз моята я пекох на 220 градуса за 15-20 минути, и се оправи, но беше по-зле.
 
От: Проблем с дядо лаптоп

И аз имам един дето направо му угасна екрана. Заради нещо отпоено било по видео картата или дъното - така и не разбрах, защото го носих и го оправиха за 85лв - минаха 3-4 месеца и пак огасна - сега се чудя да ходя ли пак да ми взимат къде 100лв в добрия случай или направо да го зафичкам..... то ако след още 3-4 месеца пак... по-добре направо един нов :)
 
От: Проблем с дядо лаптоп

Ако го прави през отпределен интервал (почти еднакъв всеки път) аз също мисля, че прегрява видеото.
 
От: Проблем с дядо лаптоп

Наистина може да е от прегряване - чест проблем при лаптопите.
Отвори, почисти, сглоби и може и да се оправи - така решихме проблема на един който се изключваше от прегряване на процесора.

Може и видео драйвера да е, особено ако си с линукс с някой полусъвместим драйвер?
 
От: Проблем с дядо лаптоп

Като цяло и моите подозрения падат върху прегряването, тия дни ще бъде разглобен и обстойно почистен.
 
От: Проблем с дядо лаптоп

Ако лаптопа ти е с отделна видео карта на Н-видия най вероятно от нея е проблема - такъв екран ми показваше на един приятел лаптопа смених му видеото сложих някакво АТИ и се оправи - по форумите има доста инфо за проблемна серия видео карти на Н-видия от преди няколко години.
 
От: Проблем с дядо лаптоп

Изглежда ми познато.

При мен беше надут кондензатор на видео картата, сговняса се всичко.
Изкормих я от дъното, но след няколко месеца му правих вече помен. :D
Опитах да сменя кондензатора, но тогава разбрах че платките са няколко пласта... не се получи на практика.
Не си струваше инвестиция, виж след прегледа утре дереджето, реши..

Амортизация, машината беше над 3 годишна, почти толкова беше и работила.
 
Последно редактирано:
От: Проблем с дядо лаптоп

Хм... какво беше:
Докторе, боли ме тук, тук и тук...
Счупен ти е пръста. Следващия!

Ама така и така си чешем езичите...
Казват му и "черга" някои. Ама и диско екран не е лошо :|
1. Интегрирана ли е графиката?
2. Пантите на капака читави ли са?
 
От: Проблем с дядо лаптоп

Пенсионирай го ;)
 
От: Проблем с дядо лаптоп

Хм... какво беше:


Ама така и така си чешем езичите...
Казват му и "черга" някои. Ама и диско екран не е лошо :|
1. Интегрирана ли е графиката?
2. Пантите на капака читави ли са?

Лаптопа е FUJITSU AMILO LA1703 и съм го взимал 2008, като се замисля до сега не съм го отварял за почистване, също така не е преинсталиран. Видеото до колкото ми е известно е интегрирано.

Пенсионирай го

Няма да се предаде толкова лесно, записах му час в автосервиза да видим 8 атмосфери въздух под налягане как ще му се отразят......може би графиката след това вече няма да е "интегрирана" :)
 
От: Проблем с дядо лаптоп

Внимавай да не превъртиш перката на вентилатора и компресора да не изпусне масло или кондензирана вода. И аз го обдухвам с компресор и става перфектно.
 

Горе