Проблем с имейл

WinKam

Active Member
Пуснал съм скрипт за обяви. При регистрация изпраща имейл на потребителя за активация. Немога да разбера защо отива в СПАМ папката. Поне в АБВ пощата и повечето популярни доставчици на уеб пощи. Обяснявам по подробно, значи първото писмо от сайта ми отива директно в спам. Отбелязвам го като Не е спам. И после всички следващи писма пак там отиват.

Някой може ли да ми даде някакво логично обяснение защо отиват писмата в спам и как мога да го фиксна проблема?
 
От: Проблем с имейл

Сега... сложно е за обяснение и има няколко причини.

1) Може би изпращате голям обем мейли. Примерно при АБВ трябва да се изпратят 500 мейла и после почивка от 5 минути.
2) Може би сървъра ви е блеклистнат във някой от списъците
3) Може би текст вътре активира че мейла е спам.

Има няколко решения на проблема, но трябват тестове.
1) тук ще се наложи преработка на начина на изпращане
2) тук ще се наложи да се види дали имате блеклистнат сървър по ИП и да го оправите
3) тук ще се наложи да смените текста на мейловете
4) може да се наложи да използвате допълнителна услуга за изпращане на мейлове (Mandrill, MailGun, можете дори да набиете и gmail за изпращане [има уловка!])
 
От: Проблем с имейл

Пуснал съм скрипт за обяви. При регистрация изпраща имейл на потребителя за активация. Немога да разбера защо отива в СПАМ папката. Поне в АБВ пощата и повечето популярни доставчици на уеб пощи. Обяснявам по подробно, значи първото писмо от сайта ми отива директно в спам. Отбелязвам го като Не е спам. И после всички следващи писма пак там отиват.

Някой може ли да ми даде някакво логично обяснение защо отиват писмата в спам и как мога да го фиксна проблема?

Причини много, покажи сайта и хедърите на някой имейл.
 
От: Проблем с имейл

1 не е. Не се изпращат много имейли.
Трябва да е 2 или 3.
Как да проверя дали е блеклистнат сървъра?
На текста какво да му преработя?
То е нещо от сорта:
Заглавие: Активиране на регистрация във сайта...
Текст: Здравейте,
направили сте си регистрация на сайта ...
За да активирате вашият акаунт натиснете линка долу...
 
От: Проблем с имейл

Имейла от който се изпращат съобщенията е: support @ bitak.eu
Сайта е: bitak.eu
В момента е направено да не изисква активация при ригистрация. Но ако пробвате да направите ще я изпрати в спам.
Има имейл съобщения при пускане на нова обява и при подновяване. Ако пуснете 10 обяви и 10-те съобщения ще са в СПАМ.
Да не е от домейна/името. Или да пробвам да сложа друг имейл адрес?
 
От: Проблем с имейл

Знаеш ли какво е SPF, DKIM, PTR в DNS?
 
От: Проблем с имейл

Незнам какво са. Сега ровя в нета. Има ли някъде статия на български и как да си ги настроим за домейна? Мога ли сам да си ги настроя или трябва да се свэржа доставчика?

Знаеш ли какво е SPF, DKIM, PTR в DNS?
 
От: Проблем с имейл

Незнам какво са. Сега ровя в нета. Има ли някъде статия на български и как да си ги настроим за домейна? Мога ли сам да си ги настроя или трябва да се свэржа доставчика?

В webmaster-ското поприще английският език е задължителен.
 
От: Проблем с имейл

Йес, ъф корс. Ит'с абсолютли несесери ту ноу инглиш. :) Знам английски няма проблеми. Намерих една статия беше много подробно обяснено. Викам някой може да се е сетил да пусне една статия/туториал на български в блога си.
А после някой по-запознат с имейл маркетинга да обясни тук накратко обратният вариант как става. Ти го слагаш във СПАМ то пак в Кутия си идва. Че ме убиха тука от едни Смешни вицове и Всички оферти на куп. И Една Симона се скъса да ми праща имейли, а я слагам постоянно във спам. :)
 
От: Проблем с имейл

Здравей,

пиши на icn да ти оправят обратния ресолвинг на този IP адрес. Има обратен резолвинг, но няма прав запис за него.
 

Горе