Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

inlov4yy

Member
Здравейте, имам пробле с импортирането на таблици в Prestashop
това е таблицата:
tablicaps.jpg
а когато е кача в Prestashop излиза така:
tablica.jpg

и дава тази грешка:
error.jpg
Моля Ви помогнете ми, защото имам адски много продукти за качване и е невъзможно да се качат на ръка.
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

"Categories" не е валиден доколкото виждам
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

"Categories" не е валиден доколкото виждам
Да просто не ми разпознава Българския и не знам как да се справя.
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Аз до колкото виждам ти искаш да го импортнеш така както е експортнат от някоя база данни, а то трябва да се направят корекции, примерно цените не могат да се вкарват в този вид "12,25лв." примерно, а в този 12.25, някъде където има специални знаци също може да е проблем, примерно *§...., изчисти го малко махни излишните неща и пробвай пак.
 
От: От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Ми същото ми се показва като изтегля примерната таблица от престашоп за импортиране на продукти ето я таблицата
: pr.jpg
ето как се показва в престашоп:
pr21.jpg
и ето я отново грешката :
pr2.jpg
 
Последно редактирано:
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Прикрепените файлове не работят, качи ги някъде другаде.

Може ли да ми обясниш как защото до сега не съм роботил с тази система
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Може ли да ми обясниш как защото до сега не съм роботил с тази система

Има бъг във вбюлетина. Редактирай си поста и качи снимките отново. На 2-я път сработва.
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Има бъг във вбюлетина. Редактирай си поста и качи снимките отново. На 2-я път сработва.

Офф много съм отвеян аз мислих че ми говори за пресашопа :D
Иначе готово
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

"Categories (x, y, z....)" изчисти малко, това трябва да е само Categories примерно, то и аз не съм работил с преста, но все пак трябва да имаш валидни имена, махни * от name и т.н.т.
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

"Categories (x, y, z....)" изчисти малко, това трябва да е само Categories примерно, то и аз не съм работил с преста, но все пак трябва да имаш валидни имена, махни * от name и т.н.т.
То май първия ред няма значение, защото се задава да не го чете даже на снимката отгоре се вижда пише "Прескачани редове" - 1
Даже пробвах да Експортна продуктите с тая таблица да ги Импортна и пак дава такива грешки.
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Я тествай с това примерно https://www.dropbox.com/s/pe8blr7p7cm4skf/Vanitta.csv?dl=0

кодировката е utf-8 и ексел го отваря на маймуница, ако го отваряш отваряй го с openoffice
 
От: От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Я тествай с това примерно https://www.dropbox.com/s/pe8blr7p7cm4skf/Vanitta.csv?dl=0

кодировката е utf-8 и ексел го отваря на маймуница, ако го отваряш отваряй го с openoffice

Същата работа
cat.jpg
ид къде е в първия ред след като го снимах го промених:
cat1.jpg
cat2.jpg
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Нещо в настройките явно бъркаш, който е работил с преста да помогне.
Преста имаше вграден импорт нали, или е някакъв отделен модул?
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Нещо в настройките явно бъркаш, който е работил с преста да помогне.
Преста имаше вграден импорт нали, или е някакъв отделен модул?

Вградем импорт си е. Моля за помощ от сърце, защото има около 5500 артикула а тва ще ми отнеме цяла година да ги кача на ръка :cry:
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Вградем импорт си е. Моля за помощ от сърце, защото има около 5500 артикула а тва ще ми отнеме цяла година да ги кача на ръка :cry:

Междо другото сега забелязах че е станало с твоя файл нищо че е дало грешка. Не знам обаче с мойте защо не става.
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Сигурен ли си, че правиш всичко както трябва, чел ли си някакви инструкции, примерно тук http://doc.prestashop.com/display/PS16/CSV+Import+Parameters
Трябва да подготвиш файла както трябва предполагам.
От друг твой сайт ли го експортваш?
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Сигурен ли си, че правиш всичко както трябва, чел ли си някакви инструкции, примерно тук http://doc.prestashop.com/display/PS16/CSV+Import+Parameters
Трябва да подготвиш файла както трябва предполагам.
От друг твой сайт ли го експортваш?

Добре, качвам абсолутно същият файл който ми прати само че с мойте артикули и виж какъв е резултата:
hui.jpg
може ли да се получава от това че съм с excel 2003 по стара версия
 
От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Изтегли си Опънофиса и направи всичко с кодировка UTF-8 и пробвай пак, внимавай с разделителите запетая и ли точка и запетая, за да ти се отвори правилно файла.
 
От: От: Проблем с импортиране на CSV файл Prestashop. ПОМОЩ моля !

Изтегли си Опънофиса и направи всичко с кодировка UTF-8 и пробвай пак, внимавай с разделителите запетая и ли точка и запетая, за да ти се отвори правилно файла.

Виж сега как ми излиза като един ред не като таблица на опънофиса, сайфал съм го като CSV UTF-8
umiram.jpg
 

Горе