1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Проблем с инструментите за проверка на правопис

Дискусията в 'Проблогинг - ProBlogging' стартирана от nandibandi, Окт 14, 2016.

1. nandibandi

nandibandi Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    948
    Харесвания:
    424
    Точки:
    63
    Като всеки разумен копирайтър и аз ползвам тулове за проверка на правопис, защото, колкото и да проверяваш текста, винаги се прокрадва някоя дума - я с ''изядена'' буква, я с разменени места на буквите, я някакъв абсурд, на който сама се смея... абе, грешки стават. :)

Та, от известно време инструментът, който ми беше най удобен просто спря да проверява. Става въпрос за този тул: http://dcl.bas.bg/est/checker.php. Казах ок и започнах да ползвам следващия - ''Словоред'': http://slovored.com/spellchecker/ - днес и той спря да прави проверки. Минах на трети, но се питам докога?

Въпросът е: каква е причината? Дали могат да се ползват безплатно само определен брой пъти и после ''чао'', или има технически проблем и при двата?
    Лесно можем да открием дали проблемът е в моя телевизор, ако опитате някой от двата (или и двата) тула и кажете дали работят при вас.
    Изобщо, ако някой има обяснение на ситуацията, ще се радвам да го чуя.

Нека секцията на експертите се изкаже... сега :)

п.с. Така и не открих подходящ раздел, в който да пусна темата, та ако съм объркала секцията - сори... и слава богу, че вече няма репи. :)

Последно редактирано: Окт 14, 2016
  2. mvmrik

mvmrik Well-Known Member

Рег.:
    Февру 8, 2009
    Съобщения:
    2,767
    Харесвания:
    194
    Точки:
    63
    Място:
    Варна
    Защо проверяваш така? Текстовия ти редактор не ти ли подчертава грешките? Аз ползвам Libre Officе, но ако си с Word пак ще виждаш грешките още докато пишеш. Какъв е смисъла да се проверява след това в някой сайт?

3. nandibandi

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    948
    Харесвания:
    424
    Точки:
    63
    Ползвам стара версия на Word, която има някакъв текстови редактор, но честно казано, не мога да му схвана логиката, защото си подчертава каквото си иска. Вероятно ще сваля по-нова, но ако работи по-различно от това, с което съм свикнала, едва ли ще я ползвам. Аз съм човек на навиците и трудно приемам новите неща.
    Но, дори и така да е... остава въпросът, какво става с онлайн туловете за проверка? :)

4. mvmrik

mvmrik Well-Known Member

Рег.:
    Февру 8, 2009
    Съобщения:
    2,767
    Харесвания:
    194
    Точки:
    63
    Място:
    Варна
    Виж дали ти е включена опцията за проверка и дали долу езика е този, на който пишеш. Може да пробваш и директно в гугъл документите, там също проверява и ти подчертава. Много по-лесно е да видиш грешката, още докато я пишеш. Да не говорим, че и самите браузъри следят за грешки, сега също ми се подчертават, докато пиша това съобщение.

nandibandi харесва това.
  5. nandibandi

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    948
    Харесвания:
    424
    Точки:
    63
    Мне, не ми е включена. При опит за спел-чек ми излиза ''Cannot find proofing tools for Bulgarian''...бля, бля. Като цяло ми казва да инсталирам или ре-инсталирам тула или да се обърна към ''Local reseller to obtain Office proofing tools''. Мерси за съдействието, все пак. Не е болка за умиране, но ми стана любопитно какво се случи с онлайн програмите. :)

6. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,519
    Харесвания:
    536
    Точки:
    113
    Свали ТОВА Много точен и удобен тул :)

И защото знам, че си стиснат копирайтър и искаш фри тулове да ползваш, но пък да правиш пари от тях, ето ти и ЛИНК в замунда.

Последно редактирано: Окт 15, 2016
  7. nandibandi

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    948
    Харесвания:
    424
    Точки:
    63
    Мерси, @money. Нормално ли е това да се сваля като rar. архив? Не видях как става инсталирането, но видях туй нящо: ''14-дневна тестова версия. Лиценз: 35 EUR''.
    Платено ли е това?

Сподели страницата