Проблем с компютъра..

nagradi.is

New Member
Здравейте,
Имам проблеми с компютъра и реших да преинсталирам windows-а (win xp).
Да, обаче като вкарам диска в устройството и не го чете..оказа се, че устройството не чете никакви дискове.
Има ли някакъв вариант да направя преинсталация в този случай..
 
От: Проблем с компютъра..

Може да пробваш от usb, но трябва компютъра ти да поддържа boot от usb и да направиш boot флашка. Другия вариант е да вземеш от някой на заем едно CD за инсталацията.
 
От: Проблем с компютъра..

Може да пробваш от usb, но трябва компютъра ти да поддържа boot от usb и да направиш boot флашка. Другия вариант е да вземеш от някой на заем едно CD за инсталацията.

Потърси програмата WinSetupFromUSB , с нея съм правил буутваща флашка с WIN XP.
 
От: Проблем с компютъра..

Потърси програмата WinSetupFromUSB , с нея съм правил буутваща флашка с WIN XP.

Трябва първо да види в биоса дали има въобще такава опция, защото например моето е старо и не става по този начин.
 
От: Проблем с компютъра..

Разбира се, за това цитирах и твоя пост.Ако няма буутване от USB просто е безсмислено да прави флашка.
 
От: Проблем с компютъра..

Разбирам..ще пробвам така..Благодаря на отзовалите се.
 
От: Проблем с компютъра..

Само това Ви трябва - Acronis True Image Home 2011 :)
 
От: Проблем с компютъра..

Че кви 30 евра!? Новите писачки са ти по 35лв., къде се меташ на 60...
Как и да е, обаче си мисля, че можеш да чекнеш нещо преди да купуваш. Защото, така като чета..."оказа се" си мисля, че просто си бутнал некво цд и то не е тръгнало, после друго, трето и така си разбрал, че не бачка. Обаче, пробва ли да бутнеш с него? Щом си се бъгнал и си стигнал до преинсталация, най-вероятно ти се е бъгнало и устройството СОФТУЕРНО :) Тоест я са ти избегали грайверите, я си яко заразен, я кой знае кво. Първо си влез в биоса (при рестарт скачай на "delete" или "F2" до като ти се зареди едно грозно меню - биоса), после виж на devices дали изобщо засича некъв сдром - там ти е и твърдият диск (за ориентация). Ако е там - отиди на boot option и нагласи така че цдромчето да ти бутва първо по ред. Сейфкаш цялата галимация и тогава пробваш вече да бутнеш от устройството с твоя диск с winxp или къфто е там. Ако при бута ти зацикли и се омота нещо или направо подмине цдромчето и премине към твърдият диск, тогава вече си сигурен, че нещо не е в час уствойството. Виж първо тая галимация преди да купуваш ново.

пп И всичко това е при положение, че не си бърникал нещо в кутията някога си, а просто "се е оказало" както пишеш, че не чете дисковете.
 
От: Проблем с компютъра..

Нагласих го да буутва от CD..засича устройството..но нищо не става..ще се мъча пак..;х
 
От: Проблем с компютъра..

Не, нищо не става..преинсталирах драйвера, всичко си е същото..не буутва от cd-то и това е. Когато вкарам диск чувам как го завърта два пъти и спира..
 
От: Проблем с компютъра..

Е нема, кофти! Ако си бутва в момента от от цдто и нищо не се случва (леко зацикля при самият бутинг и преминава дирекно към буут от диска) значи верно може да е заминало. Ама пак за секи случай си виж бланката с хп-то дали е ОК (друг път използвал ли си я), пробвай и с друга. Ако не стане и с друга бланка (бутващ уин) и верно не си пипал кабелите по кутията - начи може да си сигурен че е заминало самото устройство :)

пп Ааа има го и момента да ти е "изсъхнал" някой кабел...че все си мисля само от седене трудно може да се скапе цдто. Ама трее сменяш кабел. Ако е от старите IDE съм склонен да вярвам че е това, ако е от по-новите - SATA, малко вероятно
 
От: Проблем с компютъра..

ахахаха е ти бая повод си намери :D От една строшена писачка отиде на тъчпц :) Да се замисли човек дали нарочно не си турил диск от флекс в записвачката :D
 
От: Проблем с компютъра..

хаха не съм... :D все още не съм го решил, но везните се накланят, хахах :D най-вероятно ще взема тоя звяр..щото си е стабилен :)
 

Горе