Проблем с нает сървър.. В момента рамта ми е на 99% и постоянно държи така

cmpax

Active Member
Здравейте!
От седмица две имам нает сървър със следните параметри:

Processor(s): Intel Atom 330/N2800
CPU Specs: 1.6+ GHzTotal
CPU Cores: 2 Core
Total CPU Threads: 4 Threads
RAM: 4 GB

Имам инсталиран centos5.9 64bit и клохо панел. На сървара има един сайт за файлове с 1400-1500 посещения... В момента рамта ми е на 99% и постоянно държи така. Нямам идея къде може да е проблема.
 
Re: Проблем с нает сървър..

Това най-вероятно не е проблем, а само ти така си въобразяваш. "free memory is wasted memory". Linux ще използва почти всичката ти свободна памет за дисков кеш. В момента когато потрябва за нещо друго, тя ще бъде отново освободена.
 
От: Проблем с нает сървър.. В момента рамта ми е на 99% и постоянно държи така

За използваната памет гледай free + buffers + cached при командата free -m В дадения пост от rds пише кое какво е.

Или ако не ти се чете, просто инсталирай htop - yum install htop

Има го в remi или epel репосите, не си спомням.
 
От: Проблем с нает сървър.. В момента рамта ми е на 99% и постоянно държи така

Ей това ми е за фрее -м

untitled.PNG
 
От: Проблем с нает сървър.. В момента рамта ми е на 99% и постоянно държи така

Използваш 500мб, щом не влизаш в swap-a, значи всичко е ок.
 
От: Проблем с нает сървър.. В момента рамта ми е на 99% и постоянно държи така

Свободната памет всъщност ти е там където пише -/+ buffers/cache под колонка free
Тоест по снимката имаш 3425MB свободна RAM памет. Линукс работи по-различно от Windows, затова се гледа тази графа.
На теория системата е 'заела' паметта, но всъщност просто я кешира с една единствена цел - да работи по-бързо всичко.
На практика тази памет, която е заета от кеш и буфер всъщност е напълно свободна за ползване. В момента, в който на някое приложение
или програма й трябва памет, тя ще си вземе моментално от буфера и кеша.
Затова винаги гледай ред -/+ buffers/cache и колонка free - това е размера на свободната памет всъщност.
 
Последно редактирано:
От: Проблем с нает сървър.. В момента рамта ми е на 99% и постоянно държи така

Благодаря Ви много за отделеното време.
 

Горе