Проблем с обява за домейн в СЕДО SEDO

Websupport

Active Member
Не знам какво се случва, но виждам мой домейн в Седо, който не съм пускал. Тези не искат ли някаква оторизация на домейна, когато се добавя за продажба. За паркиране е ясно, че искат пренасочване на dns-и, но за продажба?
На някой случвало ли му се е нещо подобно?
Дори не виждам как да се свържа, да им тегля една майна.
Много ми е интересно, ако някой го оферира, какво ще се случи
 
Домейнът може да е листнат от предишен собственик.
Няма проверка, то това даже им е "друг" бизнес.
Например ако имам домейн.ком и го листна в седо, после го оставя да се дропи или го продам извън тяхната платформа, НО не го премахна оттам и някой реши да го купи - ти дължиш тяхната комисионна, въпреки, че сделка няма как да се осъществи.

Иначе можеш да им пишеш тук:
 
С просташкото си поведение загуби шанс за съдействие. Домейнът няма да бъде свален!

На просташко питане - просташки отговор!
Иначе, ти ли ги сваляш домейните от там?


NovaPS, това е луда работа, домейна е при мен и си има сайт то 10г., как е възможно да е листнат от някой преди 10и повече години, и да седи още - нямат ли срок на листинг тези неща. Няма ли някаква верификация..
А това за комисионните, по-скоро ще ми вземат вчерашните гащи, отколкото да вземат и един цент :D
 
На просташко питане - просташки отговор!
Иначе, ти ли ги сваляш домейните от там?


NovaPS, това е луда работа, домейна е при мен и си има сайт то 10г., как е възможно да е листнат от някой преди 10и повече години, и да седи още - нямат ли срок на листинг тези неща. Няма ли някаква верификация..
А това за комисионните, по-скоро ще ми вземат вчерашните гащи, отколкото да вземат и един цент :D

Ами нямат срок и верификация при листинг.
I see my domain listed for sale, but I didn’t list it on Sedo. What's going on?
Although sellers agree when joining Sedo to keep their domain portfolios up-to-date and accurate, this may not always be the case. Often, the registration of a domain expires or it is sold, but a seller does not remove it from his or her account. Such domains can either be moved into the current owner's Sedo account or removed entirely by Sedo, pending verification of ownership.

If you see an erroneous sales listing on our Online Marketplace, please report it to Sedo's Security and Compliance staff.
Why do I see my domain listed for sale on Sedo when I have not listed it for sale?
Sedo provides domain owners an international marketplace for buying and selling domain names and developed websites. We do not set prices on domains or set which domains are listed for sale. All domains and prices for domains are listed by our users.

Sometimes, domain sellers may sell domains outside of Sedo’s marketplace or let domains expire from their ownership and may fail to remember to remove the domains from their Sedo accounts. It is the responsibility of domain sellers within our marketplace to remain aware of the domains listed in their Sedo accounts and remove any domain they no longer own or no longer have to the right to sell.

If you see a domain listed for sale within our marketplace of which you are the current owner, and you have not listed the domain for sale through Sedo, please let us know at Sedo’s Customer Support Center. Our Customer Care staff will look into the issue and remove the domain from the marketplace if necessary.

Комисионните няма да ги търсят от тебе, а от този, който е листнал домейна и се е съгласил с ОУ.
 
Благодаря! Не знам как го намери този текст (доста рових в готовите им бланки), но ме устройва до толкова, колкото да не предприемам действия, че вече ми е писнало тотално.

Значи това Sedo е абсурд да се ползва за домейни. Мани другото, ама да седи листнат 10 години, и то при положение, че не е собственост на листналият го :) Несеризона работа.
 
Повечето маркетплейси, където се листва свободно и сам си определяш цаната не изискват верификация, когато листваш.
И за мен няма смисъл от това "усложнение" с верификацията, защото днес е твой, утре на друг... или на никой. Затова с два реда в ОУ и задължението да е ъптудейт си остава при тебе.

Аз бих им писал два реда да го премахнат. Не е голяма хамалогия.
 

Горе