Проблем с отрицателен баланс в PayPal

noproblem

Member
Преди 2 седмици, клиент от Англия си поръча от мен 180 броя от продукт за избелване на зъби, започнаха едни преговори за отстъпки и ако може доставка до 5 дни, както и да е разбрахме се. Клиента си получил колета пратен,чрез ЕМС, но не бил доволен как е опакован продукта, имало дефекти и т.н.

Естествено си пусна и диспут в ПП и сега съм на минус $700.Писах му да ми прати снимки да видя дефектите по тубичките /гел-а за избелване е в 2 тубички--> 180 х2 =360 тубички общо/, той ми прати мъгливо подобие на снимка, на 1 тубичка. Дефект не можеше да се види, вероятно заради лошото качество на снимката.
Клиента иска да върне продукта и аз да му върна парите /отделно иска да му платя и разходите по връщане /.

Проблема е,че продукта го дропшипвам.
Платих $550 за продукта с бърза доставка.
Как да процедирам с дропшипера?
Ако върна парите на клиента съм вътре с $1250.

Как ще процедират ПП, ако не преведа пари по акаунта, а просто си направя нов с нова карта?

Тези от Вас, които се занимават с дропшипинг имали ли са подобен проблем?
:oops:
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

За другото не знам, но за да ти вземат парите от PP би трябвало купувача да си върне стоката за негова сметка.
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Провери точно какъв е диспута. Ако наистина има проблем с стоката купувача е длъжен да ти я върне и тогава да си получи парите. Най вероятно е отворил диспут, че не е получил стоката. Тогава ако ти не пратиш номер за проследяване ще ядеш дървото.
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Провери точно какъв е диспута. Ако наистина има проблем с стоката купувача е длъжен да ти я върне и тогава да си получи парите. Най вероятно е отворил диспут, че не е получил стоката. Тогава ако ти не пратиш номер за проследяване ще ядеш дървото.

Диспута е: "Not as discribed". Приложиш тракинг пратката е пристигнала /самият клиент призна,че е пристигнала./
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

noproblem, имам сериозни основания да мисля, че въпросния клиент 'работи' по този начин по принцип и си станал жертва на измама. Наскоро получих няколко подобни запитвания.
- за англия ли е доставката или за третите страни?
- имаш ли доказателство, че стоката е доставена, с подпис на клиента?
- имаш ли реални координати на клиента с негов телефон? Телефонния код на града съвпада ли с адресната регистрация?
- кой уреди транспорта? Той ли ти изпрати координатите на транспортната фирма и истинска ли е тя? Ти ли плати транспортните разходи от твоята сметка или ги прати за сметка на клиента?

Можеш ли да дадеш малко повече подробности, може и на лична бележка. Надявам се да не съм права и да имаш просто 'проблемен клиент'
 
От: От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Доставката е за Англия.

Доказателството за доставка - пуснах проследяване по тракинг - "" Your item was delivered(UNITED KINGDOM NR29 3NN) at 2011-05-26 11:06:00
Signed for by:L NEWPORT
"

Имам адреса но не и тел на клиента.Изпратих го на адреса в ПП
Транспортната фирма е EMS, пратката я праща дропшипера.





noproblem, имам сериозни основания да мисля, че въпросния клиент 'работи' по този начин по принцип и си станал жертва на измама. Наскоро получих няколко подобни запитвания.
- за англия ли е доставката или за третите страни?
- имаш ли доказателство, че стоката е доставена, с подпис на клиента?
- имаш ли реални координати на клиента с негов телефон? Телефонния код на града съвпада ли с адресната регистрация?
- кой уреди транспорта? Той ли ти изпрати координатите на транспортната фирма и истинска ли е тя? Ти ли плати транспортните разходи от твоята сметка или ги прати за сметка на клиента?

Можеш ли да дадеш малко повече подробности, може и на лична бележка. Надявам се да не съм права и да имаш просто 'проблемен клиент'
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Отворил ти е диспут, че стоката не отговаря на това което си описал. В почти всички случай Пейпал взима страната на купувача ОСВЕН ако нямаш едно 10 000 продажби с положителен резултат (в ебей предполагам продаваш).
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Много лоша работа. Моят проблем с тия цигани тръгна от идентична ситуация. Ако не преведеш парите, нищо няма да ти направят.
А това с другата карта няма да стане, ако пак е на твое име.

Ако се стигне до пращане на пари към ПП, пиши да ти кажа как става ;)
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

а свърза ли се с дропшипъра ти? Виж какво ще ти каже той и каква му е политиката в подобен случай.
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Ясно. Извода е, че дропшипингът води до отрицателен баланс в PayPal. :wink:
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Вече им писах и чакам отговор.
Предполагам, че ще искат да им върна пратката /все пак става въпрос за $550, не за $5/
Което означава още 150-200 лв за доставка до Китай /пратката е тежка и обемна./



а свърза ли се с дропшипъра ти? Виж какво ще ти каже той и каква му е политиката в подобен случай.



@tuger
Вече си поръчах нова карта и мисля да пробвам.Бг имената и адресите могат да се изпишат по всевъзможни начини /досега използвах име и фамилия, сега ще пробвам в с презиме/.

Чудя се дали ПП могат да се свържат с банката и тя им изплати парите?
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

@tuger
Вече си поръчах нова карта и мисля да пробвам.Бг имената и адресите могат да се изпишат по всевъзможни начини /досега използвах име и фамилия, сега ще пробвам в с презиме/.

Чудя се дали ПП могат да се свържат с банката и тя им изплати парите?
Би могъл да ги метнеш наистина, но при положение, че ще дропшипваш ти трябва Premiere акаунт. А за такъв трябва да изпратиш данни на ПП и тогава лошо за теб. Сега с какъв акаунт си ?
Иначе ПП не могат да се свържат с банката. Дано имаш положителен отговор от дропшипъра, че ще си много вътре...
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Би могъл да ги метнеш наистина, но при положение, че ще дропшипваш ти трябва Premiere акаунт. А за такъв трябва да изпратиш данни на ПП и тогава лошо за теб. Сега с какъв акаунт си ?
Иначе ПП не могат да се свържат с банката. Дано имаш положителен отговор от дропшипъра, че ще си много вътре...

Да с Premiere акаунт съм. Още нямам отговор от дропшипъра.Писах на клиента да ми изпрати още и по-ясни снимки, че сигурно дропшипъра ще иска.
Тези от вас, които се занимават с дропшипинг имали ли са подобен проблем?
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Ако проблемът е с опаковката, дропшипърът следва да ти върне сумата за продуктите. Въпросът обаче е кой ще плати транспорта в двете посоки /от Китай до Англия ич няма да е малко/, и тук вече е въпрос на договорка.
Установи детайлно проблема, с една опаковка ли е или с всички, да ти пратят повече детайлни снимки
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Аз да питам какви документи предостави на PP като доказателство за адрес ? Че упорито ми отхвърлят тука един документ от ПИБ-а...
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Извлечение от банката обикновено работи ама го искаш с хубав печат. Иди в банката, поискай да ти пуснат извлечение от сметката на фирмената си бланка и да ударят един печат отдолу. Ама не клеймото с датата дето го бие всяка касиерка, а истински печат (обикновено - не квадратното, а кръглото). Предполагам нямаш ток, вода на твое име? Ако са на родители е що-годе лесно - вземаш извлечение за ток вода и показваш сходството в имената (бащино име) или предлагаш да пратиш нотариален акт и акт за раждане (споко, няма да ти ги искат). Ако си под наем обясни, че си под наем. Гнусното е ако ти поискат договора за наем, щото едва ли имаш. Всякаква друга плява (кабеларки, телефон), която е на твоя адрес може да е допълнителна тежест.
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Rep.
Благодарение на niks, ми издадоха извлечение на което си пише на английски името ми, адреса и има кръгъл печат. Изпратих го ми викат нямало лого, нямало дата на издаване. Вдъхнових се сега от "Хвани ме, ако можеш" и добавих нужните реквизити :Д Изглежда много по-добре, но ще видя да добавя и някоя сметка. Тия сметки като не са на английски приемат ли ги въобще ?
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Rep.
Благодарение на niks, ми издадоха извлечение на което си пише на английски името ми, адреса и има кръгъл печат. Изпратих го ми викат нямало лого, нямало дата на издаване. Вдъхнових се сега от "Хвани ме, ако можеш" и добавих нужните реквизити :Д Изглежда много по-добре, но ще видя да добавя и някоя сметка. Тия сметки като не са на английски приемат ли ги въобще ?

пращаш всичко на български - те си имат кой да го прочете, а и не е ли някак си странно сметата ти за телефона да не е на български ами да е на английски?

едит: сега като имаш нещо на английски няма да го изхвърлиш я - прати им го и него
 
От: Проблем с отрицателен баланс в PayPal

Да ти кажа съмнявам се, че имат кой да им го чете на български на тия олигофрени. Извлечението, дето им го пращах си пише изрично "Издадено на" и ми викат, че нямало дата. Ама ще видя да пратя нещо.
Благодаря много.
 

Горе