Проблем с плащане към US магазин

Retailer

New Member
Здравейте,
Занимавам се с онлайн търговия и днес US eCommerce сайта, от който вече имам две поръчки ми съобщи, че дебитната карта издадена в България не е ауторицирана. Така си увиснах за третата поръчка, без да имам възможност да я обслужа. Трябва ми някакво постоянно решение и мисля, че с Payoneer ще се получи.

Но дотогава, ако някой да ме свърже с човек, с карта издадена в САЩ или US Paypal акаунт за да обслужа поръчката в eBay. която имам от вчера ще съм ви безкрайно благодарен!! Може да е само за 1 транзакция, въпросната трета поръчка. Имам verified paypal account за превода към човека с картата.
 
Последно редактирано:
От: Проблем с плащане към US магазин

Намерих един приятел, с US сметка, но това не може да продължава вечно. С огорчение виждам, че няма отговори по темата. Окей, ще се справя.
 
От: Проблем с плащане към US магазин

Отиваш в банката, която ти е издала картата и казваш, че искаш да пазаруваш в Интернет. Ако те кажат „не може“ - сменяш банката.

Ако много бързаш - виж виртуалните карти на ePay.bg/ЦКБ (тук имаше дискусия за тях).

Струва ти 3% върху заредената сума, минимум 2 лева. Подробности за тарифата.

Недостатъкът е, че плащаш 3% такса (мин. 2 лева). Предимството - че се издава за 15 минути (според рекламата - зависи колко бързо можеш да прочетеш какво пише на сайта, да го обмислиш и да направиш каквото трябва за да се сдобиеш с картата).

Виж също и виртуалните карти на ДСК.

Виртуалната карта на ЦКБ я наричат „кредитна“ на сайта. Тоест ако търговецът иска кредитна карта - може да го накараш да млъкне и да ти вземе парите като му набуташ в сайта тази виртуална „кредтина“ карта.

take-my-money.jpg
 
От: Проблем с плащане към US магазин

Има и по-фрапантни случаи. Американски доставчик, на който превеждаме средно между 6000 и 9000 $ на месец с wiretrasnfer не иска да приема плащания чрез карта, защото по някакви си тяхна класация в САЩ, нашия регион е класифициран като високорисков. И това в продължение на 7 години. Хайде наполовина клекнаха и осъзнаха, че България е част от Европейския съюз и не сме третия свят, но проблема беше разрешен наполовина. Приемат плащания от карти издадени от банки, локирани в България, но плащането не може да бъде извършено от IP адрес, принадлежащ на оператор (ISP / AS) в България, поради гореописаната абсурдна причина - "високорисков регион". Когато минаваш през някакъв Payment Gateway или Processor няма проблем, така че пробвай да асоциираш картата си с PayPal акаунта и плащай през него.

Това е положението, разни политици и пожарникари колкото и да целуват ръце и дупета в ЦРУ, НАС и Белия Дом все си оставаме кибер гамените на европа.
 
От: Проблем с плащане към US магазин

Явно магазинът, от който трябва да получа обслужва само американски клиенти и не се интересува от нищо друго. С Paypal също не може. Трябва да е асоцииран с US debit/credit card.

Ще се опитам да си изкарам сметка на чуждо име в САЩ. Намерих и няколко български фирми с услуги за поръчка от всички сайтове. Звъннах на един, оказа се, че хората си имат US bank account и могат да поръчват отвсякъде.

Все още съм отворен за всякакви решения. happyslacker & s1yf0x - благодаря ви за мненията и насоките! Тези виртуални карти пак няма да свършат работа. Единствено с Patoneer трябва да се получи.
 
От: Проблем с плащане към US магазин

а как заплати другите 2 поръчки, след като нямаш нито US bank account нито US issued debit /credit card ?!? Нали магазина обслужва само US клиенти?
 
От: Проблем с плащане към US магазин

а как заплати другите 2 поръчки, след като нямаш нито US bank account нито US issued debit /credit card ?!? Нали магазина обслужва само US клиенти?

Доколкото се разбира човека не плаща а получава пари. Но за да получи пари трябва в Paypal да регистрира кредитна карта, която се харесва от US
И пак стои въпроса , Как пък изведнъж се сетиха , че картата ти не е достатъчно надеждна за тях ?
 
От: От: Проблем с плащане към US магазин

Доколкото се разбира човека не плаща а получава пари. Но за да получи пари трябва в Paypal да регистрира кредитна карта, която се харесва от US
И пак стои въпроса , Как пък изведнъж се сетиха , че картата ти не е достатъчно надеждна за тях ?

Просто първите две поръчки минаха с българската ми дебитна карта. При третата пишеше: Your card is not authorised. После пробвах и с кредитна издадена от българска банка, не стана. Имам вече три поръчки.. жалко ще е, но може в крайна сметка да затворя временно листингите от този доставчик, докато не си взема Payoneer карта.
 
От: Проблем с плащане към US магазин

Защо смяташ, че с Payoneer ще стане? Те ползват няколко банки, само едната е американска. Ако ти набутат карта издадена от банката им в Белиз?
 
От: Проблем с плащане към US магазин

Аххха.. ами ще им звънна и ще им кажа какво ми трябва и да се надявам да направят това, което ще ми свърши работа.
 
От: От: Проблем с плащане към US магазин

Доколкото се разбира човека не плаща а получава пари. Но за да получи пари трябва в Paypal да регистрира кредитна карта, която се харесва от US
И пак стои въпроса , Как пък изведнъж се сетиха , че картата ти не е достатъчно надеждна за тях ?

Айде да я загасиш тая крушка на главата си, че не ти отива, ама хич. И да седнеш да прочетеш всички мнения по темата. Потербителя вероятно е dropship-ер и купува нещата от US online store, а ги продава чрез негови си канали. Има поръчка за артикул, който вероятно най-изгодно се доставя от конкретния US online store, от където е пазарувал още два пъти преди това, но точно в момента му правят проблем заради картата.
 
От: От: Проблем с плащане към US магазин

Айде да я загасиш тая крушка на главата си, че не ти отива, ама хич. И да седнеш да прочетеш всички мнения по темата. Потербителя вероятно е dropship-ер и купува нещата от US online store, а ги продава чрез негови си канали. Има поръчка за артикул, който вероятно най-изгодно се доставя от конкретния US online store, от където е пазарувал още два пъти преди това, но точно в момента му правят проблем заради картата.

Точно така, s1yf0x! Казусът е дропшипърски.
 
От: Проблем с плащане към US магазин

Намерих един приятел, с US сметка, но това не може да продължава вечно. С огорчение виждам, че няма отговори по темата. Окей, ще се справя.

US IP (за US billing address + /us/ acc)
US VBA (за acc confirm)
US VCC (за acc verify)
BG Card (като 2-ра карта, ще се ползва за funding source)

За предпочитане ползване на US VРS (било под Winбоза или др.).

Алтернатива е предоставяне на банково извлечение към support-а на е-магазин и/или gateway, така че да „отблокират“ картата (работи при AMZN), ако въобще тя е блокирана, а не целият акаунт.
 
От: Проблем с плащане към US магазин

Може ли да имаш акаунт в PayPal с вързани карти с различни адреси? Няма ли да ти лимитират акаунта, ако се опиташ да вкараш втора карта с друг адрес в друга държава?
 
От: Проблем с плащане към US магазин

US картите са с AVS (*), EU картите не са (за UK-ските не знам, 50:50), т.е. „region free“. Как мислиш, че се точат чорени PP акаунти с баланс в тях? Именно чрез подобен род карти. За предплатените през разни будки тамошни (US) и магазинчета, дето плащаш $20 и получаваш пластика, в която има също заредени $20, тях не ги знам дали имат AVS или не, както и за Walmart Pre-Paid ones.

А реално AVS също лесно се „преодолява“, ако се знае как действа тази система, която реално е мега остаряла и някак си е нормално европейските карти да нямат подобна бозава защита.
 
От: Проблем с плащане към US магазин

Може ли да имаш акаунт в PayPal с вързани карти с различни адреси? Няма ли да ти лимитират акаунта, ако се опиташ да вкараш втора карта с друг адрес в друга държава?
Ако имаш карти/банкови сметки от две различни държави си правиш два PayPal акаунта. Аз съм така и няма проблеми. Нещо повече, втория акаунт си го направих по препоръка на съпорта на PayPal.
 

Горе