Проблем с подравняване на меню в IE

SoulReaver

Active Member
Здравейте, колеги.

Предстои ми да пусна 1 сайт и сега го тествам през различните браузъри, но забелязах 1 проблем, който не знам как точно да разреша, защото съм малко бос с css-a. Сайта е на WordPress и проблема е ширината на менюто, когато станат много нови елементи в него последният отива на 2-ри ред, което малко чупи хедъра и ме нервира. В началото в css-a менюто беше зададено да е 980х37, което не ми беше достатъчно. Поради тази причина направих следната промяна директно в кода на header.php:

Код:
<ul id="menu-main-nav" style="width 1000px;">

След промяната в Chrome и Firefox всичко излиза както трябва да бъде, но в IE10 нещата куцат, както може да видите от 2-та прикачени файла:

chrome.jpgie-issue.jpg

Някъде бъркам, но не знам къде, някой може ли да удари едно рамо, че много се изнервих :)
 
От: Проблем с подравняване на меню в IE

Трябва не само в менюто да смениш ширината а и в CSS на темата
Пък и това което си направил изобщо не е правилно, затова си има отделен css файл
 
От: Проблем с подравняване на меню в IE

Да. От css а на темата трябва да промениш размера. В случая менюто ти няма някакъв фон, защото можеше да се наложи да го пречартаваш. А защо просто не намалиш шпациите след всеки елемент, че така поне мен нещо не ме радва. Или поне трябва да е центрирано.
 

Горе