Проблем с превода на WP тема...

lowriderzzz

Well-Known Member
Привет колеги.

Скоро смених темата на един от сайтовете. Направих и малко състъмизация от CSS файловете до колкото мога, сега обаче искам и да преведа някои от default текстовете като например "Read more" "Comments" "Categories" "404 Error" и т.н.

На предната тема го направих с PoEdit и .po файловетеи там стана. Тази обаче нещо се закучва.

Темата имаше .po темплейт, който просто трябва да се модифицира.

Превдох го на български и го сейвах като bg_BG.po със съответстващия му .mo файл, обаче не ми изкарва текстовете на български все още.

Тези файлове съм ги сейвал в /themes/име-на-темата/languages/

В админ панела на WP съм настроил да ми е на български.

Най-странното обаче е че, като дам на настройски, тогава явно сработва и промените биват приложени.

Скрииншот когато е просто от сайта: https://snag.gy/6vwFpg.jpg
Ето и когато цъкна на настройки https://snag.gy/PogdAe.jpg

Даже и в wp-cofig файла съм му дал команда: define ('WPLANG', 'bg_BG');

А ето и настройките в Poedit https://snag.gy/RLI35Q.jpg
Нямам идея защо не се получава щом съм изпълнил всичко както трябва.

Някакви идеи някой ако има къде мога да погледна.

Наздраве и честит празник!
 
Здравей колега,
виждам че ползваш чайлд тема. Вероятно това е проблема. В коя папка си сложил превода ? Ако е в папката на чайлд темата трябва да кажеш на Wordpress да зареди езиковите файлове от папката на чайлд темата, не от директорията на бащината тема.
Примерен код за functions.php -

function my_child_theme_locale() {
load_child_theme_textdomain( 'textdomain', get_stylesheet_directory() . '/languages' );
}
add_action( 'after_setup_theme', 'my_child_theme_locale' );

Поздрави!
 
Здравей колега,
виждам че ползваш чайлд тема. Вероятно това е проблема. В коя папка си сложил превода ? Ако е в папката на чайлд темата трябва да кажеш на Wordpress да зареди езиковите файлове от папката на чайлд темата, не от директорията на бащината тема.
Примерен код за functions.php -

function my_child_theme_locale() {
load_child_theme_textdomain( 'textdomain', get_stylesheet_directory() . '/languages' );
}
add_action( 'after_setup_theme', 'my_child_theme_locale' );

Поздрави!

Ами в основната тема съм ги сложл (бащината).
СКРИЙЙНШОТ https://snag.gy/Olrhko.jpg

Трябва ли да преместя в чайлда и да поставя тази команда?

При другите теми, при които превода сработва са .po и .mo файловете са в основната тема.
 
Пробвай. Спри си плъгина за кеша. Провери дали езиковите файлове са правилните по шаблона на темата.
load_child_theme_textdomain( 'textdomain', get_stylesheet_directory() . '/languages' ); - textdomain е текстовия домейн на темата.
 
Някой път има "нещо-тук-bg_BG". mo и .po
P.S. Видях скрийншота ти с папка language, която реално е в подпапка на друга, и е възможно темата ти да не поддържа цялостен пакет за многоезичност (може и въобще да дрънкам глупости), но щом я има и визуализира, тествай с варианта на колегата с кеш-а.
Създай си папката iconic-one с подпапката languages..
Мисля, че трябва файлът да е с име: iconic-one-bg_BG.mo
 
Последно редактирано:
Някой път има "нещо-тук-bg_BG". mo и .po
P.S. Видях скрийншота ти с папка language, която реално е в подпапка на друга, и е възможно темата ти да не поддържа цялостен пакет за многоезичност (може и въобще да дрънкам глупости), но щом я има и визуализира, тествай с варианта на колегата с кеш-а.
Създай си папката iconic-one с подпапката languages..
Мисля, че трябва файлът да е с име: iconic-one-bg_BG.mo

Ами language е в подпапката на самата тема (iconic one). Изключих кеш плъгина, но нищо не се промени. Името на файла съм почти сигурен че трябва да е само bg_BG поне за останалите теми където стават нещата е така.
 
Пробвай. Спри си плъгина за кеша. Провери дали езиковите файлове са правилните по шаблона на темата.
load_child_theme_textdomain( 'textdomain', get_stylesheet_directory() . '/languages' ); - textdomain е текстовия домейн на темата.

Как по точно да ги проверя? Н съм много в час с кодирането и тези команди малко ме шашкат. :)
 
Ами language е в подпапката на самата тема (iconic one). Изключих кеш плъгина, но нищо не се промени. Името на файла съм почти сигурен че трябва да е само bg_BG поне за останалите теми където стават нещата е така.
Почти, не е като да си сигурен, докато не пробваш. Тъй като основния ти .po файл е с думички-отпред, аз съм почти сигурен, че същите-думички-език.po трябва да е. С това се занимавам последните 2-3 седмици - превод на няколко добавки и тема :)
 
Ето ти едно решение, евентуално което може да ползваш:
d2L8uda.jpg


uG3KRYb.jpg

i5dlK
pQGVI

i5dlK
pQGVI
 
Ето ти едно решение, евентуално което може да ползваш:
d2L8uda.jpg


uG3KRYb.jpg

i5dlK
pQGVI

i5dlK
pQGVI

Да сега се получи. Не знаех че е трябвало да ги качвам и в основната директория за languages. Мислех че само в тази на темата/languages, защото поне за другата тема само там ги има.

Благодаря! Дадох Like (защото не виждам вече къде има да се остави реп)
 
Да сега се получи. Не знаех че е трябвало да ги качвам и в основната директория за languages. Мислех че само в тази на темата/languages, защото поне за другата тема само там ги има.

Благодаря! Дадох Like (защото не виждам вече къде има да се остави реп)
Не, по принцип не трябва и би трябвало онова описаното в Tutorial за превод да върши работа, но не е нито до файла как ще се именува в случая, нито до папките. Става, хардкор ако промениш самите файлове, което не е хубаво да се прави. Дори с извикване на функция да чете езиковия пакет, той пак няма да действа. Решението ми е малко на по-горно ниво, но там сработва. И важното е, че ти получи удовлетворяващ отговор.
 

Горе