Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Здравейте колеги,

Днес от Суперхостинг ми изпратиха писмо, че прекалявам с процесорното време. Аз съм на основния хостинг план, при който е позволено максималното процесорно време за 24 часа да е 30 мин. При мен обаче то е към 50 ...

Използвам Уордпрес със около 20 добавки и ме интересува къде е проблема и също така какво ще предприемат, ако не се справя с него.

Прилагам и 2 изображения, които представляват списък със използваните от мен добавки.
1.JPG2.JPG

В допълнение ще кажа, че на сайта ми има адски много изображения - сложил съм Lazy load. Дневно прави между 1500 и 2000 импресии.
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Някои от добавките за въртене на банери товарят доста. Ако искаш пробвай да изключиш твоята и виж как ще е натоварването. Може и да е другаде причината.
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Като спра банерите, спирам и печалбите - не ми се иска да е от това :D
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Сложи WP-Security plugin и оптимизираи с него wordpress-a.
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Като спра банерите, спирам и печалбите - не ми се иска да е от това :D

Тогава виж форума на тая добавка, която ползваш. Там има разни теми как се съчетава с различните кеширащи плъгини.
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Сега разгледах и AwStats-а в Cpanel-а (както ме посъветваха и от Суперхостинг) и видях, че едни от най използваните файлове в сайта са :
- /wp-content/plugins/wordpress-popular-posts/timthumb.php (61,546 отваряния за 1 м.)
- /wp-cron.php

Дали не е тук някъде проблема ?
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Ако резултатите не се кешират, а всеки път се прави заявка в базата за популярните постове значи има голям проблем.
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Направи disable на wp-cron

отвори фаила WP-CONFIG.PHP

и слагаш това:

define('DISABLE_WP_CRON', 'true');
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Предполагам суперхостърите са ти предложили плъгините DB Cache Reloaded Fix и Hyper Cache Extended?
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Не си заслужава само заради това процесорно време да плащам тройно. Не мислиш ли ? А и от този сайт печеля по 1 евро на ден някъде от адсенс, така че ...
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Ако резултатите не се кешират, а всеки път се прави заявка в базата за популярните постове значи има голям проблем.

Явно точно това е проблема.

Някой знае ли как да ги накарам да се кешират ?
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Като имаш печалба - плащай си за повече ресурс.

Точно така, напълно съм съгласен с Ivo_, като имаш печалба си плащай и няма да имаш никакви проблеми!

Иначе - има толкова теми тук във форума, точно по същия въпрос, ти потърси ли ги, прочете ли ги, видя ли какво пише там? Опита ли се да направиш съветите, които се пишат, обясняват в тези теми? Не си по-специален от другите, имате един и същ проблем - отдели малко време и прочети.

И тези снимки които си показал дават малко информация за сайта. За да ти се отговори и да се реши проблема трябва да се погледне самия сайт, но ти не го показваш, скрил си го. Ми като не го показваш и не мога да видя конкретния сайт как да ти дам решение?

Това, което посочваш за данните не означава нищо. За мен означава, че сайта ти въобще не е оптимизиран и трябва много да се работи над него. И си мисля, че щом си стигнал до тук да правиш тази тема - то не разбираш от проблема и едва ли сам ще се справиш, трябва да наемеш някой да ти помогне.

Ето ти пример с един от моите сайтове, с данните му за посещенията за един ден: посещения - 3 100, разглеждани страници - близо 10 000, процесорно време - 63.25 min. . И все още има какво да оптимизирам сайта за да спадне и това процесорно време, но не го правя за сега, има време. И не, нямам инсталиран кеширащ плъгин, тези неща не съм ги харесвал и не смятам да ги ползвам. Ползвам Уордпрес, и не си мисли, че сайта е орязан откъм функционалност: прекараното време в сайта е над 2 мин. над 3 разглеждани страници на посещение, бонус рейт под 40%.

Така че, извини ме, но това което питаш ми е смешно.
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Странник - не знам защо ги говориш тези неща, като тук във форума наистина има няколко подобни теми, които СЪМ прочел, но сайтовете както казваш ти са различни и проблема е различен. Мисля, че дадох достатъчно информация за сайта, а ако искаше да разбереш кой е, можеше просто да попиташ вместо да пишеш тая поезия. Не съм никак навътре в нещата с оптимизацията затова питам тук, ако съм искал да наемам някой да оправя нещата вместо мен да не съм писал изобщо тая тема, не мислиш ли ?

Сайтът е тежък защото има над 120 статии с по над 10 снимки във всяка. Средното прекарано време вътре е 4:10 мин.
 
От: От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Така че, извини ме, но това което питаш ми е смешно.

Извинен си :)
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Сайтът е тежък защото има над 120 статии с по над 10 снимки във всяка. Средното прекарано време вътре е 4:10 мин.

Снимките не товарят процесорното ти време, проблема ти не е в тях, но това съм сигурен, че го пише в другите теми, които казваш, че "уж" си прочел... . Това с многото снимки се отразява единствено на бавното зареждане на съответната страница/респективно сайта, но това си е твой проблем, който не е свързан с процесорното време.

Обаче може да се провери как се визуализират снимките, ако не се визуализират по правилния начин - тогава ще даде отражение на процесорното време.
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Аз лично с плъгини не си играя. Гледам възможно най-малко да използвам. Ако е въпрос на кеширане, всичко е по-скоро до настройки на самия сървър. Според мен от Суперхостинг са длъжни да кажат кое точно "товари" и не мисля че за тези посещения, които спомена трябва да имаш кой знае какво натоварване.

А какво би могъл да направиш, нямам идея. Опитай да спреш добавките и виж от тях ли е. Ако е от някой plugin разрови се в нета за алтернативи или как да имаш същата функционалност без добавката. Също така можеш да питаш самите девелъпъри на Wordpress в IRC канала им във Freenode. Там има много повече хора със значителен опит.

Едит: колко конкурентни поребителя има сайта най-много?

Едит2: Ноке предложи нещо интересно. Виж дали кеширането на mysql заявките е пуснато, с добавки не се занимавай:

Код:
show variables like 'query_cache_size';
 
Последно редактирано:
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Баба по снимка не мой да бай.

Тествай с това кой плъгин ти твари най-много: http://wordpress.org/extend/plugins/p3-profiler/

Популярните постове обикновено се вадят въз основа брой коментари и извратена и издялана с теслата SQL заявка. Някой плъгин дето прави database caching може и да помогне, не знам.

Снимките не товарят процесорното ти време, проблема ти не е в тях, но това съм сигурен, че го пише в другите теми, които казваш, че "уж" си прочел... . Това с многото снимки се отразява единствено на бавното зареждане на съответната страница/респективно сайта, но това си е твой проблем, който не е свързан с процесорното време.

Обаче може да се провери как се визуализират снимките, ако не се визуализират по правилния начин - тогава ще даде отражение на процесорното време.
Естествено че картинките тварят. Всяка картинка си е отделен HTTP request.
10 картинки на пост нищо не са обаче. Освен ако на хоумпейджа ги няма всичките 1200+ картинки изплющяни...
 
От: Проблем с процесорно време ... (Суперхостинг)

Noke, тествах с Р3 сайта и се оказа, че това за популярните постове товари много малко (5%). W3TC товари 16% при зареждане. Най много показва, че досажда контактната форма, но не мисля че тя е проблем - има я само на 1 страница, която се отваря по 1-2 пъти на ден. AdRotate плъгина също заема доста - 24%. Лошото е че шоркод-а за рекламите е ръчно добавян във всяка една статия и ми е трудно да го заменя ...
 

Горе