Проблем с процесрно време

Radost

Active Member
Здравейте,
можете ли да препоръчате хостинг план(ако има такъв не сървър), където допускат процесрно време около 200 мин/24 часа.
Или практики за намаляване, но пак не пада до желаните 55 мин.
И това възможно ли е за нормален сайт с трафик 1000 уник./ден?
 
От: Проблем с процесрно време

Зависи много какъв ти е сайта

Имам сайт с много трафик и малко процесорно време, имам и обратното...

Дигни си хостинг плана, не вярвам да е много скъпо ( най-лесния вариант )

Друго като идея е оптимизация на процесите и самият сайт
 
От: Проблем с процесрно време

Аз да го вдигна, но в сегашните параметри, от хостинга предлагат само сървър.
 
От: Проблем с процесрно време

Ползвай coolice със сигурност ще сбъднат всяко твое желание !!! И ще решат проблемите ти :)
 
От: Проблем с процесрно време

Моят съвет е да видиш как можеш да намалиш процесорното време. Вдигането на по-горен план или ползването на хостинг, който предлага няма да ти реши проблема. Какво правим, ако утре сайта ти почне да има повече от 1000 уникални на ден? Ново търсене на хостинг... местене отново и т.н. Да не говорим, че по принцип подобни натоварвания се отразяват и на скоростта с която ти се отваря сайта.

Затова според мен помисли за решение на проблема не само с смяна на хостинг, защото това е временно решение с което ще избягаш от проблема временно.

Ако не знаеш как да се справиш, дай малко информация каква е системата на сайта. Попитай хостинг компанията си, кои скриптове по-точно ти хабят най-много процесорно време и въобще всякаква информация, която би помогнала за откриването на проблема и след това можеш да попиташ и за конкретен съвет.
 
От: Проблем с процесрно време

Като начало ти предлагам да инсталираш този кеш плъгин Hyper Cache Extended и да видиш каква ще бъде промяната. Преди време с него свалих изразходваните процесорни минути с 50 %, макар че преди това използвах друг известен кеширащ плъгин. А в действителност причините може да са много, като според мен от хостинга би трябвало да те насочат къде да търсиш проблема.
 
От: Проблем с процесрно време

покажи сайта и ще предположим какъв може да е проблема
 
От: Проблем с процесрно време

Ако това е реално потребление, забрави за споделен хостинг. Виртуален сървър е твоята услуга.
 
От: Проблем с процесрно време

Ако не беше женско яко щяха да ти сипят.
 
От: Проблем с процесрно време

@uphero, едва ли... Въпроса е зададен коректно без излишни простотии, така, че не виждам причина да и сипват каквото и да е :D

Иначе, като начало мога да препоръчам да си прегледа последните посещения и да филтрира достъпа на ненужните ботове. Някой са прекалено агресивни и буквално флудят сайта. В същият дух може да разгледаш и дали имаш заявки към wp-login.php / xmlrpc.php (ако става дума за WP), понеже напоследък и това се среща сравнително често, което само по себе си не хаби много CPU, но когато са единични заявки... но напоследък доста често срещам множество заявки, което вече се превръща в проблем.

Спомням си преди време, колега беше изревал също за процесорно и след по-обстоен преглед се оказа, че проблем му правеше зле написан плугин за филтриране в комбинация с множество категории/подкатегории...

Та в общи линии, според мен първо трябва да предприемеш мерки за защита срещу излишното натоварване от агресивни и ненужни ботове, флуд и тем подобни. След това действаш по оптимизиране на проблемни скриптове.
 
От: Проблем с процесрно време

@uphero, едва ли... Въпроса е зададен коректно без излишни простотии, така, че не виждам причина да и сипват каквото и да е :D

Иначе, като начало мога да препоръчам да си прегледа последните посещения и да филтрира достъпа на ненужните ботове. Някой са прекалено агресивни и буквално флудят сайта. В същият дух може да разгледаш и дали имаш заявки към wp-login.php / xmlrpc.php (ако става дума за WР), понеже напоследък и това се среща сравнително често, което само по себе си не хаби много CPU, но когато са единични заявки... но напоследък доста често срещам множество заявки, което вече се превръща в проблем.

Спомням си преди време, колега беше изревал също за процесорно и след по-обстоен преглед се оказа, че проблем му правеше зле написан плугин за филтриране в комбинация с множество категории/подкатегории...

Та в общи линии, според мен първо трябва да предприемеш мерки за защита срещу излишното натоварване от агресивни и ненужни ботове, флуд и тем подобни. След това действаш по оптимизиране на проблемни скриптове.

А ако не става? Хем имат зор, хем ги мързи да напишат 2/3 реда за какво иде реч.
 
От: От: Проблем с процесрно време

А ако не става? Хем имат зор, хем ги мързи да напишат 2/3 реда за какво иде реч.

Е недей с лошо де :D Може пък просто да си е намерило решение момичето ;)

Има хора, които не обичат да споделят над какво работят и често при подобни ситуации търсят по-прикрит начин за решение на проблема. И до някъде са си прави, защото не веднъж съм бил свидетел на не толкова доброжелателни колеги ;)
 
От: Проблем с процесрно време

За увеличено процесорно време и съвети за намаляването му, може да видиш публикацията: http://goo.gl/tCv0Sp
Ако ти трябва помощ за оптимизиране на процесорно време, се свържи от страница http://ganbox.com/about
Ако сайта е бил хакван ти препоръчвам платена услуга от http://GanMax.com за откриване на дупката, защото увеличеното процесорно време е само едно от нещата - може да ти откраднат базата, може да ти вкарат сайта в черен списък, може да разпространяват вируси и Google да блокира сайта ти и да отпадне от резултатите за търсене, може хакери да пишат от твое име и много други подобни.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Проблем с процесрно време

Не се занимавай да плащаш на ИЗМАМНИЦИ а се обърни към съпорта на хостинга ти и ги помоли да ти кажат кой са файловете толкова е лесно.
 
От: Проблем с процесрно време

Разберете, че сигурността на сайта и оптимизирането не е бизнес на хостинг доставчика ви. Ето цитат от официален отговор от Superhosting относно превишено процесорно време:
"Сами разбирате, че от наша страна не бихме могли да анализираме всичките тези аспекти, тъй като всеки сайт сам по себе си е един бизнес, който ние не познаваме в дълбочина. Именно поради тази причина нотифицираме клиентите, за да могат да предприемат адекватни действия. Също така има хора, на които бизнесът им е да помагат в оптимизацията на системи, за да намаляват използвания ресурс, което е съвсем различна услуга. Ако направим сравнение - след като някой направи сайта, не значи, че той безплатно ще поддържа SEO-то и AdWords кампаниите." - Цветелина Ненкова, Маркетинг мениджър в СуперХостинг.БГ.

@Rutera надявам се, че изказването ти не е отправено към моя пост.
 
От: Проблем с процесрно време

rutera - да наричаш мен, Virosss, gan ... "измамници" е нахално от твоя страна. И тримата сме с отлична репутация, доказали сме, че разбираме тематиката, работили сме и работим и с клиенти и предлагаме да помогнем на авторката на темата, а вече тя сама ще си реши чии услуги ще избере.
 
От: Проблем с процесрно време

rutera - да наричаш мен, Virosss, gan ... "измамници" е нахално от твоя страна. И тримата сме с отлична репутация, доказали сме, че разбираме тематиката, работили сме и работим и с клиенти и предлагаме да помогнем на авторката на темата, а вече тя сама ще си реши чии услуги ще избере.

Колегата имаше предвид spored men All in One - ganbox.
 
От: Проблем с процесрно време

Колегата имаше предвид spored men All in One - ganbox.

Не знам, може и така да е, но така го е написал и не е посочил имена, та не се разбира.
 
От: Проблем с процесрно време

Предполагам, че визира поста на gan понеже той директно си предложи услугите в което няма нищо лошо според мен. Все пак времето е пари, така, че намирам за съвсем нормално да си платиш за подобна услуга, която не е никак лесна. Процеса по анализ на проблемите и решението им като цяло изисква не малко време и знания.

@rutera, дори хостинга да благоволи (което не винаги става, но има изключения) да ти каже къде точно е проблема, те няма да седнат да ти го решат, а ако не знаеш как да го оправиш пак опираш до специалист или четене из форуми, загуба на време и не съвсем сигурен фикс на проблема. Ако не го оправиш, трябва да прибягваш до взимане на по-голям хостинг план и да си плащаш в пъти повече всеки месец, вместо да платиш на някой който разбира за да ти реши проблема на момента и да спестиш една не малка сума на година, която ще дадеш за да си плащаш за хостинга.

Естествено случаите могат да бъдат много и най-различни. И само да вметна, един от най-бързо развиващите се сектори в ИТ са именно секторите с услугите в които влизат и консултантските.

Не казвам, че задължително трябва да ползвате платена услуга, но тя би гарантирала до някаква степен значително по-голяма полза. И аз мога да си скалъпя едно лого, ама понеже си знам уменията се обръщам към колеги в форума и им плащам за услуга. :)
 
От: Проблем с процесрно време

rutera - да наричаш мен, Virosss, gan ... "измамници" е нахално от твоя страна. И тримата сме с отлична репутация, доказали сме, че разбираме тематиката, работили сме и работим и с клиенти и предлагаме да помогнем на авторката на темата, а вече тя сама ще си реши чии услуги ще избере.

Че да споменах на някой от Вас Господа имената.

Казах че е пълно с измзмници, защото найстина е така. Вземат едни 50-100лв. за нищо и след 2 дни сайта е охакан наново.

Личното ми мение че трябва да се търси човек/фирма която се занимава задълбочено с изработка на сайтове от "0"-та, не тип "Дай да инсталирам wp и няколко плъгина и опа готово". Това не те прави специалист да се справиш със сериозни задачи. Споменавам това понеже позначам "кадърни" хора наричащи себе си Програмисти (не визирам никой от форума) който могат и правят всичко с 15-20 плъгина на WP, Joomla и др.
 

Горе