Проблем с цена на доставка -разгеле ,поправено

L.Seferinov

Member
Здравейте магазина ми е на Преста Шоп. Когато го активирах зададох като параметър , Безплатна доставка за суми над 99 лв. Сега поставям по-евтини артикули по 19 лв. и те упорито излизат в чекаута ,че доставката е Безплатна. Моля ако някой му разбира да сподели какво съм объркал и недонастроил?
Бих искал надписа Безплатна доставка да се появява и при разглеждане на самия артикул ,някъде до цената.
Също след като направих цените в магазина с ДДС то в списъка на КПанела излизат без ДДС , което малко ме обърква .
Ако знаете нещо по въпроса моля споделете.
Лек ден
 
Станимир е зает да имплементира ERP в бизнеса на 36-ия си клиент от форума.
Няма време за такива битовизми.

Към автора:
Съмнявам се някой да има ментална карта на архитектурата на Престашоп в главата си и и да е в състояние да изреди всички възможни причини за проблема. Фърлянето на боб не се смята за валиден подход. Стрелбата напосоки е непроизводителна, изморителна, и не е забавна.
 
Последно редактирано:
Според мен е напълно елементарно да се направи.
От "Превозвачи" изключи беплатната доставка с двата "чека" да станат червени тикчета.
Задай в Доставка/Настройки/Безплатната доставка е възможна след: 99.00 лв
и "воала" би трябвало всичко да е наред, ако не си омазал системата нещо преди това.
Може да изчистиш и кеша, за да не ти е запомнило старата информация.
Дерзай и успех!
Ако те е страх да буташ ей така, първо си направи бекъп на базата и файловете и тогава действай.
 
Според мен е напълно елементарно да се направи.
От "Превозвачи" изключи беплатната доставка с двата "чека" да станат червени тикчета.
Задай в Доставка/Настройки/Безплатната доставка е възможна след: 99.00 лв
и "воала" би трябвало всичко да е наред, ако не си омазал системата нещо преди това.
Може да изчистиш и кеша, за да не ти е запомнило старата информация.
Дерзай и успех!
Ако те е страх да буташ ей така, първо си направи бекъп на базата и файловете и тогава действай.
Според мен е напълно елементарно да се направи.
От "Превозвачи" изключи беплатната доставка с двата "чека" да станат червени тикчета.
Задай в Доставка/Настройки/Безплатната доставка е възможна след: 99.00 лв
и "воала" би трябвало всичко да е наред, ако не си омазал системата нещо преди това.
Може да изчистиш и кеша, за да не ти е запомнило старата информация.
Дерзай и успех!
Ако те е страх да буташ ей така, първо си направи бекъп на базата и файловете и тогава действай.
Благодаря
Нищо не се получи.
Може ли да пратя някъде екранни снимки за нагледност?
 
Не е нужно да ми пращаш снимки, вярвам ти.
Аз само ти казах как трябва да се направи за да работи коректно, а ти как и какво правиш само ти зи знаеш.
Ето ти нагледен демо пример как работи системата при зададена безплатна доставка над 99.00 лв: Демо сайт
Ето и на този сайт току що го направих по описания по горе начин за да тествам и на този сайт.
Проблеми при мен няма и не съм имал до сега с това.
Потърси в нета за подобен проблем, може и да има друг случай като твоя.
Успех!
Пропуснах: Относно: "Бих искал надписа Безплатна доставка да се появява и при разглеждане на самия артикул ,някъде до цената."
Аз бих го направил по следния начин: В количества/настройки за наличност/Етикет при наличие бих писал "Безплатна доставка" и то излиза около бутона на количката или цената-зависи от темата.
А също може и от Доставка/задаваш Конкретно време за доставка на този продукт/в Срок за доставка на налични продукти: пишеш Безплатна доставка и ще се визуалзира под цената.
Ето ти пример в този продукт над 100 лв: тук
 
Последно редактирано:
Не е нужно да ми пращаш снимки, вярвам ти.
Аз само ти казах как трябва да се направи за да работи коректно, а ти как и какво правиш само ти зи знаеш.
Ето ти нагледен демо пример как работи системата при зададена безплатна доставка над 99.00 лв: Демо сайт
Ето и на този сайт току що го направих по описания по горе начин за да тествам и на този сайт.
Проблеми при мен няма и не съм имал до сега с това.
Потърси в нета за подобен проблем, може и да има друг случай като твоя.
Успех!
Пропуснах: Относно: "Бих искал надписа Безплатна доставка да се появява и при разглеждане на самия артикул ,някъде до цената."
Аз бих го направил по следния начин: В количества/настройки за наличност/Етикет при наличие бих писал "Безплатна доставка" и то излиза около бутона на количката или цената-зависи от темата.
А също може и от Доставка/задаваш Конкретно време за доставка на този продукт/в Срок за доставка на налични продукти: пишеш Безплатна доставка и ще се визуалзира под цената.
Ето ти пример в този продукт над 100 лв: тук
Благодаря за примерите. Писах Ви на лични.
 

Горе