Проблем с encoding на писмата в OpenCart 1.5.6.4

SoulReaver

Active Member
Здравейте,

имам малък проблем с енкодинга на писмата, който те изпращат до потребителите на магазина в гореспоменатата версия. Проблемът е, че при регистрация или поръчка заглавието на писмото до клиента идва само като ????????????????? (вместо стандартното заглавие), докато съдържанието си е както трябва. Използвам български език за целия магазин и не знам от къде мога да променя или поправя това. Също така ме интересува от къде точно може да се променя съдържанието на мейлите, изпратени към клиентите.

Благодаря предварително.
 
От: Проблем с encoding на писмата в OpenCart 1.5.6.4

Имам някакви смътни спомени по темата.

Смени си метода изпращане от mail на SMTP.
 
От: Проблем с encoding на писмата в OpenCart 1.5.6.4

Забравих да спомена, че е с SMTP. Току що го смених на mail и писмото дойде с вярното заглавие, макар и в спама. Идея как да се оправи през SMTP? Използвам Zoho Mail за целта.
 
От: Проблем с encoding на писмата в OpenCart 1.5.6.4

Намерих решение на проблема. Оказа се, че проблемът си е от OpenCart и системата не енкодва правилно съобщението, ако е избран SMTP протокол. Ето решението в случай, че има някой друг с подобен проблем като моя:

1. Редактира се system/library/mail.php:
Код:
$header .= 'Subject: ' . $this->subject . $this->newline;

трябва да стане

Код:
$header .= 'Subject: ' . '=?UTF-8?B?' . base64_encode($this->subject) . '?=' . $this->newline;

2. Другият вариант за тези, които не искат да редактират системни файлове е да използват този модул.
 
От: Проблем с encoding на писмата в OpenCart 1.5.6.4

Също така ме интересува от къде точно може да се променя съдържанието на мейлите, изпратени към клиентите.

Благодаря предварително.

Тези, които можеш да пращаш през админ панела се намират в admin/controller/sale/contact.php в send() метода.
Тези, които се пращат при заявка за поръчка се намират в catalog/model/checkout/order.php в confirm() метода. Езиковите стойности може да намериш в catalog/language/език/mail/order.php
Добре е да се пипне там, защото фактурите и уведомленията вървят с добавен линк от рода "Работи на OpenCart"

Относно проблема, си намерил точното решение, във версии 2.х е фикснат този пропуск.
 
От: От: Проблем с encoding на писмата в OpenCart 1.5.6.4

Да, забелязах го това, само ме интересуваше точният път към файловете. Много ти благодаря!
 

Горе