Проблем с install на WordPress

Gqvola

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Изгледах няколко преинсталации на лордпресс в youtube използвайки cpanel. Изтрих database, както е показано, създадох нова с юзернейм и всичко както трябва да е. Когато влезна във файл менаджера да екстрактна наново лордпресс в public_html не виждам два файла, които на клиповете ги има cgi-bin и index.html. Пробвах да екстрактна лордпреса и всичко както е показано до край. Когато се опитам да влезна в .........com/wp-admin за да инсталирам лордпрес излиза грешка 500 Internal Server Error An internal server error has occured. Ако някой може да даде малко повече насоки как да се оправя с проблема ще му бъда благодарен. С четене и търсене става, ако знам точно какво да търся, защото от една дупка скачам в друга
 
От: Проблем с install на WordPress

Чиста инсталация
Изтеглете и разархвирайте най-новата версия на WordPress.
Създайте база от данни в MySQL, както и потребител, който има право да чете и да пише в тази база от данни.
Преименувайте файла wp-config-sample.php на wp-config.php.
Отворете wp-config.php с любимия си текстов редактор и попълнете необходимата информация за връзката с базата от данни.
Качете съдържанието на разархвираната директория на уеб сървъра си.
Отворете wp-admin/install.php с любимия си браузър.
Ако сте сложили файловете на WordPress в главната директория на вашия домейн, отворете: http://example.com/wp-admin/install.php
Ако сте сложили WordPress в поддиректория, да кажем blog, отворете: http://example.com/blog/wp-admin/install.php
Следвайте инструкциите.
Готово — имате инсталиран и работещ (да се надяваме) блог.

Но не знам какво разбираш от преинсталации..
 
От: Проблем с install на WordPress

Всичко освен с това май няма да имам проблеми. Отворете wp-config.php с любимия си текстов редактор и попълнете необходимата информация за връзката с базата от данни
 
От: Проблем с install на WordPress

Всичко освен с това май няма да имам проблеми. Отворете wp-config.php с любимия си текстов редактор и попълнете необходимата информация за връзката с базата от данни

Какво искаш точно да направиш и какво значи преинсталация на уордпрес. Надявам се можеш да използваш текстов редактор, понеже не ми стана ясно какво те затруднява :)
 
От: Проблем с install на WordPress

Честно казано сега всичко ми е каша в главата и не знам как съм омотал нещата, но каквото и да правя само грешки ми излизат и никакъв достъп до лордпресс
 
От: Проблем с install на WordPress

Хайде нали е Коледа, дай ми достъп до хостинга и ще ти го оправя.
 
От: Проблем с install на WordPress

То идеята аз да знам как се оправя,че ако пак нещо сбъркам да мога сам да си направя нещата
 
От: Проблем с install на WordPress

Какво ти трябва за достъп username и Password ли

Каквото ти иска на теб като се логваш, такова ще ми иска и на мен. Най-добре си поблъскай главата още няколко дни и тогава, ако не става ме потърси, защото проблема ти се оправя за +- 2 минути и е добре да разбереш какъв е, ако ще се занимаваш с онлайн шитни :)
 
От: Проблем с install на WordPress

Да де затова става въпрос. Ще се потормозя още малко дано успея. Благодаря
 
От: Проблем с install на WordPress

Кое да не съм прочел и как реши че не съм

Пуснал си темата в грешния раздел. А и като ти чета темите, заслужено си имаш проблемите, защото си тръгнал да правиш нещо, от което си нямаш и понятие.
 

Горе