Проблем с Nikon d3300 - Заби и не тръгва...

webmast367

Well-Known Member
Здравейте.. имам Nikon d3300 който е на около 1 година и го купих на 1000+ кадъра (НОВ) има все още и гаранция но не мога да я намеря къде е .... от както съм го взел има снимани около 3000 кадъра и около 1 час ВИДЕО.. Преди месец някъде решихме с 1 приятел да снимаме един клип и на няколко пъти почна да забива самото видео и се налагаше да изключа и да вадя батерия, карта и чак тогава се оправяше.. днес реших да направя отново клип и стана същото, като обаче тоя път не помага вадене на батерии, карти и прочие... Каквото и да натискам, въртя и т.н нито светва дисплея нито прави снимка... натискам спусъка уж снима, но не визуализира снимката а през визьора показва "err"

Някакви идеи какво му стана? Махах обектива, картата, батерията - нищо...
как мога да го рестартирам, или нещо е изпаткал...
 
Има много видеа с проблеми и решаването им. Твоето описание най-много се доближава то това.

Тоест да почистя тук там.. ще разглобя което може да се чисти и ще пробвам да видим..
Мерси.
 
Да, най-вече къдете е показано. На някой места коментират че този проблем с свързан и с влажността на въздуха, след изусшаване се оправя. успех

Заемам се с разглобяването, мерси.
 
При мен проблема явно е друг.. съмнява ме нещо софтуерно.

Почистих обектив, огледало и т.н и реших да го пусна за да избера настройката за почистване за да отвори вътре, но забива в менюто още... Изключвам от копчето и продължава да свети и изключва след време, след което не иска да включи, трябва да му вадя батерията и т.н..

Проблема е че тук незнам дали има такъв сервиз за фото техника и ще трябва да търся някой телефонен техник сякаш ще свърши работа..
 
Това с почистването няма как да помогне. Звучи безмислено дори. Ако си го изтървал само може да има логика. Да е влязъл прах някъде ако обектива е бил изтърван.

@webmast367, аз бих препоръчал да ъпгрейднеш фирмуера, пробвай с друга мемори карта (новоформатирана), ресетни настройките ако имаш достъп, до фабричните. Ако нищо не помогне, прати си фотоапарата до САЩ / Япония да ти го поправят и си плати като нормален човек, вместо да го продадеш на стотинки и да платиш реално като поп.
 
Това с почистването няма как да помогне. Звучи безмислено дори. Ако си го изтървал само може да има логика. Да е влязъл прах някъде ако обектива е бил изтърван.

@webmast367, аз бих препоръчал да ъпгрейднеш фирмуера, пробвай с друга мемори карта (новоформатирана), ресетни настройките ако имаш достъп, до фабричните. Ако нищо не помогне, прати си фотоапарата до САЩ / Япония да ти го поправят и си плати като нормален човек, вместо да го продадеш на стотинки и да платиш реално като поп.


Случва се когато е замърсен обектив или друго да вади грешка - разумно е, дори телефона ми вади предупреждение когато е мръсен обектива "Чистият обектив прави по-добри снимки" Апарата не е изтърван няма нито драскотина, прах също няма или каквото и да е.

Да ъпгрейтна, ако знам кое и какво нямаше да пиша тук. Иначе е лесно да прочета какво трябва и да го вържа към компа и да му до е*а майката дето се вика, или да го оправя 50/50.. Карта съм пробвал и с друга и с тази форматирана. Реално като тръгне апарата (вече неще) си работи и карта и всичко докато не забие отново.

Да го пращам в САЩ или Япония не схванах логиката, а и нямам никакво намерение. Ако ще го пратя някъде ще е до фотопавильона (сайта) от там е купен и е в гаранция, но не знам дали важи гаранцията като е на друго име. В случая апарата не е хиляди под 1000лв е, но все пак е като нов и ми е странно да се прецака, а щеше да ми върши работа стартово.

Настройките вчера успях да ги възстановя до заводските, но веднага след това пак заби, като цяло не ми дава да човъркам много не само да снимам а изцяло е забил... за това мисля че е нещо софтуерно.

Както и да е ще видя един познат който преинсталва телефони и т.н ако може да го оправи, ако не ще го хвърля и ще взимам друг...

Мерси за съветите.
 
Случва се когато е замърсен обектив или друго да вади грешка - разумно е, дори телефона ми вади предупреждение когато е мръсен обектива "Чистият обектив прави по-добри снимки" Апарата не е изтърван няма нито драскотина, прах също няма или каквото и да е.

Да ъпгрейтна, ако знам кое и какво нямаше да пиша тук. Иначе е лесно да прочета какво трябва и да го вържа към компа и да му до е*а майката дето се вика, или да го оправя 50/50.. Карта съм пробвал и с друга и с тази форматирана. Реално като тръгне апарата (вече неще) си работи и карта и всичко докато не забие отново.

Да го пращам в САЩ или Япония не схванах логиката, а и нямам никакво намерение. Ако ще го пратя някъде ще е до фотопавильона (сайта) от там е купен и е в гаранция, но не знам дали важи гаранцията като е на друго име. В случая апарата не е хиляди под 1000лв е, но все пак е като нов и ми е странно да се прецака, а щеше да ми върши работа стартово.

Настройките вчера успях да ги възстановя до заводските, но веднага след това пак заби, като цяло не ми дава да човъркам много не само да снимам а изцяло е забил... за това мисля че е нещо софтуерно.

Както и да е ще видя един познат който преинсталва телефони и т.н ако може да го оправи, ако не ще го хвърля и ще взимам друг...

Мерси за съветите.

Щом имаш доверие на българи, така да е. Аз нямам. Всичката си стока пращам до САЩ / Япан. Връщат ми нещата в отрицателен срок. Мазни ръце не искам да ми пипат хубавата техника, в мазен вмирисан сервиз в Люлин 4.

Ето ти линк за фирмуера:
https://downloadcenter.nikonimglib.com/en/download/fw/249.html
[Линкът за теглене ще ти излезе най-долу.]

Предполагам английски знаеш, ето ти стъпките за ъпдейт на фирмуера:

  1. Create a folder on the computer hard disk and name it as desired.
  2. Download F-D3300-V102W.exe to the folder created in Step 1.
  3. Run F-D3300-V102W.exe to extract the following file to a folder named “D3300Update”:
  4. • D3300_0102.bin (the camera firmware)
  5. Using a card slot or card reader, copy “D3300_0102.bin” to a memory card that has been formatted in the camera.
  6. Insert the memory card into the camera memory card slot and turn the camera on.
  7. Select Firmware version in the SETUP MENU and follow the on-screen instructions to complete the firmware update.
  8. Once the update is complete, turn the camera off and remove the memory card.
  9. Confirm that the firmware has been updated to the new version
И не бих те съветвал да разглабяш фотоапарата ти, така както пишман-майстори ще те съветват. Трябва ти стерилна обстановка с пълна липса на прахови частици. Вземи един силен фенер, дори тоя на телефона ти върши работа, светни вечерта в стаята ти, седни на стола и не се движи, ще видиш каква циркулация на прах има в стаята ти. Това всичко ще ти се лепне по електрониката. Трябва да си абсолютно ненормален да си отвориш апарата без нужните знания и подходяща среда, стая без никакви мебели, тъкани и други. Трябва ти една стая с един стол, и да е перфектно почистена от всякакъв прах. Ръкавици ти трябват, и огледалото ти се държи на едни много тънки фини скоби, има и една тънка пластинка отзад, толкова е фино всичко, че пинцети ще го повредят (ако хванеш с пинцети), и ще се видиш в голям зор да събереш всичко отново без да повредиш частите.

Не пипай хардуера; това не е Москвич от 1965-та, да му разглобиш карбуратора в мазата.

Няма да коментирам и пишман-майстора с 400 събскрайбъра от YouTube клипа по-горе дето си разглоби апарата и извади обектива на покривката на баба си от село. Това да си ютубър не те прави автоматично Бог-Господ. Това да си американец също не те прави Господ-Бог.
 
Последно редактирано:

Горе