Проблем с OpenCart функция Quick View линк

StarWars

Member
Здравейте, имам следния проблем:
Ползвам Опен Карт за онлайн магазин версия 1.5.6.4 и в темата има функцията бръз преглед на продукта, която ми харесва но си генерира един линк mysite.com/index.php?route=themecontrol/product&product_id=

Сайта има сео френдли адреси, и сайтмапа ги подава тях през WMT обаче търсачката индексира и този линк и ако човек кликне на него през резултати от гугле се отваря орязана версия на магазина без футер, хедър... само снимка, цена и бутон купи, с две думи лоша работа, а и ми излиза дублирани тайтъли заради това.
Като го забелязах това през robot.txt сложихме дисалоу на пътя
Disallow: /*?index.php?route=themecontrol/product&product_id=
Според вас тази забрана ще свърши ли работа, защото я сложихме на 4 май но днес открих пак един продукт така индексиран, който е публикуван на 8 май.
Или варианта директно да я изкл. функцията от админ панела.
Четох по разни руски форуми, че уж с такава забрана в робота се решавал проблема ама... Руснаците нещо обясняваха, че това било недомислица, Аякса правел нещо не както трябва и т.н.
Предварително Благодаря ако някой даде съвет!
 
Руснаците нещо обясняваха, че това било недомислица
Един noindex е трябвало да се сложи на ajax резултата.
Но и така ще свърши работа, просто нещата стават бавно при гошо.
 
Като го забелязах това през robot.txt сложихме дисалоу на пътя
Disallow: /*?index.php?route=themecontrol/product&product_id=
Според вас тази забрана ще свърши ли работа, защото я сложихме на 4 май но днес открих пак един продукт така индексиран, който е публикуван на 8 май.

Тази директива със сигурност няма да свърши работа. Какъв ще да е този гет параметър "index.php?route" ? :)
Ако премахнеш първия question mark, тогава може да следиш дали ще върши работа. Също адреса може да се достъпи и без изричното упоменаване на файла "index.php" - mysite.com/?route=themecontrol/product&product_id=1234456

Директивата би следвало да изглежда така:

Disallow: /*?route=themecontrol/product&product_id=

Може да се ползва и "X-Robots-Tag HTTP" хедър.

При повечето такива "бързи прегледи" на продукти се генерира парче html код, тоест невалиден html документ. Дублираните тайтъли надали идват от там.
 
Страшно мерси, веднага ще сменя директивата и ще следя дали ще стане. Не разбирам от код и затова за този параметър въобще не съм разбрал, че не е баш като хората, така го бяха написали руснаците.:(.
За дабъл тайтълите, да май намерих защо така се получава не е от това а май от мега менюто, което има трето ниво, но първо това ше оправя.
Дано стане, още един път Много мерси за съветите.
 

Горе