Проблем с Paypal за внос в Англия

gorcho

New Member
някой имал ли е подобен проблем
продавам в английския амазон
имах поръчка за един таблет поръчах го от китай директно да го изпратят в англия
платих през paypal и те отказали да се изпрати таблета до англия
можело да ми го изпратят само до българия и аз го изпратя до англия :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
 
От: Проблем с Paypal за внос в Англия

Разбира се, че ще откажат. Твоя адрес е различен от адреса на получателя. Точно така се пазарува с крадени PayPal акаунти (решили са, че си крадец и измамник).
 
Само да поправя хепи слакър :) решили са че англичанина (там е пълно с нигерииски измамници на който съм и дали британски паспорти) е крадец и измамник откраднал пейпала на бедното българско момче:)

Трябва да поръчваш от китай не от обикновен магазин а където предлагат дропшипинг или специално предлагат да пазаруваш за други лица... (бях виждал такъв) но сега не мога да го намеря...
 
От: Проблем с Paypal за внос в Англия

DealExtreme също предлага дропшипинг.
 
От: Re: Проблем с Paypal за внос в Англия

Само да поправя хепи слакър :) решили са че англичанина (там е пълно с нигерииски измамници на който съм и дали британски паспорти) е крадец и измамник откраднал пейпала на бедното българско момче:)

Трябва да поръчваш от китай не от обикновен магазин а където предлагат дропшипинг или специално предлагат да пазаруваш за други лица... (бях виждал такъв) но сега не мога да го намеря...

на дропшопинг съм
преди малко се обадих на пай пал и подтврърдиха това за адреса
и казаха че са тяхни вътрешни правила
 
От: Проблем с Paypal за внос в Англия

Значи ще трябва да платиш с кредитна или дебитна карта. Защото друг начин няма (банковия превод ще струва повече от таблета).
 
От: Проблем с Paypal за внос в Англия

някой знае ли друг начин за разплащане в нет-а и да е сигурно
 
Ама то нее много дропшипинг като само на твоя адрес могат да пратят :( мен ми е интересно пейпала от къде ще знаят че онзи магазин го е пратил не на твоя адрес ти може да не прекараш шипинг адреса през системата на пейпал а ръчно да го въведеш.... говори с магазина

Плащането с карта е достатъчно сигурно ако се спазват някой правила...

А иначе за някой знае ли друг метод: въпроса е не да знае ами от магазина който поръчваш стоката да използва друг метод
 
От: Re: Проблем с Paypal за внос в Англия

Ама то нее много дропшипинг като само на твоя адрес могат да пратят :( мен ми е интересно пейпала от къде ще знаят че онзи магазин го е пратил не на твоя адрес ти може да не прекараш шипинг адреса през системата на пейпал а ръчно да го въведеш.... говори с магазина

Плащането с карта е достатъчно сигурно ако се спазват някой правила...

А иначе за някой знае ли друг метод: въпроса е не да знае ами от магазина който поръчваш стоката да използва друг метод
Те имаха само некво ТТ и wester union
аз накарах девойката да си направи акунт в paypal
 
От: Проблем с Paypal за внос в Англия

някой знае ли друг начин за разплащане в нет-а и да е сигурно

Има най-различни сигурни разплащателни системи (от типа - невъзможна отмяна на транзакцията). Когато транзакцията не може да се отмени от купувача, търговецът е сигурен, че няма да го прекарат и поради това предлага по-изгодни условия - по-ниска надценка, възможност да се прати стоката на всеки адрес, липса на отказ заради поръчки от съмнителни държави и др. Проблемът е, че при тези разплащателни системи има големи такси за вкарване и изкарване на пари от/към тях (въпреки, че цената на транзакцията вътре в самата система са нищожна) и не винаги клиентът и търговецът едновременно имат (или искат да имат) сметка при такъв доставчик на платежни услуги. За едно плащане не си струва да имате такава сметка, ако правите редовно плащания тогава има смисъл. Пример за такива системи са Liberty Reserve (такса 1%, максимум $2.99), OKPAY (0,5%, максимум $2.99), PerfectMoney и други.
 

Горе