Проблем с VPS и настройки на хостинга

mantaman

Well-Known Member
От три дена имам проблем с ВПС-а в УК и вече съм пенясал щото явно идиоти има навсякъде.

Преди три дни пуснах един акаунт за който в WHM - посочих да е реселърски - оказа се обаче че в WHM админа на новият акаунт му липсват повечето бутони

Писах в чата на съпорта за проблема и го решиха за една минута - явно нещо не са били направили по настройките - и от там ми тръгнаха проблемите.

Малко след това установих че два магазина (Опенкарт) които са на два съвсем различни акаунта са паднали и покават само фона на сайта и хиляди съощбения за грешки - Ако беше паднал само един от магазините можеше да си помисля че е от нещо друго но в случаят бях убеден че нещо са преебали когато са оправили предишният проблем.

Писах пак на съпорта да си оправят нещата - Те обаче ми заявиха че нищо не са пипали и че проблема ми е от сайта - спорихме два часа че неможе едновременно да паднат два сайта (почти се научих да пиша) и накрая звънахм по телефона - попаднах на някакъв по разбран човек и каза че ще го оправят след малко ми се обадиха да погледна и видях че сайтовете вече се зареждат.

След няколко часа обаче установих че сайтовете работят но голяма част от функциите им не функционират (всичко което ползва VQMOD) пак писах на съпорта и пак ми отговориха че проблемите са ми по сайта и че те нищо не са пипали и да съм си търсел проблемите в сайтовете.

Днес обаче ме осени великата идея да прекопирам един от сайтовете на друг хост и да видя дали ще работи - Както и очаквах на другият хост всичко си бачка и сега вече се чудя какво да правя явно с тези идиоти трудно ще се разбера и се чудех дали след като ми е ВПС хоста дали аз не мога да си променям настройките (до сега винаги от хоста са го правели) и да не се занимавам повече с тях
 
От: Проблем с VPS и настройки на хостинга

И аз имах проблем навремето на ИСН впс-а моя програмист се изкора, как нищо бачкаше 2 грешки имаха единия бе от към времето сървъра бе спрямо нам си какво време и вечерните ни архиви си заминваха кронджоба направо му се отели вола, цял ден се загуби докато се стигне до това, а другото забравих кво бе. Принципно трябва можеш правиш промените, предполгам че имат и платени услуги и бига я свършили тази услуга, ама ако те са сбъркали не би трябвало те чарджва с нищо.
 
От: Проблем с VPS и настройки на хостинга

Вероятно трябва да се преинсталира щото вчера цял ден си играха и променяха разни настройки - обаче въпреки това продължават да твърдят че проблема не е в техният телевизор - А като ги питам добре де а що тогава копието работи на друг хост - вдигат рамене и пак същото си повтарят проблема не е в нашият хост - луда работа
 
От: Проблем с VPS и настройки на хостинга

Изпрати им requirements на CMS-а който ползваш. Няма как да гадаят какво точно да инсталират на този впс, макар, че щом има cPanel, значи трябва да върви от раз. Сложи си после 1 phpinfo файл с който евентуално да видиш, какво ти липсва. (Пст, това manage vps лие ? Явно е, но да си питам.)

И накрая, но не на последно място - за да очакваш (Ако, защото е по-скоро споделяне, а не въпрос - темата.) от тука някой да помогне, то сподели грешките или сайтовете за да може реално да ти се помогне! (С удоволствие ще го направя, ако разбира се желаеш :) )
 
От: Проблем с VPS и настройки на хостинга

Алекс сайта работеше добре преди те да пипнат нещо по настройките в четвъртък (става въпрос за 2 сайта по които в този ден а и в последните няколко дни нищо не е пипано) - от къде да знам какво са барали

В момента самият Опен Карт си работи добре - но приставката му VQMOD не работи - в нейната документация е дадено какви папки какви достъпи да имат и всичко това е спазено - никъде няма специални инструкции и изисквания към настройките на сървъра та да искам да ги променят
 
От: Проблем с VPS и настройки на хостинга

Алекс сайта работеше добре преди те да пипнат нещо по настройките в четвъртък (става въпрос за 2 сайта по които в този ден а и в последните няколко дни нищо не е пипано) - от къде да знам какво са барали

В момента самият Опен Карт си работи добре - но приставката му VQMOD не работи - в нейната документация е дадено какви папки какви достъпи да имат и всичко това е спазено - никъде няма специални инструкции и изисквания към настройките на сървъра та да искам да ги променят

Ясно, но просто без да се видят логс, няма как да се гадае от къде може да е проблема. Ако виртуалния сървър е manage и както казваш до сега е работело, то те са си длъжни да си го оправят. Ако пък не успеят, просто им поискай достъп и проследи нещата сам и ги оправи, друго не ми идва на ум на този етап - конфузна ситуация.. и напълно нормално за чужд съпорт :)
 

Горе