Проблем с Wordpress - натоварва се сървъра

Още няколко генерални идеи:
  • Добре е да направиш един по-подробен профил, виж тук едно приятно ръководство: https://www.wpintense.com/2016/07/26/profiling-wordpress-php-code-using-xprofiler/ (разработваш на локална машина, нали?)
  • Забелязвам 281 заявки към SQL сървъра - разгледай ги и тях, вероятно е и там да има нещо, което бави (но тогава php-то ще изчаква и няма да стои на 100%)
  • Не съм наясно колко плъгина P3 дава информация, ама гледам по картинките, че има някви статистики точно в кой друг плъгин се губи най-много време. Ако имаш таквиа - разгледай ги.
Профилирането направи най-напред с изключено кеширане, за да не замаскира то някой проблем.
 
От самата тема е натоварването. Смених я с друга и работи доста по-добре. Явно плъгините нямат значение, защото са същите и натоварването е много по-малко. Въпреки това, целта е да се ползва въпросната тема. Не може ли по някакъв начин да се види в cpanel кой точно процес или файл прави най-голямо натоварване, поне да разбера къде е причината и дали има начин да се оправи?
 
От самата тема е натоварването. Смених я с друга и работи доста по-добре. Явно плъгините нямат значение, защото са същите и натоварването е много по-малко. Въпреки това, целта е да се ползва въпросната тема. Не може ли по някакъв начин да се види в cpanel кой точно процес или файл прави най-голямо натоварване, поне да разбера къде е причината и дали има начин да се оправи?
cPanel вижда php процес стратиран от твоя потербител, но не и в детайли да прави trace на всеки php процес. Нали се сещаш на сървър с 500 акаунта , които са наплескали по 10000 сайта вътре какво ще им се случи на процесорите, ако трябва cPanel да логва всеки един systemcall колко време отнема. Дори и да видиш процес, той ще е нещо от сорта index.php или wp-load.php и от там нататък - карти, боб, кълбенце....
 
То от самото начало е ясно, че проблемите са в темата, какво е това упорство - да искате да работите с неподходяща тема, от която страда сайта? Клиента може да е цар, но когато не разбира му се обяснява, а ако упорства като магаре на баир, се разкарва.
 
То от самото начало е ясно, че проблемите са в темата, какво е това упорство - да искате да работите с неподходяща тема, от която страда сайта? Клиента може да е цар, но когато не разбира му се обяснява, а ако упорства като магаре на баир, се разкарва.
А това как ще го обясниш:
upload_2017-2-16_17-47-31.png
 
А това как ще го обясниш:
То и авадата има близо 300к продажби, но пак си остава overbloated shit.

Всичките тези теми дето генерират по 10К реда inline css on the fly не струват.
 
То и авадата има близо 300к продажби, но пак си остава overbloated shit.

Всичките тези теми дето генерират по 10К реда inline css on the fly не струват.
Не струват, ама не са и неизползваеми.
Виждал съм много добре зареждащи сайтове с авада, не че някога бих я ползвал но явно има как.
 
Ако сте правили много експерименти с разни плъгини и теми, вижте големината на таблицата _options. Понякога големината на таблицата набъбва до мегабайти, което е заради недоизчистени данни от премахнати плъгини. Отделно, сменете кеширащия плъгин с W3Total, ако хоста е на VM или пък, ако е на споделен хост с предоставена възможност за memcache или Redis. Само, че намерете човек да ви настрои кеширащия плъгин, иначе резултатите могат да станат по-зле.
 
само не писа, кой ти е хостинга, ама карай! Толкова хора те питаха
Наколко са - на суперхостинг и на хостбългария работеше доста зле, като на втория беше най-лошо положението. На един чужд хостинг беше по-добре, но пак натоварваше тройно повече от темата, с която е сега. На суперхостинг, например, при отваряне на началната страница на сайта процесора скача веднага на 100%, а физическата памет на над 90%, което е около 1 гигабайт. Интересното е, че на чуждия хостинг процесора стигаше до около 30% и паметта максимум до 100MB, което е доста по-добре, но пак е много.
 
Супера нормално да изнудват за по-голям план, това си им е един от редовните номера, затова и те питахме.
 
Супера нормално да изнудват за по-голям план, това си им е един от редовните номера, затова и те питахме.
Не, нищо не са споменавали за по-голям план, направиха някаква проверка и казаха да се ползват техните модули в cpanel за wordpress - имат total cache, memcache и прехвърляне на cron задачи. Интересното е, че когато пуснах тези неща, стана още по-зле, а с друг кеш плъгин натоварването е по-малко. Такива са тези готови системи и повечето теми, които правят за тях. Аз съм правил ръчно писани сайтове на php, в които има постоянни заявки и хиляди потребители, а натоварването на хостинга е почти нулево.
 
Аз изтеглих пиратско копие на тая тема и още при включването изби на някъде. Остана си на същата страница да чака отговор от сървъра един вид. И понеже ми е на личната машина и имах съмнение да не се окаже някой вирус, проверих кои файлове се засягат в момента. По необяснима за мен причина сканира файловете дето се намират на по-горно ниво - все едно над public_html. Нищо не им прави, само ги разглежда, явно търси нещо... на баба си фърчилото. Иначе когато не прави това си работи нормално. Бъгава работа.
 
Не, нищо не са споменавали за по-голям план, направиха някаква проверка и казаха да се ползват техните модули в cpanel за wordpress - имат total cache, memcache и прехвърляне на cron задачи. Интересното е, че когато пуснах тези неща, стана още по-зле, а с друг кеш плъгин натоварването е по-малко. Такива са тези готови системи и повечето теми, които правят за тях. Аз съм правил ръчно писани сайтове на php, в които има постоянни заявки и хиляди потребители, а натоварването на хостинга е почти нулево.

Интересувам се от това дето каза "Аз съм правил ръчно писани сайтове на php, в които има постоянни заявки и хиляди потребители, а натоварването на хостинга е почти нулево". Покажи ми твой сайт който поема такива заявки и може да поръчам да направиш нещо за мен!
 
Интересувам се от това дето каза "Аз съм правил ръчно писани сайтове на php, в които има постоянни заявки и хиляди потребители, а натоварването на хостинга е почти нулево". Покажи ми твой сайт който поема такива заявки и може да поръчам да направиш нещо за мен!
Нямам такъв, моите са дребни сайтчета. За други хора съм правил пък и работата ми е такава в момента, но не мога нищо да показвам. Нямам и време за друго, аз даже моите неща не успявам да си оправя. Предполагам, че всеки може да ти направи доста по-лек и добре работещ сайт. Когато се пише ръчно, се прави само това, от което наистина има нужда, но от друга страна ще ти излезе доста по-скъпо.
 
Натоварването с другата тема в началото беше добре и пак започна да се увеличава. След като проследих отворените процеси, които се показват в хостинга, стигнах до извода, че един и същ файл се зарежда многократно, което го кара да натоварва процесора и да заема RAM.

/usr/local/php5.6/bin/php-cgi -c /home/ХХХХХХ/php56-fcgi.ini

Нормално ли е, при отваряне на сайта, този процес да се зарежда 7-8 пъти, при което всеки от тях натоварва процесора с по 5-10% и общо стига до почти 100%, паметта също се заема цялата. Пробвах даже да преименувам файла, за да видя ще има ли разлика, но пак е същото. Дори без да съществува пак си зарежда и хаби ресурси.
 

Горе