Проблем с Wordpress - натоварва се сървъра

Проблемът ти не е от лошо конфигуриран сървър, нито от темата. Просто не си направил необходимото да разбереш кой плъгин се дъни или базата данни ти е огромна. Смени папката /wp-content/plugins на /wp-content/plugins_temp и провери натоварването. Провери колко голяма е таблицата _options в базата данни и после пиши за резултатите тук.
 
Нормално ли е, при отваряне на сайта, този процес да се зарежда 7-8 пъти
Нормално е да се зарежда многократно, не знам обаче за 7-8 пъти. И не си казал дали всичко това го тестваш само с 1 посетител или има десетки посетители.
Това .ini файлче подсказва, че PHP работи в FastCGI режим, но дали е така наистина? Защото виж:
https://image.slidesharecdn.com/php...erformance-on-windows-7-728.jpg?cb=1270821457
https://image.slidesharecdn.com/php...erformance-on-windows-5-728.jpg?cb=1270821457

PHP може да работи и в друг режим, като модул в Apache. Тогава не изникват тези процеси, а всичко е събрано в процеса на Apache. Но FastCGI се води бързо, ако наистина работи така не би трябвало да има проблем. Провери дали поради някаква причина не работи в режим CGI (без Fast)

Има по-нова и по-бърза версия на PHP - 7 версия. Wordpress е достатъчно модерна система за да работи на PHP7, така че що направо не минеш на PHP7.

И защо не тестваш нещата на локалната машина. Ще можеш да виждаш много по-добре какво точно се случва, можеш да си правиш тестове и т.н. Аз бих препоръчал Apache JMeter за тестове... само дето е малко шантаво за употреба и без упътване няма да се оправиш.
 
Ако си чувал за HTMLy, премести всичко на нея и ще забравиш за проблемите с натоварването.
 
Ако си чувал за HTMLy, премести всичко на нея и ще забравиш за проблемите с натоварването.
Нали :) Силата на базите данни в сравнение с файловете е в търсенето, но кой толкова се занимава с толкова във Wordpress? Не стига това, ами разните му там кеш плугини за Wordpress какво правят - произвеждат купища файлове и в известен смисъл обръщат Wordpress в система с файлова база данни. И да се чудиш защо ти е да минаваш през MySQL след като можеш да цъкаш на файлчета директно :)

Естествено почти никой няма да предпочете такова нещо като HTMLy, защото популярност, налични теми, плугини и всичко дето е направено за въздесъщия Wordpress.
 
Нали :) Силата на базите данни в сравнение с файловете е в търсенето, но кой толкова се занимава с толкова във Wordpress? Не стига това, ами разните му там кеш плугини за Wordpress какво правят - произвеждат купища файлове и в известен смисъл обръщат Wordpress в система с файлова база данни. И да се чудиш защо ти е да минаваш през MySQL след като можеш да цъкаш на файлчета директно :)

Естествено почти никой няма да предпочете такова нещо като HTMLy, защото популярност, налични теми, плугини и всичко дето е направено за въздесъщия Wordpress.

Прав си, системата все още се осъвършенства и мисля че в близко бъдеще като разберат хората за нея, много голям процент ше се насочат към HTMLy.
С HTMLy можеш да си направиш нормален уеб сайт с най евтиният хост и няма да имаш проблеми, както и в изграждането на големи сайтове.
Ако имате малко познания от html може да осавършенствате темата до неузнаваемост, за това се изисква и малко труд.

Който иска да се запознае с платформата да заповяда: https://www.htmly.com/

Самият аз в момента прехвърлям моите сайтове от Wordpress на HTMLy за да избегна огромното натоварване от различни плъгини и др.
 
Прав си, системата все още се осъвършенства и мисля че в близко бъдеще като разберат хората за нея, много голям процент ше се насочат към HTMLy.
С HTMLy можеш да си направиш нормален уеб сайт с най евтиният хост и няма да имаш проблеми, както и в изграждането на големи сайтове.
Ако имате малко познания от html може да осавършенствате темата до неузнаваемост, за това се изисква и малко труд.

Който иска да се запознае с платформата да заповяда: https://www.htmly.com/

Самият аз в момента прехвърлям моите сайтове от Wordpress на HTMLy за да избегна огромното натоварване от различни плъгини и др.
Ако правиш компромис с функционалността и Wordpress може да е бърз, без да се занимаваш с писане на код, а просто да публикуваш това, което искаш да кажеш на хората. Ама понеже хиляди плъгини, които трябва да се видят и Wordpress бил много лош. Аз също имам познания в php, mysql и малко javascript и мислех преди по същия начин. Правих опити да си правя сам админ среда и фронт, докато накрая разбрах, че правя нещо, което съществува и то в най-лошия му вариант.
 
Когато не можете да работите с една система и системата ви виновна. Има тежки теми и сайтове, има и хубави, леки варианти, има много възможности. Също така го има и момента когато просто се достигат до лимитите на самата система и тя трябва да се ъпдейтне.
 
...ъпдейтне.
Искаш да кажеш "ъпгрейдне"

@razdumka, правенето на собствена среда не е шега работа. Аз съм на този път от години и все се питам "Защо ли ми беше, да бях хванал нещо готово!", но някои сме достатъчно луди за да предпочетем сами да си направим всичко.
 
Искаш да кажеш "ъпгрейдне"

@razdumka, правенето на собствена среда не е шега работа. Аз съм на този път от години и все се питам "Защо ли ми беше, да бях хванал нещо готово!", но някои сме достатъчно луди за да предпочетем сами да си направим всичко.
Представи си как след като създадеш нова среда, изминат 1-2 години и трябва да се ъпгрейдне сайта към нов php, нови похвати и нови api-та към сервизни функции. Какво правим? Представи си как аз кликвам и упдейтвам новия Wordpress, а какво ще ти коства на теб да преправяш. И дали разбираш дотам, че да се справиш по-добре от разработчиците на CMS? Използвам тежка Wordpress тема, която внася много инлайн css и javascripts, което е убийство за скоростта. Използвам много външни ресурси (уиджети на алито, афилиейт и адсенсе). Въпреки това страниците се зареждат за 4 сек. на браузера. Ще си поиграя и ще я сваля наполовина. Но от първият ден след 10 мин инсталация, вече съм видим за света и Google и единствената ми работа е да мисля за съдържанието, което е и целта на упражнението. Така че, аз минах от страната на CMS, колкото и да съм развивал теории преди срещу тях.
 
След като смених темата работеше доста добре, когато отварях само аз сайта. Проблемът се появи като го качих, явно защото го отварят и други и натоварването стана доста голямо. При всяко зареждане се пускат няколко 8 процеса в повечето случаи, които запълват почти всички ресурси и това става само от един потребител, като влязат няколко в сайта всичко увисва и целия хостинг блокира. Ще опитам наистина да го сложа на локална машина да видя там какво ще успея да разбера, понеже от хостинга казаха само, че проблема бил в процесите, които не приключват сами, а се пазят отворени дълго време.
 
След като смених темата работеше доста добре, когато отварях само аз сайта. Проблемът се появи като го качих, явно защото го отварят и други и натоварването стана доста голямо. При всяко зареждане се пускат няколко 8 процеса в повечето случаи, които запълват почти всички ресурси и това става само от един потребител, като влязат няколко в сайта всичко увисва и целия хостинг блокира. Ще опитам наистина да го сложа на локална машина да видя там какво ще успея да разбера, понеже от хостинга казаха само, че проблема бил в процесите, които не приключват сами, а се пазят отворени дълго време.
Писах ти по-горе, с желание да помогна, но ти не направи никакви стъпки. Процесите не приключват, ами това може да е всичко. Спри плъгините, кажи за големината на базата, че да има върху какво да се разсъждава.
 
Писах ти по-горе, с желание да помогна, но ти не направи никакви стъпки. Процесите не приключват, ами това може да е всичко. Спри плъгините, кажи за големината на базата, че да има върху какво да се разсъждава.
Зареждането на сайта е бързо, зарежда за около 2-3 секунди максимум и това не е толкова проблем, а по-скоро натоварването на сървъра. Базата е около 25МБ, като са качени около 400 продукта и има 10-на страници и няколко публикации в блога. Пробвал съм със спиране на плъгините и не виждам разлика, пак си натоварва и без тях. Единствените допълнителни външни ресурси са онлайн чат и гугъл аналитикс, няма друго.
 
Може да провериш и за Slow MySQL Queries, защото може да има заявки които вървят дълго време и използват много ресурси(също така забавят зареждането на сайта). На shared host няма да може да го провериш сам, така че може да попиташ съппорта на хостинга за тази информация. Ако искаш може да ги дадеш тук или на ЛС за да ги погледна.
 
Може да провериш и за Slow MySQL Queries, защото може да има заявки които вървят дълго време и използват много ресурси(също така забавят зареждането на сайта). На shared host няма да може да го провериш сам, така че може да попиташ съппорта на хостинга за тази информация.
Нищо конкретно не казват, аз иначе вчера го инсталирах на локалния компютър - сложих му един webmin, но не знам какво да гледам в него. Не разбирам почти нищо от сървъри, там показва натоварването за целия компютър, а не само на сайта. Сложих и един допълнителен модул Webminstats, който показва доста неща, но не виждам да ми ги разбива по отделни процеси или файлове, които натоварват.
 
Нищо конкретно не казват, аз иначе вчера го инсталирах на локалния компютър - сложих му един webmin, но не знам какво да гледам в него. Не разбирам почти нищо от сървъри, там показва натоварването за целия компютър, а не само на сайта. Сложих и един допълнителен модул Webminstats, който показва доста неща, но не виждам да ми ги разбива по отделни процеси или файлове, които натоварват.
Това е грешка на всички Wordpress-аджии. Очакват сървърен софтуер да им каже кой ред от кода натоварва най-много и колко ресурси заема, по възможност и с жокерче какво да се промени за да литне application-а
 
Wordpress доказано върви вероятно на милиони сървъри по света. Ако се спъваше толкова лесно при една шепа посетители, едва ли щеше да е номер 1 сред CMS-те сега. Нещо ми подсказва, че какъвто и сайт да сложиш на мястото на Wordpress, пак ще е същото. Според мен проблема е в Apache или PHP
 
Довечера ще ти напиша какво да направиш, че през тел ме хващат нервите. Над 2 мб таблица option е абсурд, а заявките към нея са много, не еднократни както към останалите при зареждане
 

Горе