Проблем с Wordpress - натоварва се сървъра

Последно за тези вътре в танка.

Над 2 мб таблица option е абсурд, а заявките към нея са много, не еднократни както към останалите при зареждане
1. Това твои думи ли са? ДА!
2. Опровергах ли те? ДА!

Вместо да си признаеш, че не си прав ти донесе вода от девет кладенеца.

Ти си от екипа на Wordpress ли, ще правиш новата версия или правиш плъгини в Wordpress.org.
Представи си имам и плъгини в репото и теми съм писал. И доста пари съм изкарал с дописване на специфични функционалности за WP.

Аз имам няколко сложени в Wordpress.org. Не са за хвалене, това беше отдавна и е по-скоро от пионерските ми години.
Предполагам и те са същото high quality, както локумите по темата :D

С останалото бля, бля, бля дори не ми се занимава.
 
Последно редактирано:
razdumka каза:
Над 2 мб таблица option е абсурд, а заявките към нея са много, не еднократни както към останалите при зареждане
Важна информация за човека ли беше: НЕ. Обърна ли ми внимание след 3 поста, в които питам за размера на таблицата: ДА
Дадох ли ми решение с две думи, вместо 4 страници постове: ДА
Ти наводни ли темата: ДА
До тук с подводничарите.
 
Дадох ли ми решение с две думи, вместо 4 страници постове: ДА
Не даде решение, а изказа едно необосновано твърдение.

Останалото е както винаги. Бля, Бля, Бля :D
 
Спрях SEO ULTIMATE и няма разлика, гледам натоварването за последните два дни - същото си е. Явно плъгините нямат нищо общо, понеже съм тествал да ги спирам и трия всичките.
 
А лога (seo_ultimate_module_404s ) изпраска ли го?
 
А лога (seo_ultimate_module_404s ) изпраска ли го?
Да, изтрих лога и плъгина, но е същото. Целият проблем според мен идва от това, че php процесите се задържат прекалено дълго, което ги кара да заемат от рам паметта. Когато спра всички php процеси на сървъра натоварването е слабо и като зареждам сайта всичко работи нормално, но ако се влезе от друго място в сайта, тогава се генерира нов php процес, а стария продължава да стои отворен доста време. Така се натрупват и паметта свършва в един момент, което води до по-голямо натоварване на процесора. Не знам доколко съм прав, но от наблюденията ми стигнах до това заключение.
 
Още ли се търси проблема в Wordpress-a
А къде? Има и други сайтове на същия хостинг, някои на wordpress, други на joomla, които нямат такова натоварване - само с този а така, явно в него има някакъв проблем. Пък и на друг хостинг да го сложа пак товари повече от нормалното.
 
Сега пък се появиха и още сайтове...

Добре де, 2 седмици мъчиш едно и също нещо и резултата е 0. Ми заличи го напълно тоя проклет сайт и го започни отново. Нали е Wordpress, всичко става със замах.
 
Сега пък се появиха и още сайтове...

Добре де, 2 седмици мъчиш едно и също нещо и резултата е 0. Ми заличи го напълно тоя проклет сайт и го започни отново. Нали е Wordpress, всичко става със замах.
Разгеле... И кеширащият плъгин си смени... Не ми се рови, но твоя не използва memcache
 
Сега пък се появиха и още сайтове...

Добре де, 2 седмици мъчиш едно и също нещо и резултата е 0. Ми заличи го напълно тоя проклет сайт и го започни отново. Нали е Wordpress, всичко става със замах.
Ако зависеше от мен бих го заличил и не бих го започвал на wordpress, но се иска да е така, има купени теми и плъгини, качени са доста продукти и всичко е направено. Пък и да се почва наново ще е същата работа най-вероятно, пак ще се ползват тези плъгини и тази тема, която между другото на друг сайт си работи добре. Пуснах темата, защото мислех че има някакъв начин да се разбере какво натоварва, но явно няма как. Ще видим как ще го оправяме, благодаря на всички за помощта.
 
@razdumka, тия дни си играх с един Wordpress на Суперхостинг, малко експерименти с кеширащия плугин и Redis. Ми честно казано по-скоро влоших нещата. Щото и без Redis си работи добре, но ми беше любопитно дали ще стане още по-добре с него.

Кеширащите плугини настрана обаче. Един Wordpress сайт трябва да се справя добре и без такъв. Ако 10 посетителя го спъват, нещо не е наред и това нещо не е Wordpress.

@mvmrik, дай един TeamViewer или поне адреса на сайта, да видим какви ги вършиш.
 
Обобщение:

1. Не е от темата, защото същата тема на друга инсталация на WP върви пъргаво и гладко
2. Не е от плъгините, защото дори и със спрени и изключени плъгини, сайта пак се държи тромаво
3. Не е от сървъра, защото се държи зле на различни сървъри

Test за който не намирам информация: Опита ли да оставиш всички плъгини активни, но да зададеш дефолтната тема за WP и да видиш как се държат php процесите така. Колкото и неадекватен да изглежда теста, след като вече си установил, че не е от темата, поне ще покаже, дали има взаимовръзка между проблема и сайта като цяло.
 
1. Не е от темата, защото същата тема на друга инсталация на WP върви пъргаво и гладко
2. Не е от плъгините, защото дори и със спрени и изключени плъгини, сайта пак се държи тромаво
3. Не е от сървъра, защото се държи зле на различни сървъри

Добре де, тогава може ли да е някаква странна комбинация между 1 и 2 или само между 2 или само между 2 и 3. Т.е. използването на определени плъгини, т.е. само в този сайт плъгините да образуват такава комбинация помежду си, че те да взаимодействат по някакъв начин един с друг и това да пречи я на темата, я на сървъра?
 
Добре де, тогава може ли да е някаква странна комбинация между 1 и 2 или само между 2 или само между 2 и 3. Т.е. използването на определени плъгини, т.е. само в този сайт плъгините да образуват такава комбинация помежду си, че те да взаимодействат по някакъв начин един с друг и това да пречи я на темата, я на сървъра?
Няма как да ти кажа без достъп до сървъра. Некомпетентни и безпочвени твърдения можеш да прочетеш от други "тъпацитети" :) не от мен.
 
Темата взе да се проточва във времето. Да взема и аз да дам мнение. Направи си едно файлче с една функция да пише в лог файл. инклудваш най-горе в индекса. При всяко викане на функцията тя пише timespamp и код зададен като параметър в лог файла. След това започваш да викаш функцията преди/след инклудване преди/след рендър (тук е кода "инклуд домат.пхп, домат рендър"). По този начин след рефреш ще събереш информация, кое колко бави по сървъра. Все пак гледането на боб може и да не свърши работа.
 
Темата взе да се проточва във времето. Да взема и аз да дам мнение. Направи си едно файлче с една функция да пише в лог файл. инклудваш най-горе в индекса. При всяко викане на функцията тя пише timespamp и код зададен като параметър в лог файла. След това започваш да викаш функцията преди/след инклудване преди/след рендър (тук е кода "инклуд домат.пхп, домат рендър"). По този начин след рефреш ще събереш информация, кое колко бави по сървъра. Все пак гледането на боб може и да не свърши работа.

Това, което описваш се постига далеч по-лесно и структурирано с http://php.net/manual/en/book.xhprof.php
 

Горе