Проблем - 4 пъти ръст в приходите за ден

dmb

New Member
Имам сериозен проблем. Приходите от Адсенс скочиха за 1 ден 4 пъти. До сега подобен ръст никога не е имало. Вдигнал се е CTR-а. Това ми изглежда абсурдно, вероятно е някакъв вид автоматично кликане. Някакви идеи за противодействие?
 
От: Проблем - 4 пъти ръст в приходите за ден

Моли се да не ти направят проверка. За това някои хора не ползват AdSense - твърде много нерви хабят в притеснения кога ще им блокират акаунта.
 
Дай боже всекиму такива проблеми :). А трафика същия ли е?

Можеш единствено да пишеш писмо на адсенс, в което да опишеш какво те притеснява. Те ще ти отговорят, да не се притесняваш, че всичко е под контрол, и че много внимателно следят всичко. То си им е готов шаблон. Но после нещо ако стане ти ще си чист.
 
От: Проблем - 4 пъти ръст в приходите за ден

С колко е увеличението на CTR .
И на мен се е случвало да има рязък скок, но после при анализ се оказаха кликове от чужбина
 
От: Проблем - 4 пъти ръст в приходите за ден

CTR е скочил 5-6 пъти, в зависимост от позицията. Не е реалистично всичко това... Кофти ще е ако ме резнат, но в случая какво да правя...

Фактически единственото, което мога да направя, е самият аз да спра Адсенса, поне за известно време... Няма как да филтрирам кликове...
 
Ако го спреш ще си подозрителен - накликал си хубаво и после те е хванало шубето и си го спрял. Смятай се за отрязан :)
 
От: Проблем - 4 пъти ръст в приходите за ден

пиши им - имат някаква форма за контак точно при такива проблеми. Аз съм им пращал подобни съобщения
там казват че ще имат предвид мнението ти само ако тръгнат да разглеждат случая ти и е важно кога точно си го изпратил.
разгледай тази страничка: http://www.google.com/support/adsense/bin/request.py
 
От: Проблем - 4 пъти ръст в приходите за ден

Да не са се появили някакви нови интересни реклами?
 
От: Проблем - 4 пъти ръст в приходите за ден

излязъл е нов и як банер на пазара в твоята сфера и затова са кликали ши им мине :)
всъщност я спомени сумата..
щото от 25 цента на 1 евро си е нормално :) ненормално е от 100 $ на 400$
 
От: Проблем - 4 пъти ръст в приходите за ден

Абе ще си трая, да видим какво ще стане...

А суми - тук не е много прието да се говори за тях, но със сигурност са в диапазона "25 цента - 400 долара"...:)))
 
Може да си сложиш един ротатор на банери ако мислиш че някой ти прави мръсно и се опитва да ти преебе акаунта. Слагаш нещо от сорта на http://www.openx.org/ задаваш му като настройки примерно някой ако кликне 3 пъти на адсенсе рекламите в сайта да ми се показват някакви други реклами за 24 часа.
 

Горе