Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

mantaman

Well-Known Member
На ден по няколко пъти въртя УМТ за сайтовете които са ми важни, а за други не го бях поглеждал от месеци. Днес се присетих да погледна какво става в един форум оставен на самотек и какво да видя най популярната ми дума - скачать
Веднага ме полазиха едни съмнения и се оказаха верни когато съм го конфигурирал в една от категориите не съм забранил на гостите да пишат и ела да видиш чудо. Добре поне че системата троши линковете иначе ПР2 щях да го видя друг път.
 
От: Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

Много рядко го ползвам, но преди седмица добавих един блог (не ми го индексира вече 2 седмици и нещо). Събмитнах му сайтмап и пак не го индексира. Линкове бол има към него, а и статистиката на обхождането показва че бота влиза.
SeoQuake ми показва "Age: Jul 13, 2007", а whois-а датата на регистрацията (10 януари 2011). Не ми се е случвало досега такова нещо .. Четох из форумите, че могло да отнеме повече време, ако домейна е бил регистриран преди това, ама все пак да питам дали на някой му се е случвало и как да ме индексира по-бързо ?
Не е много по темата, надявам се да нямаш нищо против :)
 
От: Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

Тия дни купих два стари домейна и скоро ще имам наблюдения за индексацията на стари домейни
 
От: Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

Четох из форумите, че могло да отнеме повече време, ако домейна е бил регистриран преди това, ама все пак да питам дали на някой му се е случвало и как да ме индексира по-бързо ?

Ако е изял бан може и да не го индексира пак. Аз имах 1-2 баннати домейна и дори след смяна на собствеността пак не можах да ги върна и ги зарязах. :(
 
От: Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

Има ли как да разбера преди да купя даден домейн дали е баннат или е бил банван или поне след като го купя
 
От: Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

Има ли как да разбера преди да купя даден домейн дали е баннат или е бил банван или поне след като го купя

Имаше един SEO Tool, който показваше уж вярно лошото е, че съм го забравил какъв беше. Преди време го издирвах, но не успях да го намеря. :( Има разни tool-ве ама не са много верни, домейна ако не е индексиран и ти изписва, че е баннат.
 
От: Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

Много е трудно да се индексира отнова домейн, който е бил банван преди. Не е невъзможно де, просто трябва да се вложат повече усилия.
 
От: Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

Намерих един такъв тул http://www.iwebtool.com/google_banned
дайте да го пробваме с някой сайт който сте сигурни че е баниран
 
От: Проверявайте си редовно Уебмастер тула на всички сайтове

този tool не е верен показва ми баннат и без ПР рейт на домейн/сайт който си има ПР
 

Горе