Програма за отдалечен достъп с права

naskobg

Well-Known Member
Здравейте
Искам да покажа една програма/скрипт на човек Х през отдалечен дистъп но само да може да я ползва разглежда но не и да копира по какъвто и да е начин.нито да я изпраща на имейл.
Team viewer не е решение тъй като има файл трансфер и може да се копира програмата /скрипта на неговото си пс.
Дайте предложения или начин?
Благодаря предварително


Операционна система е Windows
 
Последно редактирано:
От: Програма за отдалечен достъп с права

Що не пробваш през Skype да споделиш екрана си и той да гледа какво правиш ти на твоят компютър?
Мисля, това е някакво решение да проследи работата клиента ти, а да няма достъп до файловете.
 
От: Програма за отдалечен достъп с права

Здравейте
Искам да покажа една програма/скрипт на човек Х през отдалечен дистъп но само да може да я ползва разглежда но не и да копира по какъвто и да е начин.нито да я изпраща на имейл.
Team viewer не е решение тъй като има файл трансфер и може да се копира програмата /скрипта на неговото си пс.
Дайте предложения или начин?
Благодаря предварително


Операционна система е Windows

TeamViewer има r/o режим, който е за презентации.

Скайп е бозав и има недостатъци.

Аз използвам VNC или просто правя видео, когато трябва да покажа нещо.
 
От: Програма за отдалечен достъп с права

Идеята е човек Х да работи с програмата без нукакъв начин да миже да я копира не аз да презентирам
 
От: Програма за отдалечен достъп с права

Ако е скрипт защо не го пуснеш през локалхоста и човека ти да си го ползва през браузъра? Ако я някаква десктоп базирана програма няма ли да стане с VPN? Или защо просто не направиш програмата/скрипта със затворен код? Може я сложиш под някакъв лиценз, който да му забрани да я копира/разпространява? Или да я направиш да се влиза чрез някакъв юзър и парола?

Във фирмата ползваме някакви програми, които се настройват ( през облак предполагам ) от софтуер админа и работят само на определения (или няколко) компютъра. Според мен по МАК адрес прави проверка. Но ти може да я направиш по ИП. Не вярвам да е толкова ценна програмата, че този който ще я копира ( и препродава вероятно ) да си играя да казва на клиентите си как да си сменят ип-тата с неговото и тн. Не вярвам и да се сети че програмата ще прави такъв вид автентификация?

Ако дадеш повече инфо, вероятно много по-качествени идеи ще получиш. Каква е програмата/скрипта, за какво е и тн.
 
От: Програма за отдалечен достъп с права

Програмата е наистина ценна на мога са споделя за какво ще се използва.
Не искам да се дава и затова искам даден човек да влиза в това пс да гледа подобренията които ще са на всеки 10 15 дни но пък не искам и да съм "падарин" и да следя дали ще я копира изпрати по имейл и тн.
Искам да му дам достъп до пс то и да нямам никакви притеснения че може да я открадне.
 
От: Програма за отдалечен достъп с права

Правиш нов акаунт (потребителски). През Parental Control указваш кои приложения може да стартита потребителя. В случая забраняваш инсталираните браузъри и мейл клиенти(не забравяй и IE). Може да забраниш и инсталирането на нови приложения.
Мисля, че от там можеше да се забранява и достъп до определени папки(в случая където е инсталирана програмата или въобще достъпа до цяло устройство/диск) и си използвай TeamViewer.

Другия вариант е tightvnc. При него има възможност да се забрани трансфера на файлове и не хаби почти никакви ресурси като сървис. Единствения проблем е, че ако нямаш реално IP или минаваш през рутер има малко предварителна занимавка.
 

Горе