Програма за писане

eshk0

Member
Здравейте,

Има ли някаква програма/приложение, което аз да диктувам, а то да пише (на кирилица)? :rolleyes:
 
От: Програма за писане

На кирилица няма такова нещо, доколкото знам аз. За английски език мога да препоръчам Dragon Naturally Speaking. Много добра програма, която в началото е малко тромава, но колкото повече и говориш, толкова повече се напасва към собствената ти дикция. Използва се от много на запад за създаване на текстово съдържание. Честа схема в програмата за статии на Yahoo беше да вземеш една готова статия и да почнеш да я преразказваш на глас чрез програмата. После за бързо отстраняваш нередностите и изпращаш. На час по 2, дори по 3 статии могат да се пишат и то 500+ думи. Жалко, че заради тия индианци си отиде Yahoo Associated Content...

Малко се отплеснах, но с две думи за кирилица е трудно да се намери такова нещо. Може би братушките, ако са измислили нещо за руски език, но не ни върши работа на нас.
 
От: Програма за писане

Вече всички телефони и таблети с андроид имат такава възможност. Избира се като вид клавиатура - Гласово въвеждане c Google. Върши прилична работа. Проблемът е с препинателните знаци, но за бързо писане на SMS особено докато шофираш е идеално.
 
От: Програма за писане

Има "VoiceNote II - Speech to text" разширение за Google Chrome, добро е, ползвам го отдавна
Ей го и линк: https://chrome.google.com/webstore/...-to-te/hfknjgplnkgjihghcidajejfmldhibfm?hl=bg

Благодаря, мисля, че това ще ми върши работа. :)

Вече всички телефони и таблети с андроид имат такава възможност. Избира се като вид клавиатура - Гласово въвеждане c Google. Върши прилична работа. Проблемът е с препинателните знаци, но за бързо писане на SMS особено докато шофираш е идеално.


Имам Samsung Galaxy S4 но не успях да намеря нищо :-o
 

Горе