Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

garnet

Well-Known Member
Програма за споделяне във ФБ страници и групи.

Разработвам нов скрипт за мулти постване във ФБ групи и страници. До сега такова нещо не е правено или поне аз не намерих да има точно същото. Няма нищо общо в хуутсют и подобните.

Някои от функциите:

- версия за линукс и вин7
- много лесен за употреба
- нареждане на график кога да праща с помощта на обикновен екселски файл.
- избор на кой страници/групи да праща
- можда да праща всякакви линкове - не е ограничен само за ВП например.
- нама ограничение в броя на страниците/групите

+ други

Няколко въпроса:
бихте ли купили такова нещо? Цената ще е по-ниска от тази на ХС за 50 страници за година.
ползвате ли подобен софт?

има ли смисъл от подобен софт като цяло?

Търся трима тестъри с много (> 100) ФБ страници. Моля кажете тук, че искате да тествате и на ЛС колко и кои страници имате. Тестърите получават скрипта безплатно, кой да е тестър решавам аз :)
 
Последно редактирано:
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Интерес има, ама как ще реагира защитата на фейсбук спрямо скрипта!?
 
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

И аз попитах автора по какъв начин се свърза скрипта с Фейсбук страниците, оторизацията как става, не получих отговор засега :) Програмката иначе изглежда много полезна.
 
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Идеята е интересна, но едва ли хората с толкова страници са много. Може би това е причината за липса на обратна връзка.
 
Re: От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Мерси аз въпросите.
Програмката ще бъде локална т.е върви на вашия компютър. Затова компа трябва да работи.
Не е ФБ приложение и не взима авторизация като такова. Придобива права чрез вашия лог ин.

Това има и предимства и недостатъци, и при двата начина (приложение и НЕприложение) - лимитите на ФБ за постове, споделяне и тн важат. И това може да се окаже проблем. Като правило - това е автоматизация на процеса споделяне в групи и страници. НЕ Е УСКОРЯВАНЕ НА ПРОЦЕСА.
Ползвайте го така, все едно правите нещата ръчно, и спазвайте лимитите на ФБ.

Ето как работи.

В екселски файл има 3 колони, урл, дата, час
Още в 2 тхт файла има номерата на страниците и групите

Програмата първо взима екселския файл и създава график за всеки урл кога да бъде пратен.
Т.е ако урл-тата са през 1 час и имаш 24 урл-та за един ден- ще има 24 задачи в графика. Всяка задача прави следното изпраща специфичното урл на всички страници/групи. Като между всяко изпращане към стр/грп чака различно време (сек).

Напр 12 урл-та, 200 страници
урл1 заминава в 00:10 ч, процеса да се прати отнема 200 * ок 0.5 мин/урл = ок 100 мин. Хубаво е да има пауза между всяко урл, затова е добре следващото урл да замине в 02:10ч.

Т.е. всичко зависи колко често искате да споделяте и на колко страници.

Цената ще бъде еднократна, не е на месец. Но ще бъде заключена по ФБ акаунт. Т.е за всеки ФБ акаунт ще трябва лиценз.
 
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Има ли начин за настройване на времето за забавяне между постването ? Тоест в екселския сме сложили урл1 / 01.01.2015 / 08:30 . Имаме 10 страници. В 1вата страница да се постне линка в 8 и 30 , но във останалите да има примерно 10 мин забавяне на всеки линк. Тоест линка в последната страница да се постне в 10:00
 
Re: От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Има ли начин за настройване на времето за забавяне между постването ? Тоест в екселския сме сложили урл1 / 01.01.2015 / 08:30 . Имаме 10 страници. В 1вата страница да се постне линка в 8 и 30 , но във останалите да има примерно 10 мин забавяне на всеки линк. Тоест линка в последната страница да се постне в 10:00
Това ще може да се направи, да. В отделна колона на ексел може да се сложи забавяне за всяко урл в секунди. И при постването това да е изчакването между 2 страници/групи.
Това били било полезно на всички?
 
Re: От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Вече имам тестова версия и хора за теста.

Направих си експеримент:

Имам 3 групи натурални:

https://www.facebook.com/pages/Работа-в-Англия/319259628086044?ref=bookmarks

https://www.facebook.com/bgstreet.net?ref=bookmarks

https://www.facebook.com/bgstreet.co.uk?ref=bookmarks

Пуснах един пост, нямащ нищо общо с групите.

Рийча е следния:

98 от 520 (ок 20%)
416 от 1095 (ок 40%)
1300 от 1475 (ок 90%)

Някой ми беше споменал, че тъй като това не е ФБ апп рийча е по-добър. Колко рийч правите с постване през хуутсуит, средно?

Освен горното пуснах и в 220 групи, там не знам колко човека са го видели, но имам за 24 ч към 2500 уникални посещения на статията.

Ако някой има огромна страница с ненатурални фенове (LJack) ако иска да ми даде да постна и да видим как ще е с такава страница.

Иначе скоро скрипта ще е готов ако някой иска да си купи.
 
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

С толкова малки страници, няма как да видиш какви ще са истинските проценти.
 
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Аз също бих го пробвал, ако е още може :)))
 
Re: От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

С толкова малки страници, няма как да видиш какви ще са истинските проценти.

По-големи нямам :)
Ако имаш като пусна демо ако искаш пробвай.
Но има ли такова нещо, че рийча е по-висок ако пускаш през ФБ директно, а не през апп?

Аз също бих го пробвал, ако е още може :)))

Скоро ще пусна демо. Вече имам човек за тест. Като е готово можеш да пробваш демото.
 
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Здравей,
Има интерес към подобен род инструменти, аз лично съм правил няколко но през АПИ-то на ФБ. Не мога да кажа дали ръчният или автоматизираният вариант е по-добър, но автоматизираният вариант изкушава хората да злоупотребяват и това в крайна сметка им носи негативни последици. Пост на всеки 5 минути 24 часа в денонощието ще изгони и най-верните фенове на дадена страница. Като цяло автоматичните методи дават много възможности, които ръчно трудно се постигат - автоматично триене на постове на определено време или ако не достигнат зададен брой лакове. Смяна на изображението към постнат линк, отложено публикуване, макар че това може лесно и ръчно да се направи, статистики и справки етц. За съжаление желаещите да експериментират с големи страници не са много и реално трудно може да се предвидят резултатите от такъв род инструмент. Моето скромно мнение е, че не трябва да се прекалява, а дали ще постваш автоматично или ще наемеш 100 индиеца е все тая.
Поздрави.
 
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Добре ще следя темата :)) Пожелавам ви успех :)
 
Re: От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

С толкова малки страници, няма как да видиш какви ще са истинските проценти.

Аз също бих го пробвал, ако е още може :)))

Здравей,
Има интерес към подобен род инструменти, аз лично съм правил няколко но през АПИ-то на ФБ. Не мога да кажа дали ръчният или автоматизираният вариант е по-добър, но автоматизираният вариант изкушава хората да злоупотребяват и това в крайна сметка им носи негативни последици. Пост на всеки 5 минути 24 часа в денонощието ще изгони и най-верните фенове на дадена страница. Като цяло автоматичните методи дават много възможности, които ръчно трудно се постигат - автоматично триене на постове на определено време или ако не достигнат зададен брой лакове. Смяна на изображението към постнат линк, отложено публикуване, макар че това може лесно и ръчно да се направи, статистики и справки етц. За съжаление желаещите да експериментират с големи страници не са много и реално трудно може да се предвидят резултатите от такъв род инструмент. Моето скромно мнение е, че не трябва да се прекалява, а дали ще постваш автоматично или ще наемеш 100 индиеца е все тая.
Поздрави.

Разбира се, че не трябва да се прекалява. Има прекалено много инструменти за автоматизация, но повечето смислени са доста скъпи (ХС е £120 за година за 50 станици). При много страници най-важното е да има възможност за график на постване. Рапортите си ги има във ФБ.
Ясно е на всички, че ако постваш през 5 минути ще ти баннат акаунта независимо дали го правиш през апи, ръчно, скрипт.
С моя скрипт пращам на групи от години. Винаги на повече от 150 групи, но и винаги с мярка, доволно изчакване и не по повече от един пост на ден на група. До сега проблеми никакви.
Всеки си решава, как да го ползва разбира се. Има хора с по стотици страници и стотици хиляди хора в тях правейки солиден трафик към сайтовете си. За тях автоматизацията е повече от нужна.
 
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Добре, пиши ми на лично с програмата. Мога да я тествам, не е проблем. Лично аз съм с убунту, така че хем ще видим с линукс как се държи :)
 
Re: От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Не. Можеш да имаш много потребители и всеки да си има свой страници. Това още го мисля как да е точно. Също така и лиценза как да стане.
Принципно нали знаеш, че ФБ не се кефи много на мулти акаунти.
 
Колеги,

Програмата е готова. Който иска демо, моля да ми пише на zapitvane ат prodman.info с името си във ФБ.

.....
 
Последно редактирано:
От: Програма за споделяне във ФБ страници и групи. Има ли интерес?

Ще искам да тествам.... А колкото до рийча - рaзбира се че при директно постване във ФБ рийча е много по-голям отколкото ако се ползва някакво приложение като hootsuite... Всички ползват приложения, просто защото физически е невъзможно да си поддържат страниците ръчно...
 

Горе