Програма за чертежи или специалист

Здравейте, колеги. Имам нужда от направата на чертежи на устройства (външния дизайн само), но не съм специалист в областта на чертежите и скиците. Искам да ви попитам:
1. Каква програма бихте ми предложили да използвам, ако ги правя сам и трудно ли се чертаят чрез нея скици от дилетант.
2. Ако не мога да се справя сам, какъв специалист мога да потърся, за да се направят тези чертежи.

Благодаря и поздрави на всички!
 
От: Програма за чертежи или специалист

Здравей,
Платени решения Solidworks, AutoCad. Първата има студентска версия. Ако имаш поне малко понятие от техническа документация ще се научиш за около седмица. Поне Solidworks е доста интуитивен.
Ако ще правиш само визуализация спокойно могат да се направят на 3DMax.
Сигурно има и безплатни решения, но с това съм работил него мога да препоръчам.
Поздрави,
Константин.
 
От: Програма за чертежи или специалист

Благодаря за отговора. А иначе можете ли да дадете идея кой се занимава с такива чертежи, без значение на компютър или на хартия. Благодаря!
 
От: Програма за чертежи или специалист

Аз се занимавам с AutoCad. Ако искаш дай да видя какво точно трябва да се начертае.
 
От: Програма за чертежи или специалист

Здравей,
самият чертеж е лесната част от задачата. Трябва ли да се проектира изделието или ще се прави чертеж на съществуващо такова. Ще трябва ли чертежа да минава през някоя институция, примерно патентното ведомство. С една дума какво налага да се прави този чертеж?
Поздрави,
Константин.
 

Горе