Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Philip

Member
Рейтинг - 100%
9   0   0
Здравейте,

Търся програмист, който е работил с OpenCart за бъдещ ел. магазин, който ще е на тази система.
Задачата на програмиста ще е да направи една корекция спрямо началния вид на системата. По-точно, ситуацията е следната - ще импортирам продукти, подадени от мой доставчик, но импортът би бил с техни брандирани снимки. На тяхно място по определена схема (производител, модел) трябва при мен да присъстват мои снимки, които предварително ще кача в съответните директории.

Пример:
Импортирам продукти Кисело мляко "На Баба" и Лютеница "На Баба" (марката е "На Баба", другото са два вида продукти). Техните снимки по подразбиране са ми подадени, брандирани с логото на Олинеза. Аз си имам мои снимки на продуктите. В системата залагаме марката и някъде правим директория за снимки "Na_Baba". В нея ще има директории за продуктите - "Liutenica" и "Kiselo_mliako". В тази директория качвам снимките, които съм правил - отгоре, отдолу и отстрани на бурканите :) Системата трябва, в качените продукти, на база съответствие на марката и имената на продуктите да съставя път за картинките (Na_Baba\Liutenica и Na_Baba\Kiselo_mliako) и съответно да чете снимките от тези директории.

Магазинът тепърва ще се прави - още не е започнат. Искам да видя, че под OpenCart, която система съм набелязал като предпочитана, може да се постигне тази функционалност.

Пишете ми на ЛС, ако можете да направите описаното. Пишете каква е вашата цена и за колко време ще го направите. Също и дали имате нужда предварително от още някаква информация.

Благодаря предварително и хубава вечер на всички!
 
Не е нужна корекция на скрипта на магазина. Просто качи всички продукти с оригиналните снимки. След това когато снимаш твойте снимки си направи един речник (ексел, цсв) с старо име, ново име.
След това е елементарно да се автоматизира на хоста новаснимка1 да се качи с име стараснимка1 като презапише старата.
Опенкарт ще ти показва каквато и да е картинка.
Ако имаш проблем със скрипта, кажи, пиша такива неща.
 
От: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Благодаря! Ще видя точно как ще се реализира, понеже имам опит с други CMS-и, но само за съдържание - без ел. магазини (освен VirtueMart някога, но него не го броя). Ще има разминавания в броя снимки - моите може да са повече или (по-вероятно) по-малко за всеки продукт. Това някак ще се оправи. Най-вероятно ще потърся и начин да им сменя файловите имена, по определена причина. Така че в речника ще се заменят доста неща... и всичко това, може би над 1000 записа, ще се ъпдейтва често, за да съответства на наличностите.

Най-вероятно ще ти пиша, нека първо видя общата ситуация с тези импорти как се получава.
 
От: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Здравейте,

Търся програмист, който е работил с OpenCart за бъдещ ел. магазин, който ще е на тази система.
Задачата на програмиста ще е да направи една корекция спрямо началния вид на системата. По-точно, ситуацията е следната - ще импортирам продукти, подадени от мой доставчик, но импортът би бил с техни брандирани снимки. На тяхно място по определена схема (производител, модел) трябва при мен да присъстват мои снимки, които предварително ще кача в съответните директории.

Пример:
Импортирам продукти Кисело мляко "На Баба" и Лютеница "На Баба" (марката е "На Баба", другото са два вида продукти). Техните снимки по подразбиране са ми подадени, брандирани с логото на Олинеза. Аз си имам мои снимки на продуктите. В системата залагаме марката и някъде правим директория за снимки "Na_Baba". В нея ще има директории за продуктите - "Liutenica" и "Kiselo_mliako". В тази директория качвам снимките, които съм правил - отгоре, отдолу и отстрани на бурканите :) Системата трябва, в качените продукти, на база съответствие на марката и имената на продуктите да съставя път за картинките (Na_Baba\Liutenica и Na_Baba\Kiselo_mliako) и съответно да чете снимките от тези директории.

Магазинът тепърва ще се прави - още не е започнат. Искам да видя, че под OpenCart, която система съм набелязал като предпочитана, може да се постигне тази функционалност.

Пишете ми на ЛС, ако можете да направите описаното. Пишете каква е вашата цена и за колко време ще го направите. Също и дали имате нужда предварително от още някаква информация.

Благодаря предварително и хубава вечер на всички!

Остави мисленето на "програмиста"
 
От: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Оставям го :) Но за да може той да измисли нещата, те трябва да са описани правилно в заданието (това беше и задачата на този пример). Иначе става трошене на време и нерви.
 
От: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

За единичен импорт ли става на въпрос или за постоянна функционалност?
За колко продукта става на въпрос?
 
От: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Постоянна функционалност - импортиранията ще се правят регулярно, може би дори ежедневно синхронизиране на базата данни.
Бройката продукти ще е над 1000. От значение ли е това, не се ли прави функционалността еднаква, независимо колко продукта и колко често минават през нея?
 
От: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Един тотал импорт ще ти свърши работа.
 
Re: От: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Благодаря! Ще видя точно как ще се реализира, понеже имам опит с други CMS-и, но само за съдържание - без ел. магазини (освен VirtueMart някога, но него не го броя). Ще има разминавания в броя снимки - моите може да са повече или (по-вероятно) по-малко за всеки продукт. Това някак ще се оправи. Най-вероятно ще потърся и начин да им сменя файловите имена, по определена причина. Така че в речника ще се заменят доста неща... и всичко това, може би над 1000 записа, ще се ъпдейтва често, за да съответства на наличностите.

Най-вероятно ще ти пиша, нека първо видя общата ситуация с тези импорти как се получава.

Ако снимките са различна бройка това ще е голям проблем за което съм ти казал. Това ще означава, че ще трябва да се бърка по базата данни. Има ли начин бройката да е еднаква. Това ще ти спести много ядове (и пари) пък не се изисква много усилие от теб. Просто снимай повече :)
 
От: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Уви, доста ще е усилието, защото (1) продуктите ще са над 1000, както казах, може би и над 1500 и (2) всеки от тях в импорта е с по 6-7 снимки. За капак и не са тук при мен нещата, за да ходя с фотоапарата и да направя скромните 8-10 хил. кадъра :)
 
Сложно е тогава. Т.е. ти имаш вече твой снимки?
И искаш след импорт ако оригиналните снимки са повече от твоите да изтрие разликата, ако са по-малко да добави твоите. И винаги да смени снимките са сочат към твоите?
Това ли е?
 
От: Re: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Сложно е тогава. Т.е. ти имаш вече твой снимки?
И искаш след импорт ако оригиналните снимки са повече от твоите да изтрие разликата, ако са по-малко да добави твоите. И винаги да смени снимките са сочат към твоите?
Това ли е?

Нищо сложно няма тука. Стига сте го филмирали колегата.
 
Re: От: Re: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Нищо сложно няма тука. Стига сте го филмирали колегата.

Еми фани му го направи като нема. Пък и от тебе да го чуя си имам едно на ум - щото не си много умен, не се обиждай.

Аз имам идея как да стане, ако е това което съм писал.
Той ако иска ще ми пише ЛС.
 
От: Re: От: Re: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Еми фани му го направи като нема. Пък и от тебе да го чуя си имам едно на ум - щото не си много умен, не се обиждай.

Аз имам идея как да стане, ако е това което съм писал.
Той ако иска ще ми пише ЛС.

... с цел да му вземете повече пари.
 
Re: От: Re: От: Re: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

... с цел да му вземете повече пари.

Не бе гайдо, ти ще му го напрайш за 0 лв.
 
От: Re: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Сложно е тогава. Т.е. ти имаш вече твой снимки?
И искаш след импорт ако оригиналните снимки са повече от твоите да изтрие разликата, ако са по-малко да добави твоите. И винаги да смени снимките са сочат към твоите?
Това ли е?

Искам да премахне брандираните и да сложи само моите снимки. Но понеже ъпдейтът на продуктите в базата ще е най-вероятно ежедневен, трябва моите снимки да си стоят на сървъра и да ги ползва тях, на база Производител/Марка и Име на продукт по начина, по който съм описал в примера горе.
 
От: Re: От: Re: Програмист за корекция по бъдещ OpenCart магазин?

Еми фани му го направи като нема. Пък и от тебе да го чуя си имам едно на ум - щото не си много умен, не се обиждай.

Аз имам идея как да стане, ако е това което съм писал.
Той ако иска ще ми пише ЛС.

Всъщност, в началото на темата написах съвсем точно:
"Пишете ми на ЛС, ако можете да направите описаното. Пишете каква е вашата цена и за колко време ще го направите. Също и дали имате нужда предварително от още някаква информация."

Ако наистина можеш да го направиш, дай ми на ЛС тези параметри - цена, срок. Все пак, това са конкретните неща, по които да избирам.
 

Горе