Продавалник - за куриерските им услуги

От: Продавалник - за куриерските им услуги

Е аз не правя 1000 пратки, но имам 30% отстъпка
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Не знам какво имаш, определено регистрираните потребители, както и нерегистрираните НЯМАТ ни 1% OFF, камоли 30%.

Код:
magazincheto.info/content/14--econt
ee.econt.com/?target=EeReadyParcel&lang=bg&mediator=www.magazincheto.info [b]и_нищо_след_това[/b]
С и без регистрация – втората връзка си е една и съща. За справка кога има, т.е. каква трябва да е връзката и какво да съдържа тя, съм написал на предходната страница последният пост.

Из админ панела нейде някъде си може и да имаш 30% – с това не мога да споря, но не и потребителите, което e по-важното.
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

При регистрация и финализиране на поръчката има място където се въвеждат данните за доставка. След което модула изчислява сумата с отстъпка. Самата товарителница се създава в админ панела с натискане на един бутон

econt_modul.jpg

Съответно и всяка пратка кояот правя лияно през виртуалния кабинет в сайта на ЕЕ е със същата отстъпка
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Здравейте колеги!
Стана ми малко странно тъй като тук за тези неща се е говорило 1000 пъти а доста от хората при това много стари потребители все едно откриват топлата вода с Еконт.
Много от магазините имат 20% те се договарят лесно. Освен това като сложиш модула им в сайта си всеки подготвил пратка от там получава 3% отстъпка... освен това като собственик на сайт с този модул ти получаваш по 5% за всяка подготвена пратка от там. Освен това получаваш по 0.10 лв. за всяка проверка на товарителницата през твоя модул който се намира на твоя сайт.

На практика по този начин аз ползвам 28% отстъпка като чат пат падат и по 0.10 лв. за това че някой си е проследил пратката през моят модул.

Другото което е аз и други колеги сме Ви давали начин който е много лесен да използвате 25% отстъпка от Еконт дори да пращате по 1 пратка на месец... без никакви минимални количества. Ако някой все пак не знае да ми пише ще му издам тайната :)

А и друго... 100% Продавалника не е договорил само такъв процент просто Еконт им плаща за всяка пратка и то може би поне 10%, а може и повече както на мен плаща 5% само че те наистина правят пари от това защото през моят сайт правя пратки май само аз :) А тези са направили нещата да се правят сигурно хиляди пратки месечно през тях.

Пак повтарям ако искате 25% отстъпка на всички пратки и пощенски /ИМА ГИ!/ и куриерски драсвайте ЛС :) Няма какво да се обединяват магазини те хората вече са го измислили как да се обединяваме :)
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Е, да, за собствения админ панел е ясно, че може. Тук идеята е друга – от потребителска гледна точка човек сам (без да има админ права) да си ползва отстъпката, дори и след (иначе безсмислената уебсайт) регистрация.
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Здравейте колеги!
Стана ми малко странно тъй като тук за тези неща се е говорило 1000 пъти а доста от хората при това много стари потребители все едно откриват топлата вода с Еконт.

Не знам какво сте коментирали, но аз не съм го чел
защото не се занимавам с това

просто за обща култура исках да разбера как я правят тази врътка :)

който е навътре с нещата може да обясни всичко за еконт (и за вратичките) за да може колегите с магазините да спестят някой лев :)

Интресното което ме накара да пусна тема е това, че посредством Продавалник ВСЕКИ човек може да получи отстъпка. Всеки който ползва Продавалник - аз ако ида в офиса им и искам отстъпка едва ли ще ми дадат?

Да разбирам, че чрез тези кодове Продавалник печели? примерно 10% от всяка пратка + 20% отстъпка за потребителите
получава се, че Еконт дават около 30% отстъпка за Продавалник?
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Нещо подобно.

20% отстъпка за клиентите + някакъв % комисионна за шмекералника от всяка направена товарителница през него, използвайки тамошния вграден модул.

Същото важи и за всички други сайтове, btw & afaik. Разликата е, че шмекералника е просто… „българския пишман ebay“, всеизвестен, всерекламиран и т.н., с всякакви хора вътре (вкл. и „нехора“/undead, някои навярно са ги срещали), т.е. и от рекламите си, и от VIP обявите си, и от комисионните на товарителниците, и от трафик, и от всичко печелят ли печелят, в което няма лошо.

Немалко хора НЕ искат обаче да си правят регистрация баш там и данните им да остават вътре в една такава голяма база данни, какъвто сайт е той. А другите – просто ползват алтернативите (по-малки сайтове, също предлагащи 20% off, някой по-горе писа и за 25% off дори), за да може и те да вземат някоя друга комисионна. Не всичко да се съсредоточава в ръцете на един или няколко „по-големи“ сайта (думите за това завършват на „-опол“).
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

От bazar.bg предлагат 20% отстъпка от доставката на Еконт и 10% бонус в портфейла.
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

от тука / афф / emcard.org/?refccn=122135 - 30% дори и без регистрация в Еконт
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Номера каот в Продавалник става с подписване на договор и модул. Понеже нямат модули Еконт за всяка система ти дават техническата характеристика и документация за направата на модул и си намираш начин да го имаш. След това потребителите на дадения сайт правят товарителници с отстъпка без да се регистрират в системата на куриера
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

ако се регистрираш много пъти вече съм писал че ти се трупат бонус точки като 1 бонус точка е 10 стотинки, ако правиш много товарителници на ден като мен ти дават комисион от всяка подготвена пратка в размер на 5% което на месец обърнато в пари от точките може да е 100-200 лева, който има магазин и ползва еконт може да си направи сметката, аз дори и бях разменил точки с отстъпка за пари в пазара в ексченджа
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

emcard-а отстъпката от месеци не важи (бяха 30%). От Еконт са им „спряли кранчето“. База с тоя бонус не го броя, там реално са си 20% off за клиента. Целта е 30% off, ама явно свърши вече, освен ако не е за индивидуални клиенти, маркирано за техните профили за техните имена само.

Засега максимумът, който намерил, е този на Auction-а (22%) с too much hassle there. Дълга и широка за обяснение, по-добре е някой сайт за 20%-те, по-бързо ще стане.

Някой, ако знае по-лесен и бърз вариант, който да не е за 20%, който да НЕ изисква договор и пр., нека го сподели (стига да е за 25-30%).
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Не ползвам Продавалник, но днес реших да видя как им работи системата за доставки.

Най-вероятно имат договор с Еконт. Чрез Продавалник може да се вземе промо код който сваля от цената за доставка.
В сайта им пише, че доставката излиза 3.20 лв (Спестявате: 0.80 лв) - това е за около 1 кг. "пощенска пратка"

Който има онлайн магазин може да взима промо кодове от Продавалник и да си спестява 80 стинки :)

Всеки може да ползва тази отстъпка от продавалник, те тези 20 процента ги раздават със посрещането:
- здравей - 20 % как си?

и са ми интересни като дойдат да ме зарибяват да работя с тях и ми кажат амиии 20% отстъпка :)
предложат ли ви 20% ги гонете директно...

Всеки сайт, получава тези 20 процента, още преди да сте пшопитали за отстъпка, както и всяка фирма.
А ако не ви дадат, влизате в някой сайт и ползвате тяхната- в случая продавалник...
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Лошата черта е, че те вземат комисионна от всяка направена товарителница, а целта е тея кинти (стотинки) да НЕ отиват при тях, а най-вече при някой друг малък онлайн shop.

Не стимулирам монополите и олигополите. Вярно, с малко е, но… ако всички правят така, а те не правят, би било по-добре :).
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Някой беше написал по-горе: при базар.бг 30% договорени с Еконт, ги дават на клиентите. 20% отстъпка от таксата за доставка и 10% във виртуален портфейл на потребителя. На мен са ми се събрали около 150-60лв. за 2 месеца и пуснах опция за възстановяване на средствата. Тъпото е единствено, че ако вкарваш пари в тоя портфейл, става много бързо и ти предлагат 10 опции да те олеснят, а като искаш да възтановиш средства принтираш едни бланки, едни декларации и ги пращаш по пощата, се едно е 96г. Пише,че процедурата отнеме около 30 дни и ти одържат 20% ддс от сумата. Общо взето са направили така,че да стимулират хората да си използват тези натрупани пари за промо опции в сайта. Постоянно ми пращат предложения 25 промо обяви за 25 лева, но там и 100 промо да имаш си е умрял кон.
Другата тъпотия е,че за разлика от продавалник, в базар при попълване на товарителница не ти предлага автоматично попълване на вече използвани данни, а всеки път трябва да въвеждаш едно и също, като идиот.
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Лошата черта е, че те вземат комисионна от всяка направена товарителница, а целта е тея кинти (стотинки) да НЕ отиват при тях, а най-вече при някой друг малък онлайн shop.

Не стимулирам монополите и олигополите. Вярно, с малко е, но… ако всички правят така, а те не правят, би било по-добре :).

Кой взима комисионна? продавалник ли/
Не вярвам да взимат комисионна.
10% си е доста, ако е така наистина и 10% отиват при тях, доста печелят само от това дори.
 
От: Продавалник - за куриерските им услуги

Шмекералника, да. То принципно всеки „франчайзер“ пИчели. Регламентирано и официално си е:

Виртуален франчайзер Еконт:

Каква ще е ползата за този, който реши да се включи, кога и как печели той?

Всеки, който се включи в инициативата, реално ще участва както в обслужването на клиента, така и в разпределението на прихода от това. Сумата, която ще получава ще се определя като % от цената на всяка пратка, подготвена чрез неговия ToolBar и доставена от Еконт (система Pay Per Order), а именно:
  • 5% от стойността по товарителницата, за вътрешни куриерски услуги (без карго);
  • 1% от стойността по товарителницaта, за международни куриерски услуги (без карго).
  • една «бонус точкa» ( 1 бонус точка = 0,10лв ) при използване от потребители на Виртуалния офис Еконт на услугата «Проследи пратка» (система Pay Per Click). Всяка една пратка може да бъде проследявана неограничен брой пъти, като това носи на Виртуалния франчайзер само една бонус точка;
  • по една «бонус точкa» ( 1 бонус точка = 0,10лв ) при всяко използване от потребители на Виртуалния офис Еконт на услугата «Дай разпореждане» (система Pay Per Click)
  • по една «бонус точкa» ( 1 бонус точка = 0,10лв ) при всяко използване от потребители на Виртуалния офис Еконт на услугата «Върни пратка» (система Pay Per Click)
Изчисляването на прихода на Виртуалния франчайзер ще става автоматично, като информацията за пратките, комисионните и бонус точките от тях ще се публикува незабавно в неговия e-Econt. От там всеки ще може да използва натрупаната сума както и когато прецени :
  • директно в системата на Еконт – за лични куриерски пратки, прехвърляне към приятел или партньор ако той ползва по-активно такива услуги;
  • да я получи в брой или по банков път, за което ще е необходимо оформяне на съответните документи, съгласно законовите изисквания (не се прилага за бонус точките).
Условия и правила:

Формиране и изплащане на възнаграждение на Виртуалния франчайзер:

12. Виртуалния франчайзер получава възнаграждение при приемане на пратка в системата на ЕЕ, с товарителница подготвена чрез Виртуален офис Еконт, обвързан с Виртуалния франчайзер, съгласно т.5 и т.6.

13. Възнаграждението по т.13 се изчислява автоматично при приемането на пратката в системата на ЕЕ за доставка и e в размер на:
  • 5% от стойността по товарителницата, за вътрешни куриерски услуги (без карго пратки);
  • 1% от стойността по товарителницaта, за международни куриерски услуги (без карго пратки).
А това са страшно много пари тези 5% от всяка. Ако се генерира товарителница за 7 лв. средно на 200k обяви, т.е. продажби реално през шмерекалника, 20% от 7 лв. са 1,4 лв. off, съответно купувачът плаща 5,6 лв., продавачът печели от продажбата (за която я е дал пари за промотиране, я не e), а шмекералника печели 5% от 7 лв., което в пари са 0,35 лв.. Клиентът спестява 1,4 лв., доволен. Продавачът доволен. Всички равни, само дето ПО-РАВНИ отново са шмекералника, след като участват в програмата за „Виртуален франчайзер“. 200k x 0,35 = 70k лв. ей така, за има-няма нищо. Отделно, тъй като са (доста) голям сайт, може да има вътрешни предоговорени условия и правила, където тези 5% да са или повече, или по-малко, в замяна на рекламата на самият бранд, фирма и ползваемост на Еконт, ставайки все повече и повече лесно и бързо разпознаваем и сигурен източник на доставки.

Тези 70k може да са на седмица, може и на няколко седмици, може и на месец, не знам. Превид разликата в купищата стоки, обемни тегла и прочие, границите ще варират, както и комисионните. Може и да са над 100k в края на краищата. Но това са си официални и регламентирана комисионна (5% за вътрешни, 1% за външни).

Е, в този ред на мисли, аз НЕ искам да ползвам „Виртуален франчайзерен модул“ на ултра известен сайт с купища трафик, стимулирайки тези комисионни, т.е. спомагайки за общото им „благо“.
 

Горе