Продавам действащ сайт villatime.bg

Супер оферта. Продавам бонбон. Цената е 10 000 лв.
Защо не вземеш като нов член да прочетеш как се пуска обява в сектора за търговия?
Име, от кога е и цена. Все едно казваш: Продавам кола Форд, от 2003 година. Искам 6 000 лв. Каква е колата - марка и модел, модификация, цвят, снимки, екстри, състояние?!
В този дух какви са приходите, какви са разходите по сайта, какви са посещенията, към кой е ориентиран сайта. Ако искаш да го продадеш оправи си КУЦАТА обява. Успех!
 
  • Like
Реакции: ilis
Какви приходи има?
За 2017 и 2018 общият оборот е 30 000 евро като съм инвестирал не повече от 300 евро в реклама. Печалбата е средно 10% от оборота. През 2019 почти не съм се занимавал със сайта и оборотът беше 5000 евро.
 
Както попитах и предния път когато въпросният супер бизнес се предлагаше във форума:

Коя от вилите е включена в цената?
 
Излишни въпроси. Цитиран е оборот - значи се предлагат или всички посочени вили (малко вероятно) или се продава туроператорска компания с лиценз за дейност на територията на ЕС, която има сключени договори със собствениците на имотите.

На фона на това не бих се фокусирала върху неща като разходи по сайта или колко са посещенията.
 
Излишни въпроси. Цитиран е оборот - значи се предлагат или всички посочени вили (малко вероятно) или се продава туроператорска компания с лиценз за дейност на територията на ЕС, която има сключени договори със собствениците на имотите.

На фона на това не бих се фокусирала върху неща като разходи по сайта или колко са посещенията.
Новите членове защо не се запознаете с начина за печелене на пари на един сайт?!
Значи ако не е туроператор, не може да направи такъв оборот, така ли? Grabo туроператор ли е според теб?!
Разбирачи ...
@ilis, дай една базова информация. Ако не знаеш каква да е тя, провери останалите обяви за продажба. Тук според мен има доста хора, които могат да извадят тези пари и да са силно заинтересовани. Грабни им вниманието. Това е моят съвет.
 
Новите членове защо не се запознаете с начина за печелене на пари на един сайт?!
Значи ако не е туроператор, не може да направи такъв оборот, така ли? Grabo туроператор ли е според теб?!
Разбирачи ...
@ilis, дай една базова информация. Ако не знаеш каква да е тя, провери останалите обяви за продажба. Тук според мен има доста хора, които могат да извадят тези пари и да са силно заинтересовани. Грабни им вниманието. Това е моят съвет.
Благодаря за съвета. Прегледах други обяви за продажби. Честно казано, информацията, която получих от тях, тематиката и нишите, към които са насочени не биха ме заинтригували като купувач.
 
Благодаря за съвета. Прегледах други обяви за продажби. Честно казано, информацията, която получих от тях, тематиката и нишите, към които са насочени не биха ме заинтригували като купувач.
Иначе, сайтът е подходящ за действаща туристическа агенция с изградени маркетингови канали и сносен бюджет за реклама.
 
Новите членове защо не се запознаете с начина за печелене на пари на един сайт?!
Значи ако не е туроператор, не може да направи такъв оборот, така ли? Grabo туроператор ли е според теб?!
Разбирачи ...
@ilis, дай една базова информация. Ако не знаеш каква да е тя, провери останалите обяви за продажба. Тук според мен има доста хора, които могат да извадят тези пари и да са силно заинтересовани. Грабни им вниманието. Това е моят съвет.

Всички имат лиценз/регистрация като туроператор :)
В това число и Грабо, за което питаш и доста други, за които вероятно не си подозирал. Такъв е закона, предлагаш ли туристически услуги трябва да имаш лиценз :)

Навремето специални заради сайтовете за групово пазаруване пренаписаха законите, за да ги задължат да се лицензират.

Ако съответния бизнес, който се продава в темата върви фирма с лиценз, отчасти(само отчасти) се оправдава цената.
 
Всички имат лиценз/регистрация като туроператор :)
В това число и Грабо, за което питаш и доста други, за които вероятно не си подозирал. Такъв е закона, предлагаш ли туристически услуги трябва да имаш лиценз :)

Навремето специални заради сайтовете за групово пазаруване пренаписаха законите, за да ги задължат да се лицензират.

Ако съответния бизнес, който се продава в темата върви фирма с лиценз, отчасти(само отчасти) се оправдава цената.
Така е! Фирмата няма лиценз. С частните вили е малко по-различно, тъй като не са категоризирани като туристически обекти както са хотелите, къщите за гости и т.н. и в този случай наемането, съответно отдаването на вила не е туристически продукт/услуга.
 
Като гледам какъв органичен трафик има, може да се премахнат доста нули ...
:) Това не е новинарски сайт или онлайн магазин. Сайтът генерира трафик, ако има реклама. Да не говорим, че клиентският таргет не е от типа 350 евро за 7-дневна почивка! :) Тоест таргетът не е с голям марж. Та, трафикът тук няма никакво определящо значение. :)
 
Така е! Фирмата няма лиценз. С частните вили е малко по-различно, тъй като не са категоризирани като туристически обекти както са хотелите, къщите за гости и т.н. и в този случай наемането, съответно отдаването на вила не е туристически продукт/услуга.

За съжаление явно не си запознат със закона. За справка например вила бг затова също има лиценз - защото закона казва че трябва.
Сега дали ти имаш различни интерпретации на вилите доколко са частни и т.н. е друго, но закона си е закон дори да е ташак - требе да се пази :)
Самия факт, че още не са те налазили е защото вероятно сайта не е особено популярен, но стане ли популярен, не ти мърда първата глоба от 5к ако не се лъжа.
Не го казвам да се заяждам, а за да се консултираш с юристи, защото лиценз ти трябва доколкото аз съм запознат.
 
  • Like
Реакции: ilis
За съжаление явно не си запознат със закона. За справка например вила бг затова също има лиценз - защото закона казва че трябва.
Сега дали ти имаш различни интерпретации на вилите доколко са частни и т.н. е друго, но закона си е закон дори да е ташак - требе да се пази :)
Самия факт, че още не са те налазили е защото вероятно сайта не е особено популярен, но стане ли популярен, не ти мърда първата глоба от 5к ако не се лъжа.
Не го казвам да се заяждам, а за да се консултираш с юристи, защото лиценз ти трябва доколкото аз съм запознат.
Лицензът си е застраховка срещу налазване - няма спор! :) Разглеждал съм вила бг. Там се предлагат вили, но те са категоризирани като къщи за гости с една, две звезди и т.н. Тоест те са туристически обекти и като се настаняваш плащаш и туристическа такса. Иначе, както казах и по-горе, най-добрият вариант е да има лиценз.
 
Новите членове защо не се запознаете с начина за печелене на пари на един сайт?!
Значи ако не е туроператор, не може да направи такъв оборот, така ли? Grabo туроператор ли е според теб?!
Разбирачи ...
@ilis, дай една базова информация. Ако не знаеш каква да е тя, провери останалите обяви за продажба. Тук според мен има доста хора, които могат да извадят тези пари и да са силно заинтересовани. Грабни им вниманието. Това е моят съвет.
Виж сега, моето момче, просто е:

Оборот ще рече, че крайните клиенти плащат на собственика на сайта (фирмата) за резервация/почивка/екскурзия. Собственикът на сайта плаща на собственика на вилата, като задържа процент за себе си. Ключовият момент е, че фирмата зад сайта приема плащания за предоставянето на въпросната туристическа услуга. Парите минават през нея.

Познай какво се иска, за да упражняваш въпросната дейност.

Бих посъветвала "старите" членове да се запознаят как се прави бизнес. Или да си ограничат мненията до афилейт сферата, фейсбук страничките и другите подобни занимавки.
 
Виж сега, моето момче, просто е:

Оборот ще рече, че крайните клиенти плащат на собственика на сайта (фирмата) за резервация/почивка/екскурзия. Собственикът на сайта плаща на собственика на вилата, като задържа процент за себе си. Ключовият момент е, че фирмата зад сайта приема плащания за предоставянето на въпросната туристическа услуга. Парите минават през нея.

Познай какво се иска, за да упражняваш въпросната дейност.

Бих посъветвала "старите" членове да се запознаят как се прави бизнес. Или да си ограничат мненията до афилейт сферата, фейсбук страничките и другите подобни занимавки.
:) Да, схемата е проста и всички вече са наясно, че най-добрият вариант е сайта да бъде купен от фирма с лиценз или някой, който е готов да плати, за да си извади такъв....за да му е мирна главата! :)
 
Виж сега, моето момче, просто е:

Оборот ще рече, че крайните клиенти плащат на собственика на сайта (фирмата) за резервация/почивка/екскурзия. Собственикът на сайта плаща на собственика на вилата, като задържа процент за себе си. Ключовият момент е, че фирмата зад сайта приема плащания за предоставянето на въпросната туристическа услуга. Парите минават през нея.

Познай какво се иска, за да упражняваш въпросната дейност.

Бих посъветвала "старите" членове да се запознаят как се прави бизнес. Или да си ограничат мненията до афилейт сферата, фейсбук страничките и другите подобни занимавки.

Виж сега, пубер, недей се прави на разбирач. Притежавам сайт, който е афилиейт на Грабо и както аз, така и всички останали сайтове-партньори на Грабо нямат туроператорски агенции, нито лиценз и не плащат дори данъци. Ама ти очевидно знаеш повече, а?!
Специално тук съм купил и продал над 5 сайта, а ти?!
Така, че недей да се правиш на всезнаещ, особено тук, понеже немалка част от хората тук ще те купят и продадат преди да се усетиш, недорасляк, и то с джобните си пари! Седи си кротко, наблюдавай, хапвай си следобедната гриз-халва и по-тихичко. ;)
 
Вие ли оперирате запитванията, кой взема парите, на кого се разплащате, как на практика работи този сайт?
Колко човека персонал имаш, ако вие обработвате запитванията и се свързвате с вилите?
 

Горе