Продава се: Продавам лаптоп

nuridiyan

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Продавам HP Pavilion dv9700 Notebook PC, в повече от перфектно състояние.
Преинсталиран Windows 7Ultimate /18.05.2014/. Кристална картина, готов за работа или забавления - екстра Quck PLAY.
Процесор: Intel(R)Core 2 Duo,
Големина на дисплея: 17.3" HD (16:9)
Резолюция: 1440 x 900
Тип на дисплея: TN+Film
Видеокарта: NVidia GeForce 8600M GS, 512MB DDR2
RAM памет: 2048MB DDR2
Твърд диск: 500GB SATA2
Оптично устройство: DVDRW
Комуникации: WiFi, LAN, Card Reader

Цена 359лв.
За контакт тук на ЛС или 0877653675 Нуридиян

Лаптопа е работещ, без забележки. Почти не е ползван. Малко ми е жал да се разделя с него, но се сдобих с нов.
HP_Pavilion_dv9700_Notebook(3).jpgHP_Pavilion_dv9700_Notebook(2).jpgHP_Pavilion_dv9700_Notebook(4).jpgHP_Pavilion_dv9700_Notebook(5).jpgHP_Pavilion_dv9700_Notebook(7).jpg






Извинявам се на админите, ако не съм улучил раздела.
 
От: Продавам лаптоп

Здравей!
Искам да питам:
Колко време е ползван?
В гаранция ли е * от кога до кога * ?
Вие от къде сте ?
Коментар може ли да се направи ?
 
От: Продавам лаптоп

Здравейте,
преди една година ми го донесоха от Германия, ползван е 8-9 месеца, но не интензивно. По клавиатурата може да се разбере колко е ползван. Няма валидна гаранция.
Аз съм от Стара Загора. Пиши тук или на ЛС какво предлагаш
 
От: Продавам лаптоп

Съжалявам, че ще се включа по не особено приятен начин, но все пак - видеокартата сменена ли е? DV2000 / 6000 / 9000 са серия, която се продаваше активно ~2008 г. и се оказаха с фабричен дефект от видеото (всичките мобилни nVidia карти серия 8хххх), която за капак някой умник беше сложил да се охлажда от обща пластина заедно с процесора, доколкопо помня. В резултат серийно отлепяха чипсетите и трябваше да се ремонтират. Особено, ако са и с AMD процесор. Твоят поне е Intel, което е известен плюс.
 
От: Продавам лаптоп

Видео картата работи перфектно, не съм имал проблеми. Иначе, не бих си позволил да го пусна тук че го продавам.
 
От: Продавам лаптоп

Те всичките работят перфектно до момента, в който отлепят чипсета :) Уви, този им единствен дефект беше фатален. Иначе бяха с големи и ярки дисплеи, удобни клавиатури, прекрасен звук от Altec Lansing говорителите, че даже и дистанционно управление имаха.
Полезно ще е да качиш и скрийншот каква температура поддържат процесорът и видеокартата. AIDA64 върши добра работа за това.
Успех с продажбата и сори за намесата в темата, но... професионални изкривявания.
 
От: Продавам лаптоп

Съжалявам, че ще се включа по не особено приятен начин, но все пак - видеокартата сменена ли е? DV2000 / 6000 / 9000 са серия, която се продаваше активно ~2008 г. и се оказаха с фабричен дефект от видеото (всичките мобилни nVidia карти серия 8хххх), която за капак някой умник беше сложил да се охлажда от обща пластина заедно с процесора, доколкопо помня. В резултат серийно отлепяха чипсетите и трябваше да се ремонтират. Особено, ако са и с AMD процесор. Твоят поне е Intel, което е известен плюс.

Много евтинджос лаптопи са на обща пластина.Самия проблем беше в това,че за да се запои графичния чип се е използвал материал които влиза в някакви измислени екологични норми и не е толкова качествен.В следствие на това графичния чип се отлепя от подложката и е нужна подмяна с по нова ревизия чип.Quadro чиповете също са уязвими.Имам pavilion dv9000 и на 6тия месец се отлепи чипа,след което цялото дъно ми беше сменено гаранционно.
 
От: Продавам лаптоп

Те всичките работят перфектно до момента, в който отлепят чипсета :) Уви, този им единствен дефект беше фатален. Иначе бяха с големи и ярки дисплеи, удобни клавиатури, прекрасен звук от Altec Lansing говорителите, че даже и дистанционно управление имаха.
Полезно ще е да качиш и скрийншот каква температура поддържат процесорът и видеокартата. AIDA64 върши добра работа за това.
Успех с продажбата и сори за намесата в темата, но... професионални изкривявания.

Здравей,
обикновено текста се прочита и се вниква в него и после се прави коментар. Продавам PAVILION DV9700. Коментирай ако обичаш точно този продукт, а не цялата серия.
 
От: Продавам лаптоп

Здравей,
обикновено текста се прочита и се вниква в него и после се прави коментар. Продавам PAVILION DV9700. Коментирай ако обичаш точно този продукт, а не цялата серия.

Извинявай, но за 10-15 години в бранша знам какво говоря. DV9700 е просто един от 17-инчовите лаптопи от трите серии, за които важи този проблем в еднаква степен (тъй като ползват еднаква технология и сглобяване). Сега вече е и точно за този продукт.
Всъщност, затова те попитах дали видеокартата е подменяна и какви температури на работа държи, по възможност със скрийншот. Ти каза само, че работела перфектно.
 
От: Продавам лаптоп

Благодаря за мнението на всички. Новия собственик ако желае може да направи скрийншот.

Лаптопа е продаден.
 

Горе