Продавам портал

lazarus

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Регистрирани потребители - 24 000
Средно уникални посещения на ден - 600 - 800
DMOZ - Да
Google PR - 4
AlexaRank - 903,378
bgTop - всеки месец в топ 3
Страници с външни връзки - 7589
Страници с вътрешни връзки - 55,450
Използван CMS - Joomla
Хостинг - goto.bg
Домейн възраст - 1 год и 10 месеца
Връзки към сайта - 31 600
 
Последно редактирано:
От: Продавам портал

винаги съм се чудил това с книгите не е ли незаконно
нали и те са с авторски права
как погнаха филми и музика а книгите не са?
аз очаквам че и тях ще почнат
защото това са си чисти кражби и то не малки ?
прав ли съм или бъркам някъде
и всеки може да си разпространява книги с авторски права ей така?

питам защото този който купува трябва да знае дали го очакват разни пробеми
 
От: Продавам портал

винаги съм се чудил това с книгите не е ли незаконно
нали и те са с авторски права
как погнаха филми и музика а книгите не са?
аз очаквам че и тях ще почнат
защото това са си чисти кражби и то не малки ?
прав ли съм или бъркам някъде
и всеки може да си разпространява книги с авторски права ей така?

питам защото този който купува трябва да знае дали го очакват разни пробеми
Бъркаш!
ще те погнат за авторски права само ако ти сам си печаташ книгите, или ги разпространяваш без съгласието на автора, а съгласието на автора го получаваш като си платиш :)
 
От: Продавам портал

eче как така?
книгата е авторска и има авторски права
ТОЯ САЙТ РАЗПРОСТРАНЯВА КНИГИ
аз нямам нищо против защото си тегля и чета вместо да дам 20 лева за книга в книжарницжата.
но ти все едно казваш че няма проблеми да имаш един сървър с филми - работата е същата филми - книги - музика
бъркам друг път :)
 
От: Продавам портал

Не бъркаш за онлайн книгите - не е законно да се копират и свалят без съгласието на издателствата
 
От: Продавам портал

Не бъркаш за онлайн книгите - не е законно да се копират и свалят без съгласието на издателствата


това означава че да потдържаш такъв сайт е риск ?
Защото както подкараха торенти и сървъри с филми така ще дойде ред и на книгите ако не тази година- то другата?
 
От: Продавам портал

Теглил съм от 1 друг такъв бг сайт - файловете включват само 1 глава от книгата с препратка към издателя, което ще рече :
Вариант А - законен - кофти за потребителя, който се е регистрирал и си е въобразил, че ще прочете цяла книга за 20 лв за без пари.
Добре за сайта, който трупа трафик и регистрации, както и за потребители, които обичат да си купуват книги - възможен е предварителен прочит и избор.
Условията обаче е добре да бъдат написани в сайта, за да няма скрито-покрито.
Вариант Б - незаконен - качени целите книги - добре за потребителите и рисковано за сайта.
Не говоря за конкретния сайт, защото не зная как са нещата там, а принципно.
По света - за сваляне на книги от такива сайтове обикновенно се плаща неголяма сума и файловете са цели.
Проектът на Google - както навярно сте чували е обявила амбициозния си проект да качи в мрежата до 200... и някоя си година
всички архиви на най-големите библиотеки в света.
Същите ще са достъпни срещу малка абонаментна такса или отделна цена за свален файл.
Интересна тема и с извинение за офтопика, както и с пожелание за успешна продажба на сайта.
 
От: Продавам портал

1. Сайта е законен тъй като българските издатели не притежават правата върху произведенията в електронен вид, а само върху книжните издания.
2. Българското законодателство не разглежда по никакъв начин книгите в електронен вид.
3. Ако искаш 100% застраховка ползвай американски хостинг. Там е напълно законно да предоставяш безплатно книги за сваляне, в електронен вид.
 
От: Продавам портал

1. Сайта е законен тъй като българските издатели не притежават правата върху произведенията в електронен вид, а само върху книжните издания.
2. Българското законодателство не разглежда по никакъв начин книгите в електронен вид.
3. Ако искаш 100% застраховка ползвай американски хостинг. Там е напълно законно да предоставяш безплатно книги за сваляне, в електронен вид.

ти трябва да знаеш наистина щом ти е в подписа сайта от който си свалям книги за четене :)
 
От: Продавам портал

И аз ще си свалям тогава стига да са целите книги, а не по 1 глава само.
Кой бяга от безплатното.
 
От: Продавам портал

цели са доста съм поизчел от там
като бях млад много четях
нямах пари тогава но отделях за книги да купувам
а сега имам но 20 лева няма да дам за книга
като знам какви хиени са издателите и ми се отщява

иначе това с ами любимите сайтове за сваляне
[url]http://www.sfbg.us/[/URL] и [url]http://chitanka.info[/URL]

което може да се намири в нета като книга при тях го има :)
 
От: Продавам портал

Сайта от подписа не е мой, но помагам с каквото мога. Част от помощта ми е да го слагам в подписите си и където другаде мога за да се популяризира.
Във форума му, който в момента не работи, темата за авторските права е обсъждана надълго и широко. Имаше и неуспешни атаки от разни издателства за сваляне на отделни книги.
 
От: Продавам портал

е добре де, не е ли незаконно от хартиен вид ти да я правиш на .doc/.pdf ??
То тогава да мина през славейков, да си купя 10-20 книги и ще имам уникален контент за стотици сайтове :)
 
От: Продавам портал

Законно е, що да е незаконно? За да е незаконно трябва да има нарушени авторски права, а никое издателство в България не държи правата за книгите в електронен вид на български.
 
От: Продавам портал

Линк нямам щото форума на библиотеката сега не работи, а там са писали експертите. По въпросите с филмите и музиката не съм компетентен.
 
От: Продавам портал

Каква е цената?
Колко книги имаш?
Кога е създаден сайта?
От кога е последната ъпдейтвана книга?
 

Горе