Продава се: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Ophelis

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте!

Продавам hardgamer . bg
Сайта е нишов, за геймърска периферия.

Платформата е Опън Карт, Премиум тема и доста добавки + доста кустомизации и оптимизации.
Работено е много по магазина, за да добие този вид.

Класира се на първа страница за "геймърска периферия", без реклами. Дори ми звъняха от еМаг вчера, да им ставам партньор, който не вярва мога да му пратя предложението им по мейла....
За доста модели периферия, включетлно за най-известните напоследък също се класира на първа страница.

Има Г+ страничка:-https://plus.google.com/+HardgamerBgNews/posts
Има ФБ страничка: https://www.facebook.com/HardGamer.BG
Има Аналитикс и Уебмастър туулс.
Пейдж спиид теста на Гугъл дава средно 80 резултат.

Стартиран е края на Май миналата година, изцяло на ръка е качвано и правено всичко.
Всички листинги са с доста текст, всички текстове и описания са авторски, като превеждано от чуждестранни има по-малко от 30 процента и всичко е перефразирано до неузнаваемост. Тоест, наблегнато е доста на СЕО съдържанието.

Оборот от началото - 6800 лв. Маржове, при стандартни КК цени към момента са около 15-20 процента.
Около 6000 посещения месечно, повечето от органичен трафик и много малко от ФБ.
С един-два месеца сериозна работа по сайта, според мен може да се вдигне оборота доста, а посещенията повече дори.

Общо за реклама в сайта има инвестирано не повече от 250-300 долара, по равно между фейса и гугъл.


Причината да го продам е, че вече нямам никаква възможност и време да събмитвам, да рисувам и да пиша описания, а колкото "външни" автора съм пробвал - "не стават за без", както се казва или поне аз нямам възможност да си наема профи-та.
Не продаваме бизнеса, защото не изкарва - напротив, без да правим нищо, в абсолютно застоелия за геймърите период имаме продажби и профит!


[/B]Моля за сериозни купувачи и сериозни предложения.
Допълнителна и конкретна информация - предпочитам на лично или по тел.


ПП: Ако нещо трябва да допиша или съм пропуснал примерно, моля да ме поправят, за да си оправя темата.

ЕДИТ: Добавям още инфо, защото имам запитвания от хора, които не са стигнали до втория пост (не им е стигнало времето, примерно...):

- Магазина работи на Дропшипинг в момента с един Вендор. Въпросният вносител обаче има още няколко марки и доста артикули, които не са качени.
Имам контакти във всички големи Вендори и мога да помогна на бъдещия собственик, да направи връзка, за да работи с тях. Работата е там обаче, че другите Вендори нямат разработена система за чист дропшипинг (с получаване само на разликата).

На този етап - просто пускате поръчки - продавате и прибирате разликата от дилърската до клиентската цена. Простичко и лесно, което прави магазина подходящ за стартиращи предприемачи.

- Трафика от Януари до днес е следния:
Sessions - 11,804
Users - 8,845
Pageviews - 28,494

Нови потребители: 75%
Връщащи се: 25%

Директен трафик: 22%
Органичен трафик: 30%
Социален трафик: 19,5% -- изцяло през Фейсбук
Платен трафик: 5.2%


- Феновете във Фейса са изцяло с платена много тясно таргетирана за геймъри реклама!

- СЕО-то е изцяло онпейдж и социален трафик. Няма никакъв линк билдинг!


- Цялото съдържание на сайта е уникално - текстовете са писани за сайта, включително информационните страници. Всичко тва може да се провери с определени инструменти, но доказателството е че сайта е активен вече година и няколко месеца и се класира добре в гугъл без никакъв линк билдинг.


Истината е, че магазина има огромен потенциал, особено по начина по който почнахме да го работим, но просто не мога да продължавам така, а половинчати работи, със автоматизирано качване не са по вкуса ми.
Ако който го вземе продължи работата както съм я почнал - сигурен съм, че след време ще стане номер 1. Освен ако не се яви някой с бюджет да речем 50-70К за онлайн магзаин нишов, за геймърска периферия...
Ако предприемач, който има офис / склад и има желание да го развива го вземе - наистина ще стане добре работата. Отклонил съм не малко поръчки, защото нямам физически магазин, а хората (от София) искат да дойдат сега да си вземат стоката. Отделно, това ще даде свобода и за работа със всички вендори и предлаганите продукти мога да са супер много.

ЦЕНА: 3000 е минимума, като това е цена без фактура. Готов съм да издам и фактура, но добавяме ДДС + данък печалба към договорената цена.
Това е предвид, че един качествен магазин струва толкова, ама без никакво съдържание. Аз давам и ноухауто - работеща система за дропшипинг от български доставчик и разработена ФБ и Г+ страница. Също съм готов да споделя опита си за този бизнес и контактите си с вендорите, като му дойде времето. Който мисли, че магазин направен за 200-300 лева, от някой келеш в OLX, е със същото качество като този - моля да не ми пише/звъни/губи времето, а да вложи личното си в направата на същия и да го продаде, барем изкара някой лев :)
 
Последно редактирано:
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Наистина е хубав магазина. Само не си написал, как работиш със продуктите - дропшипинг или ?
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Да.

Магазина за момента работи на Дропшипинг с български Вендор - единствено прозвънявам всяка поръчка, по-скоро за сигурност и потвърждение, и препращамй мейла с поръчката на вендора (за сега 1, защото само с 1 се разбрах за системата). От там - поръчката ми се изпраща, ползвам цената на Вендора за куриер, и прибирам комисион.
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Ще отговоря публично, на някои от въпросите, които ми зададоха лично:

- Магазина работи на Дропшипинг в момента с един Вендор. Въпросният вносител обаче има още няколко марки и доста артикули, които не са качени.
Имам контакти във всички големи Вендори и мога да помогна на бъдещия собственик, да направи връзка, за да работи с тях. Работата е там обаче, че другите Вендори нямат разработена система за чист дропшипинг (с получаване само на разликата).

На този етап - просто пускате поръчки - продавате и прибирате разликата от дилърската до клиентската цена. Простичко и лесно, което прави магазина подходящ за стартиращи предприемачи.

- Трафика от Януари до днес е следния:

Sessions - 11,804
Users - 8,845
Pageviews - 28,494

Нови потребители: 75%
Връщащи се: 25%

Директен трафик: 22%
Органичен трафик: 30%
Социален трафик: 19,5% -- изцяло през Фейсбук
Платен трафик: 5.2%


- Феновете във Фейса са изцяло с платена много тясно таргетирана за геймъри реклама!


- СЕО-то е изцяло онпейдж и социален трафик. Няма никакъв линк билдинг!

- Цялото съдържание на сайта е уникално - текстовете са писани за сайта, включително информационните страници. Всичко тва може да се провери с определени инструменти, но доказателството е че сайта е активен вече година и няколко месеца и се класира добре в гугъл без никакъв линк билдинг.


Истината е, че магазина има огромен потенциал, особено по начина по който почнахме да го работим, но просто не мога да продължавам така, а половинчати работи, със автоматизирано качване не са по вкуса ми.
Ако който го вземе продължи работата както съм я почнал - сигурен съм, че след време ще стане номер 1. Освен ако не се яви някой с бюджет да речем 50-70К за онлайн магзаин нишов, за геймърска периферия...

ЦЕНА: 3000 е минимума, като това е цена без фактура. Готов съм да издам и фактура, но добавяме ДДС + данък печалба към договорената цена.
Това е предвид, че един качествен магазин струва толкова, ама без никакво съдържание. Аз давам и ноухауто - работеща система за дропшипинг от български доставчик и разработена ФБ и Г+ страница. Също съм готов да споделя опита си за този бизнес и контактите си с вендорите, като му дойде времето.
 
Последно редактирано:
От: От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Това е предвид, че един качествен магазин струва толкова, ама без никакво съдържание.

Ама ти сериозно ли ?
 
От: От: От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Ама ти сериозно ли ?

Да. Без хейт плс, ако имаш креативна критика или примери, които да добавиш, моля - отворен съм. В противен случай - моля, не ми спами темата.

И не, нямам предвид супер качествените магазини от рода на еМаг, ОЗОН, лаптоп.бг, pcsstore, и да не продължавам.
Знам конкретно колко струват два, три, че и повече от най-големите, и да - някои са с 5 цифрени суми, ама с големи числа отпред. Сещаш се, колко струва 1 година работа по магазин на Магенто, с програмист на заплата + аутсорсинг специалисти... Не казвам, че случая е такъв, но казвам че магазина е по-добър от посредствен и от масовката на ОС, която съм виждал, поне аз.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Да. Без хейт плс, ако имаш креативна критика или примери, които да добавиш, моля - отворен съм. В противен случай - моля, не ми спами темата.

И не, нямам предвид супер качествените магазини от рода на еМаг, ОЗОН, лаптоп.бг, pcsstore, и да не продължавам.
Знам конкретно колко струват два, три, че и повече от най-големите, и да - някои са с 5 цифрени суми, ама с големи числа отпред. Сещаш се, колко струва 1 година работа по магазин на Магенто, с програмист на заплата + аутсорсинг специалисти... Не казвам, че случая е такъв, но казвам че магазина е по-добър от посредствен и от масовката на ОС, която съм виждал, поне аз.

Нещо което не ви устройва е спам а това, че вие преувеличавате в цената какво е ??? ( става на въпрос за един магазин без никакво съдържание от сорта на вашия. както се изразихте струвал 3 бона хахаха смях. Вашия е много много много далеч от тия които сте изброили )

"Сещаш се, колко струва 1 година работа по магазин на Магенто, с програмист на заплата + аутсорсинг специалисти..." а това изобщо няма да го коментирам , че и там голям смях ще има ;)
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Без разработените страници в г+ и фб колко би струвал и въобще продава ли се отделно ?
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Без разработените страници в г+ и фб колко би струвал и въобще продава ли се отделно ?

Благодаря ти за хубавия въпрос, но по-скоро не - така или иначе ФБ страницата работи и прави някакъв трафик. Г+ не е разработен, като цяло. Има малко постове, една корица и е с регистриран реален адрес за локален бизнес (тва заради СЕО-то), но тва е всичко.
 
От: От: От: От: От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Нещо което не ви устройва е спам а това, че вие преувеличавате в цената какво е ??? ( става на въпрос за един магазин без никакво съдържание от сорта на вашия. както се изразихте струвал 3 бона хахаха смях. Вашия е много много много далеч от тия които сте изброили )

"Сещаш се, колко струва 1 година работа по магазин на Магенто, с програмист на заплата + аутсорсинг специалисти..." а това изобщо няма да го коментирам , че и там голям смях ще има ;)

Окей - не съм против мненията, като цяло, само че Вие правите твърдения - хайде докажи ги сега :)

Щом не Ви устройва цената, можеше да опитате да ми предложите по-ниска, а не да ми оплювате темата и труда. АЗ за толкова си го оценявам (моя, на партньора ми и на хората, които помогнаха да го изградим). Толкова :)
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Може ли цена на ЛС
 
От: От: От: От: От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Окей - не съм против мненията, като цяло, само че Вие правите твърдения - хайде докажи ги сега :)

Щом не Ви устройва цената, можеше да опитате да ми предложите по-ниска, а не да ми оплювате темата и труда. АЗ за толкова си го оценявам (моя, на партньора ми и на хората, които помогнаха да го изградим). Толкова :)

Изобщо ти прочети ли какво съм писал ? Не съм човека, който да определя цена за твоя магазин. Лично за мен един сайт струва - колкото може да му вземеш на кратко казано.
Просто казаното от теб, че не кой знае колко специфичен магазин на opencart без никакво съдържание за направата му - поне 3000 лв. е меко казано смешно ;)
 
От: От: От: От: От: От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Изобщо ти прочети ли какво съм писал ? Не съм човека, който да определя цена за твоя магазин. Лично за мен един сайт струва - колкото може да му вземеш на кратко казано.
Просто казаното от теб, че не кой знае колко специфичен магазин на opencart без никакво съдържание за направата му - поне 3000 лв. е меко казано смешно ;)

Ясно, сега те разбрах :)
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

На прима виста съм готов да дам 1к, като ако проявиш интерес ще искам да се поразровя малко по "дийпър" преди да купя.

Успех!
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

На прима виста съм готов да дам 1к, като ако проявиш интерес ще искам да се поразровя малко по "дийпър" преди да купя.

Успех!

Благодаря ти - пожелавам успех и на теб! Но оценявам магазина по-скъпо - както съм написал, той изкара доста повече за една година, а това не е единствения критерий, заради който го ценя високо.
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Не знам дали ще го разбереш като спам или като реален въпрос, но само в България ли продаваш? Ако да, то имаш доста големи приходи за този сайт. Като се сетиш, че българският пазар, не е най-добрият за подобни стоки, направо ми е чудно, как го правиш??
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Не знам дали ще го разбереш като спам или като реален въпрос, но само в България ли продаваш? Ако да, то имаш доста големи приходи за този сайт. Като се сетиш, че българският пазар, не е най-добрият за подобни стоки, направо ми е чудно, как го правиш??

Отговора е прост - магазина е читав, а пазара всъщност е доста по-голям - основните ни конкуренти правят значително повече продажби, като в това не включвам изобщо ритейл веригите! Ако се налее магазина в същия дух (с качествени описания, подобни на ревюта и със доста снимки) съм сигурен, че ще стане ТОП ниво тоя магазин доста бързо. Да речем за 1 година.

Имам и доста отказани поръчки, поради това че нямаме физически магазин и от време на време свършва наличността - важно е да отбележа, че аз мостри не продавам. Тоест изложен продукт или дори много прашасъл продукт не се продава. Не рискувам да имам рекламации и като цяло - до сега съм имал САМО ДВЕ, като това е 1% грубо от продажбите. На този етап, рекламациите се отработват директно при вендора и нямам преки загуби от тях.

Факта е, че нишата ще се разрастне в БГ - не знам дали сте чели последните публикации по темата Електронни спортове, но все повече изместват фокуса от реалните! Геймърското общество расте! Тази година на най-голямото гейминг мероприятие в София се наложи да сложат вход 5 лева, защото не могат да се поберат всички желаещи в НДК.

Толкова за нишата :)
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Здравейте. Имам интерес към продукта Ви, и ако още е валидна обявата бих желал да ми изпратите повече информация на Лично Съобщение.
 
От: Продавам разработен Онлайн магазин за геймърска периферия

Благодаря на всички отзовали се!

Сделката е успешно приключен с колега от Форума, на който искрено пожелавам много продажби!

Моля да се ЗАКЛЮЧИ темата!
 

Горе