Продавам buzzfeed.bg !!!

ijak

New Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Навярно всеки е чувал или някога влизал в buzzfeed.com. Това е най-големия и посещаван сайт в момента от този тип развлекателни сайтове! Домейна и сайта струват милиони, но с милионите си уникални посещения е нормално.
Преди месец имах идея да развия подобен сайт за България и се огледах за подходящ домейн, като най-неочаквано buzzfeed.bg беше свободен(домейни с това разширение се продават за хиляди в аукционите, но разбирам, че тук е България и нещата са различни). Закупих го, имам и инсталиран worpress с подходящ за целта разработен шаблон, оставаше само да започна да пълня сайта с контент. В момента имам неотложни ангажименти свързани с пътуване и плановете за тази идея пропаднаха, като съм решил да го продам. Готиното в случая е популярността на думата buzzfeed, като с малко сео може да се получи печеливш за Бг проект.
Ако някой има желание моля да се свърже с мен на лично да поговорим. (ще се споразумеем за ниска цена, с която да избия началната инвестиция)

Поздрави!

В този сайт за аукциони може да проверите домейните с разширение buzzfeed, как вървят
http://www.sedo.com
 
Последно редактирано:
От: Продавам buzzfeed.bg !!!

Благодаря, ви!
Имах сериозни намерения за него, но за съжаление, когато човек се кани, почти винаги нещата не се случват според очакваното!
Моля, който има предложение да ми пише на лично, там ще коментираме цената!
 
От: От: Продавам buzzfeed.bg !!!

Не мога да ти пратя лично, за това ще ти го напиша тук в темата( не се сърди за спам-а:)
Явно си решил и едва ли те интересува това, което ще ти кажа, но моето мнение е да го задържиш, ако трябва 1-2 години т.к buzzfeed е популярна дума и ако отделяш някакво време за по 1- 2 статии на ден, може дори да си сложиш адсенсе( тук има хора, които могат да ти обяснят повече) стойността му ще се увеличи. За 1-2 години от адсенса ще си избиваш парите за подновяването му. До тогава може на една- две седмици например да пускаш тук в темата, инфо за това какво си публикувал, да качваш скрееншотове със статистиките от адсенса и да предизвикаш интерес за домейна, от който да извлечеш максимума.

Поздрави и успех, все пак с продажбата!
 
От: От: Продавам buzzfeed.bg !!!

Не мога да ти пратя лично, за това ще ти го напиша тук в темата( не се сърди за спам-а:)
Явно си решил и едва ли те интересува това, което ще ти кажа, но моето мнение е да го задържиш, ако трябва 1-2 години т.к buzzfeed е популярна дума и ако отделяш някакво време за по 1- 2 статии на ден, може дори да си сложиш адсенсе( тук има хора, които могат да ти обяснят повече) стойността му ще се увеличи. За 1-2 години от адсенса ще си избиваш парите за подновяването му. До тогава може на една- две седмици например да пускаш тук в темата, инфо за това какво си публикувал, да качваш скрееншотове със статистиките от адсенса и да предизвикаш интерес за домейна, от който да извлечеш максимума.

Поздрави и успех, все пак с продажбата!

Интересно мнение, благодаря ти!
Мисълта ми е както казах, че ще пътувам и няма да има как да го правя това, което предлагаш, но в крайна сметка мога и да предложа на някой френд да го прави ако иска през това време( ако не съм намерил желаещ да го вземе до тогава).
 
От: Продавам buzzfeed.bg !!!

Опитваш се да го свържеш с оригинала, но за България думата "buzzfeed" не говори абсолютно нищо като смисъл и разпознаваемост. Освен това, как стоят нещата с авторските права - не вярвам buzzfeed.com да проявят някакъв интерес за .bg варианта, но все пак е добре да се знае.

Искам да кажа, че който и да го купи, ще трябва да си го развива с оригинално, интересно съдържание, за да има някаква прилична посещемост след месеци. Самото име на домейна с нищо няма да помогне за популяризирането и успеха на сайта в бг.
 
От: Продавам buzzfeed.bg !!!

Да да трябва да се слага интересно съдържание и да се развива, така от нищото няма как да стане :).
Относно това дали се интересуват от .bg домейна, отговора е не, ако се интересуваха да са го взели и пренасочили към тях, както са .net i .org. Другите .fr; .it; .eu са закупени от други и гледам ги продават в аукционите. Във връзка с това, което питаш за правата мой познат купи nokia.bg преди доста доста време и когато влязоха в Бг го купиха от него за толкова, че пича си купи апартамент в София :)( някои са си родени с късмет)
 
От: Продавам buzzfeed.bg !!!

Благодаря, ако някой прояви желание цената е 50лв.

Сигурно е, че няма да го развивам и няма да смисъл да стои така така 1 година и после да си изтече. Цената е такава за да мога да си върна поне парите за него, ако някой желае мога да му подаря с домейна и шаблона на wordpress, който разработи един човек за него + логото.

Поздрави!
 

Горе