Продаване в Европа

hristov123

New Member
Здравейте, наскоро пуснах онлайн магазин за бг пазара, но забелязвам, че има посещаемост от Германия и вообще от Европа, но в магазина нямам интернационална доставка и тн.. Как мога да направя така, че да продавам на пазара в Европа? Виждам, че Спиди предлагат пратки до 5кг на цена от 32лв. Сайта ми е на Cloudcart и е изцяло на БГ език, като клиентите от Европа си го превеждат. От платформата ми казаха, че трябва да си направя втори магазин, които да е на английски/ немски език, ама то ще стане много солена работата - 2 магазина - 150лв/месец и отделно искат 150Евро/ година за една езикова версия... Също така ми казаха, че законодателството е друго и затова ще ми трябва 2рия магазин заради контролния панел и фактурирането.

Има ли някой, които да се е сблъсквал с тези неща? :))
 
Здравей! Колега, от опенкарт са ти предлоци най-добрия вариант. Защо? Защото е добре да имаш отделен домейн за желаната държава. За Германия .de , За Австрия .at и т.н. За тези две държави може да ги караш под един домейн, но за Полша, Унгария и т.н. ще ти трябва. Като цяло работата е сериозна и ако мислиш, че някой ще ти поръчва на превод от гугъл се лъжеш много.
Ако бизнеса ти има потенциал и е добре в БГ значи трябва да инвестираш и да го подкараш в още една-две държави. Ако ти се виждат много 150 евро и 150 лв. на месец те съветвам да не мислиш изобщо да харчиш пари за пазари в Европа Там рекламата на месец ще тие над 9000лв. Каквото и да продаваш си трябва СЕРИОЗНА реклама. А ти мислиш за 150лв.че били много.
Зарежи, концентрирай се в БГ пазара и ако имаш 9К за реклама ( на месец ) тогава започни да работиш по въпроса.

Надявам се да съм ти помогнал да вземеш решение и да не се хабиш с излишни неща.
 
Здрасти,

Има други доста по-рационални варианти за доставки. Много често онлайн магазините използват български пощи, въпреки срока на доставка точно по такива причини.

Освен това Cloudcart не е известна като една от най-добрите платформи за онлайн магазини по куп причини. Според мен трябва да валидираш пазара и процесите си в България и след това да инвестираш в сериозен онлайн магазин, който да покрива други държави. Освен това трябва да проучиш как стоят нещата от правна гледна точка и защита на потребителите.
 
Здравейте, наскоро пуснах онлайн магазин за бг пазара, но забелязвам, че има посещаемост от Германия и вообще от Европа, но в магазина нямам интернационална доставка и тн.. Как мога да направя така, че да продавам на пазара в Европа? Виждам, че Спиди предлагат пратки до 5кг на цена от 32лв. Сайта ми е на Cloudcart и е изцяло на БГ език, като клиентите от Европа си го превеждат. От платформата ми казаха, че трябва да си направя втори магазин, които да е на английски/ немски език, ама то ще стане много солена работата - 2 магазина - 150лв/месец и отделно искат 150Евро/ година за една езикова версия... Също така ми казаха, че законодателството е друго и затова ще ми трябва 2рия магазин заради контролния панел и фактурирането.

Има ли някой, които да се е сблъсквал с тези неща? :))
Евентуално мога да ти бъда полезно като съм германец. Перво триябва да знаем кви стоки продаваш, за да мога да приценя дали има вобсте смисъл. Цените за сервер и платформа се компенсират ако онлайн економика е друга. Посещение (Website Traffic) не означава автоматично клиенти и продажби.

триябва да се прави аналиси към важият сайт (Google Search Console, Ahrefs, Semrush, Majestic и разни други). Ако има наистина пазар може да се мисли за самя платформа и функци.

Ако имате интерес за немският пазар онлиайн, може да се разберем за една консултация. Писмени грешки да ми са извиниен че ми е доста друтно на български.
 
Ти па си намерил де да идеш за направа на онлайн магазин
Е да де ама нали трябва да започна от някъде да видя дали ще върви и тн. Какво да търся програмисти да ми правят сайт за хиляди за да продавам 100 продукта. Ако се разработи ще мисля друг вариант. :)
 

Горе