Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

tanipo

Well-Known Member
Интересен ми е тоя метод, някой ползва ли тези групи
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Може ли да дадеш линк към такава група, че и на мен ми стана интересно?
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Абе и аз тъкмо се канех да питам.....ма викам дане задавам тъпи въпроси :lol: ма нещо не разбрах въпроса на колегата, за какви групи става въпрос? :beer:
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Предполагам, че изглеждат като сайтовете за обяви.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Интересен ми е тоя метод, някой ползва ли тези групи

ако не е проблем може ли малко яснота по въпроса :beer:

Предварително Благодарствено!
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

И на мен ми стана интересно,записвам се за темата.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

В другата тема пуснах линка : https://www.facebook.com/groups/224189287775812/

Ето една група, но тя е по-скоро като сайт за обяви, всеки си обявява нещо за продажба.
Но на вас какво ви пречи да направите една група и само вие да си добавяте продуктите :)
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

^ Никой няма да ти вижда обявите, ако не посети групата. Нали това е целта.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

^ Никой няма да ти вижда обявите, ако не посети групата. Нали това е целта.

Няма предвид да не е видима групата, а само администратора да може да публикува в нея. Има такава опция от настроиките.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Ами като само ти си членуваш в групата, кой ще ти гледа обявите ве пич?
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Няма предвид да не е видима групата, а само администратора да може да публикува в нея. Има такава опция от настроиките.

И тия хора, където са вътре къв' чеп ще дирят там. Те, ако искат реклами ще си пуснат по телевизията ... няма да влизат в група с явни такива. :lol:
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Как какъв. Тая група се прави с цел всеки да продава в нея. Тоест първите които ще цъфнат са тия дето имат нещо за продаване, после идват зяпачите и тия с многото време и никакви пари и накрая при постигане на нужния обем има и продажби.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Имам такава група с около 18500 човека.
Направих я само за реклама на моя сайт за обяви.
Поствам потребителски обяви там и има доста трафик от нея, но като ефективност е нула.
Продажби почти няма. Хората, които постват може и да правят по някоя друга продажба, но като цяло е само губене на време.
Повечето потребители не знаят, че групата има търсачка и могат да намерят всичко, от което имат нужда чрез нея, а хората, които продават пък не са и чували за рич контент и съответно постват обяви от типа "Продавам" и след това добяват няколко снимки на това, което си продават.
Да не говорим, че човекът Х си поства обявата, а човекът У след него като постне 4-5 нови обяви и си повдигне страрите затрупва и праща обявите на Х на майната си.
За мен лично този тип групи и модел е безполезен.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Може и да е безполезен за момента, но това сигурно ще се промени. Но и моите наблюдения са същите, нарочно постнах нещо марково, точно за аудиторията и то на цена, която в България я няма и само лайкове събирам. Мен лично ме дразни, че няма функционалности. Първо няма никакво управление на обявите, ако ги пуснеш в няколко групи и.т.н. Има някакъв дашборд където може да ги отбелязваш като продадени нещата, но пътя до там е законспириран. После няма да изтичат и да подновиш автоматично. Да не говорим, че кореспонденцията с клиенти под формата на коментари и нея няма как да я следиш, трябва да се ровиш и аз не знам къде....

Да не говорим, че повечето групи са на някакви тьотки фенки на правилата без смисъл и е много трудно да си унифицираш обявата и да изчетеш всичките им глупави правила тип аз съм велика бг мама. Някои правила дори са нелепи, като например да слагаш снимките в коментарите и.т.н.

Бтв как се вдига обява? Трябва да си намеря всяка обявя по отделно във всяка група и да коментирам ли? Щото това от оня скрит списък с обявите май не става.

Ми ФБ и без това ме дразни с опитите си да вкарват изкуствен интелект който да решава къде какво да ми излиза, и вечните си промени, ама като са толкова хитри защо не направят категории да можеш да правиш, вип обяви и да сложат централно търсачката.

И като цяло търсих описания, ръководства йок.

Да не говорим, че можеш да постваш само като личен профил, което е профанско щото не искам приятелите ми да виждат, а ако си направиш нов профил пък не ми излиза картата с групите...
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Зависи в какви групи членуваш. Аз си имам бот, с който си рекламирам обявите от олх и има ефект от по-големите.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Хм, интересно. Сам ли си го правил?
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Ами сам да, на всеки час ми поства линкче в 32 групи, иначе е тегаво ръчно.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Браво на тебе, ама явно не си успял да ме репортнеш :) Постарай се повече.
 
От: Продавате ли чрез Facebook групите за продажби

Изобщо не е тегаво ръчно, пускаш една обява и после ти дава да си я копираш в други групи с по една отметка. Проблема е, че наистина няма конверсия и че не можеш да следиш коментарите навсякъде. Другото е, че не знам как да ги обновявам.
 

Горе