Продава се: Продава се домейн Menu.bg

От: Продава се домейн Menu.bg

Кагато мама ти разреши можеш да контактуваш с мен ...

Абе не стига, че се обаждаш, където не ти е работа, ами и умуваш. Как така пишеш такива неща на хора, които не познаваш?! Като съдя от 94-ката в ника ти, вероятно съм живял 2 пъти повече от теб, за да ми обясняваш нещо за "мама". Заради такива като тебе не трябваше да махат казармата...
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Остави ме мен :) 94-ката е за разкош, със сигурност съм на повече годиини от теб ;) дай да видим за колко ще прододеш домейна. Не те познавам, но не ми и трябва. Подразни ме сумата, която търсиш на гол домейн, БГ разширението е Фул със свободни "хубави" имена. Всички тук сме уебмастери и на всеки е ясно какво продаваш, едно голямо нищо.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Остави ме мен :) 94-ката е за разкош, със сигурност съм на повече годиини от теб ;) дай да видим за колко ще прододеш домейна. Не те познавам, но не ми и трябва. Подразни ме сумата, която търсиш на гол домейн, БГ разширението е Фул със свободни "хубави" имена. Всички тук сме уебмастери и на всеки е ясно какво продаваш, едно голямо нищо.

Момченце, ходи да досаждаш някъде другаде и моля те, не ме занимавай със себе си повече! Явно още си твърде зелен и не осъзнаваш, че светът не се върти около теб.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Мислиш ли, че досаждам? Обоснови цената си и спирам с коментарите :)
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Не познавам продавача на този домейн, но ако бях на неговото място бих обосновал цената по следния начин:
Най-важните неща за един домейн са да се помни лесно, да се пише лесно, да е кратък и да е възможно най-добрата дума, която описва тематиката на сайта.
1. Menu.bg се помни лесно.
2. Пише се лесно.
3. Кратко е.
4. И едва ли съществува по-добра дума за уебсайт за поръчка на храна.
Много е вероятно разходите по популяризация на един по-сложен домейн да надхвърлят много цената на домейна. Ако ще правиш просто един сайт и не очакваш голяма посещаемост, то тогава е по-добре да не даваш толкова пари за домейн, понеже така или иначе ще си на загуба. Но ако ще правиш нещо смислено мога да ти дам поне 10 примера за големи компании които са дали луди пари за лесни и кратки домейни само защото знаят, че разходите за покупка на домейна ще са по-малки от тези за популяризация на друг домейн.
Освен това специално този домейн има още един плюс. Един от най-големите БГ сайтове за поръчка на храна (bgmenu.com) преди време получи инвестиция в размер на 200,000 евро от фонда LaunchHub, което означава, че не след дълго ще стане още по-голям. По-принцип хората не обичат да мислят и много от тях ще бъркат двата домейна, което означава огромна безплатна реклама за новия собственик.
И преди да си ме попитал защо не го купя след като ми харесва толкова много....... Нямам интерес към бизнеса с доставка на храни, иначе веднага бих го купил.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Чудя им се на bgmenu след такава инвестиция от 200 000 евро, как не са купили и този домейн... не е като да нямат възможности.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Вие бгменю недейте да ги мислите, те ще се оправят. Имат си хора, които да мислят на няколко нива във фирмата.

А домейна е бомбон. Не му сваляй цената въобще, плащай си го и си направи една статична страница да отваря, че се продава и ще го продадеш.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Мислиш ли, че досаждам? Обоснови цената си и спирам с коментарите :)

Няколко човека, които явно са наясно с нещата, са ти отговорили вместо мен. Чети и се учи от тях, защото изглежда имаш нужда!...
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Не познавам продавача на този домейн, но ако бях на неговото място бих обосновал цената по следния начин:
Най-важните неща за един домейн са да се помни лесно, да се пише лесно, да е кратък и да е възможно най-добрата дума, която описва тематиката на сайта.
1. Menu.bg се помни лесно.
2. Пише се лесно.
3. Кратко е.
4. И едва ли съществува по-добра дума за уебсайт за поръчка на храна.
Много е вероятно разходите по популяризация на един по-сложен домейн да надхвърлят много цената на домейна. Ако ще правиш просто един сайт и не очакваш голяма посещаемост, то тогава е по-добре да не даваш толкова пари за домейн, понеже така или иначе ще си на загуба. Но ако ще правиш нещо смислено мога да ти дам поне 10 примера за големи компании които са дали луди пари за лесни и кратки домейни само защото знаят, че разходите за покупка на домейна ще са по-малки от тези за популяризация на друг домейн.
Освен това специално този домейн има още един плюс. Един от най-големите БГ сайтове за поръчка на храна (bgmenu.com) преди време получи инвестиция в размер на 200,000 евро от фонда LaunchHub, което означава, че не след дълго ще стане още по-голям. По-принцип хората не обичат да мислят и много от тях ще бъркат двата домейна, което означава огромна безплатна реклама за новия собственик.
И преди да си ме попитал защо не го купя след като ми харесва толкова много....... Нямам интерес към бизнеса с доставка на храни, иначе веднага бих го купил.

Благодаря за смисленото мнение! Напълно съм съгласен. Иначе грешки заради въпросния сайт и сега не липсват, но честно казано не са много...
 
От: От: Продава се домейн Menu.bg

Чудя им се на bgmenu след такава инвестиция от 200 000 евро, как не са купили и този домейн... не е като да нямат възможности.

И аз им се чудя, но засега не са проявили интерес.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Вие бгменю недейте да ги мислите, те ще се оправят. Имат си хора, които да мислят на няколко нива във фирмата.

А домейна е бомбон. Не му сваляй цената въобще, плащай си го и си направи една статична страница да отваря, че се продава и ще го продадеш.

Да, бгменю определено ще се оправят. Иначе също мисля, че цената е съвсем нормална, а и въпросната страница е налице от известно време, но ...
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Цената е дори ниска ако беше мой минимума е 5 000 лв. Просот някой хора тук си мислят, че да има сайтове с адсенсе и 12 блога е предриемачество. И не могат да асимилират нищо с цена над 2,50 лв

Дерзай колега и неотстъпвай от цената и стотинка.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Няколко човека, които явно са наясно с нещата, са ти отговорили вместо мен. Чети и се учи от тях, защото изглежда имаш нужда!...

Ами това имах и аз предвид, да обясниш какво продаваш, не едно заглавие и гол домейн. Така формулиран поста ти беше едно "нищо" сега вече придоби смисъл, с плюсовете, които ти бе пропуснал в началото. Айде да се научим как се пишат смислени постове ;) нищо лично към теб или домейна, и на мен ми харесва, но не е в моите ниши ;) Вече мога да ти пожелая успех в продажбата ;)
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Благодаря за смисленото мнение! Напълно съм съгласен. Иначе грешки заради въпросния сайт и сега не липсват, но честно казано не са много...

Не са много, защото 80% от Интернет потребителите пишат името на сайта в google, вместо в браузъра (поне така ми казаха, но може и да съм в грешка). Ако към този домейн има сайт с добра оптимизация, то тогава при написване на "меню бг" ще излиза твоя сайт, а не BGmenu. Не съм специалист в тази област и може и да не е така. Просто лично мнение. Може би някой специалист ще напише дали съм прав, понеже ми е интересно и на мен.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Цената е дори ниска ако беше мой минимума е 5 000 лв. Просот някой хора тук си мислят, че да има сайтове с адсенсе и 12 блога е предриемачество. И не могат да асимилират нищо с цена над 2,50 лв

Дерзай колега и неотстъпвай от цената и стотинка.

То може и 100 хилки да му искаш, ама никой няма да ти ги даде. Домейнът е хубав, но нищо не оправдава цената му. BG домейните не са толкова търсени, а нишата в случая не е чак толкова конкурентна, че някоя фирмичка да си умира за menu.bg и да не иска нищо друго. Ако е menu.com искай му хиляди, може и да го огрее.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Цената която искаш е добра,но такъв домейн да продадеш в форум на тази цена нали се сещаш че е леко налудничаво. Както виждаш тука повече от 200лв няма да ти дадът.
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Имало е сделки тук и за десетки хиляди левове, защо да е налудничаво?
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Цената която искаш е добра,но такъв домейн да продадеш в форум на тази цена нали се сещаш че е леко налудничаво. Както виждаш тука повече от 200лв няма да ти дадът.

Благодаря за констатацията! Всеки има право, както на мнение, така и да определи цената на собствеността си. Явно за едни тя е ниска, а за други е висока. Сигурно и ти се сещаш, че съдържанието от форума се индексира и в търсачката, така че никой не е казал, че купувача трябва да бъде непременно някой от форума...
 
От: Продава се домейн Menu.bg

Благодаря за констатацията! Всеки има право, както на мнение, така и да определи цената на собствеността си. Явно за едни тя е ниска, а за други е висока. Сигурно и ти се сещаш, че съдържанието от форума се индексира и в търсачката, така че никой не е казал, че купувача трябва да бъде непременно някой от форума...

колега цената ти е изклщчително ниска
под 12 хиляди лева не бих го продал
12 месеца по една хилка !

имам няколко бг домейни дето си ги държим и все някой ще ги купи
единия дори му искам 100 хилки
това е искам ,които даде даде!
 
От: От: Продава се домейн Menu.bg

колега цената ти е изклщчително ниска
под 12 хиляди лева не бих го продал
12 месеца по една хилка !

имам няколко бг домейни дето си ги държим и все някой ще ги купи
единия дори му искам 100 хилки
това е искам ,които даде даде!

Знам, че е така. Принципно и аз не бих го продал за по-малко от 5000лв., но момента е такъв, че имам нужда от средства за някои цели и смятах, че с такава цена тук без проблеми ще се намери някой предприемач, който да инвестира такава сравнително малка сума, примерно с цел бъдеща препродажба, но явно не познах...
 

Горе