Продава се: Продава се новинарски сайт

Diyan Nikolov

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Сайтът е от година и половина, като средно месечно прави 600 000 импресии (според Google Analytics). Трафикът е предимно от ФБ (страницата има 18 000 фена), като в последно има и сериозен органик трафик. В сайта има близо 4000 статии, като близо 80% от тях са уникални.

По сайта се работи сериозно от година и половина и бих казал има сериозен успех. Разходите на месец са близо 700 лв., а приходите са сериозни. (Ще ги покажа само на сериозни купувачи.) Приходите са от Адсенс, Bgadnow, рекламни линкове, статии и банери.

Това е засега за повече въпроси на ЛС.

Ето го и сайта: Другите новини (http://bg.checkonline4you.com/)

Благодаря Ви за вниманието.

Цената ще е по споразумение.
 
От: Продава се новинарски сайт

Разходи и приходи и крайна цена на ЛС, ако може
 
От: Продава се новинарски сайт

Разходи и приходи и крайна цена и за мене моля
 
От: Продава се новинарски сайт

Прати малко повече инфо и на мен с ориентировачна цена. Мерси.
 
От: Продава се новинарски сайт

Приходи и разходи и крайна цена на ЛС, ако може
 
От: Продава се новинарски сайт

Здрасти,

изпрати ми повече информация на ЛС
 
От: Продава се новинарски сайт

Иска му около 15к лева, сами преценете дали може да избиете парите, за колко месеца и т.н.
 
От: Продава се новинарски сайт

За всички, които ми писаха - благодаря! Имаше и хейтъри и готини хора! Да! Сайтът прави пари, специфично е, но прави печалба. Не се продава на всяка цена - ще го продам на хора, които имат сърце да се занимават с него. А аз ще помагам. Относно трафик, приходи, разходи ще отговарям на хора, които са си написали домашното - проучили са и имат реален интерес. Цената е - въз основа на 12 месеца назад - чистата печалба на сайта за месец умножена по 12. Още веднъж, благодаря Ви за интереса, а той е голям - което ме радва! Така, че да не си губим времето в писане. И не - цената не е 15к :) Поздрави на всички и хубава вечер!
 
От: Продава се новинарски сайт

Моля за информация на ЛС за цена, приходи, разходи и тн
 
От: Продава се новинарски сайт

За всички, които ми писаха - благодаря! Имаше и хейтъри и готини хора! Да! Сайтът прави пари, специфично е, но прави печалба. Не се продава на всяка цена - ще го продам на хора, които имат сърце да се занимават с него. А аз ще помагам. Относно трафик, приходи, разходи ще отговарям на хора, които са си написали домашното - проучили са и имат реален интерес. Цената е - въз основа на 12 месеца назад - чистата печалба на сайта за месец умножена по 12. Още веднъж, благодаря Ви за интереса, а той е голям - което ме радва! Така, че да не си губим времето в писане. И не - цената не е 15к :) Поздрави на всички и хубава вечер!

Аха цената паднала. Какво разискване, не отговори на нито един въпрос. Смешник!
 
От: Продава се новинарски сайт

Здравей :)

До момента аз разбирам следното:
1. От това, което разбирам искаш пари за новинарски сайт, който има средно 12-14к посещения на ден, съдейки по импресиите на месечна база.
2. Трафика идва основно от фейсбук, но фейсбук страницата е 18к фена, което значи че тя праща по 500 посещения на ден максимум, айде може и да са 1000.
3. Казваш, че сайта има сериозен органичен трафик, което за фейсбук новинарски сайт надали значи повече от 1000 посещения на ден, които също така се дължат цялостно на посещенията от фейсбук. Ако посещенията на сайта от фейсбук намалеят, прогресивно ще намелее и ограничният трафик. Мисля, че всеки занимавал се с подобен сайт може да потвърди.

И възникват въпросите ми:
1. За да му искаш пари, въз основа на посещения и приходи за последните 12 месеца, ще получа ли и източниците на трафик за тези 12 месеца, които вероятно са още доста доста фейсбук страници?
2. Ако получа само и единствено фейсбук страницата с 18000 харесвания, какво ми гарантира, че дори да поддържам сайта и да наливам ново съдържание трафика няма да падне до 1500-2000 посещения на ден, а с времето дори под 1000 посещения на ден?

Поздрави,
Мануел
 
Последно редактирано:
От: Продава се новинарски сайт

1. Така...отговарям... Импресиите са средно 650 000 на месечна база - Сайта е новинарски и не - има 4 000 статии за момента, от които близо 80 % уникални като съдържание
и те не са еднодневки - кой кого убил или къде има катастрофа. Съдържанието е по различно. И аудиторията е по-различна.

2. Зависи от качеството на статията. От заглавието. Специфично е. Няма как да ти го обясня.

3. Не съм казвал, че има сериозен органичен трафик. Но виждам, че с времето и той нараства. И расте.

За въпросите:

1. Да ще получиш всичко, което те интересува. Няма други ФБ страници на сайта.
2. Има всекидневна работа по сайта. И тя е свързана с други хора, които сега работят по сайта. Не е на автопилот и нищо не ти е гарантирано.

Поздрави
 
От: Продава се новинарски сайт

Diyan Nikolov каза:
като в последно има и сериозен органик трафик.

И тъй като отговорихте малко улкончиво на въпроса, има ли трафик от други фейсбук страници или не?
Относно всекидневната работа, доколкото разбрахме работата на другите хора, заедно с други разходи, струва ~700лв, нали така?
 

Горе