Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Katerina

Member
Здравейте,нова съм тук и имам няколко въпроса,които да си изясня.Ще се радвам ако някой ми помогне!
Имам идея да направя собствена фейсбук страница,в която да предлагам стоки(Реплики на различни марки),предимно внос от Китай по заявка от клиент.Ще направя снимков каталог,а аз ще бъда нещо като посредник при покупко-продажбата, разбира се с комисионна за мен.
Въпроса ми е може ли това да стане нелегално и ще има ли някакви последствия за мен,ако нямам фирма.Много продават по този начин в Facebook и Продавалник.Дали изобщо имат фирми за това!!!
Предварително благодаря за отговора
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Докато не те хванат няма да имаш проблем. :)

Никой не може да ти даде гаранция че няма да имаш проблем ако развиваш нелегална дейност - всички които го правят го правят на собствен риск.

Още повече че освен че ще правиш нелегална търговия ще продаваш и реплики което едва ли ще зарадва притежателите на правата на съответната фирма и шанса да те хванат по бързо е по голям.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Докато не те хванат няма да имаш проблем. :)

Никой не може да ти даде гаранция че няма да имаш проблем ако развиваш нелегална дейност - всички които го правят го правят на собствен риск.

Още повече че освен че ще правиш нелегална търговия ще продаваш и реплики което едва ли ще зарадва притежателите на правата на съответната фирма и шанса да те хванат по бързо е по голям.

Да предполагам че се излагам на риск ще помисля добре дали си заслужава.Благодаря за бързия отговор!!!!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

И аз имах подобна идея .
А как ще стигнат до мен като собственик на страницата ?
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

И аз имах подобна идея .
А как ще стигнат до мен като собственик на страницата ?

Аз предполагам че тази страница е свързана с собствения ти профил,освен ако няма друг начин за правене на собствена страница.Но нека някой по компетентен да отговори!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Абе ако не продавате по стотици неща на ден няма никаква опасност според мен.

Ако продаваш стотици неща на ден няма проблем - хващат те плащаш си и продължаваш - проблема е като продаваш по едно две неща и те хванат само разправии те чакат.

Уферо не им е необходимо да знаят на кого е страницата - парите оставят следи - В БГ за да продаваш трябва да използваш наложен платеж - Ако имат желание да те хванат ще ти направят една пробна поръчка и ще те изловят като първият балък.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

И аз имах подобна идея .
А как ще стигнат до мен като собственик на страницата ?

Елементарно - най-вероятно ще ползваш куриер с наложен платеж. Свързват се с куриера от "органите" и изискват справка за пратките предадени от теб. Това си е напълно официално запитване и куриерите са длъжни да отговорят - описано е още в лицензията им.

Напълно реален случай от водеща куриерска фирма. Някакъв продавал онези ленти за ръка дето били с 3D холограма и т.н. Явно са го натопили от конкуренцията, но запитване имаше и е било обслужено. Просто обсъждахме eCommerce в БГ и оттам научих за този случай.
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Разбирам!Най-добре е да не рискувам!Ще изчакам приятеля ми да започне дейността на фирмата си и тогава евентуално,ще продавам през неговата фирма.Никъде няма да споменавам в описанието,че са Реплики и разбира се ще пускам касови бончета ако се налага!!!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

В БГ колкото повече се опитваш да си легален толкова по навътре ти влиза - Ако продаваш без фирма без документи и тн. и те хванат ще имаш много по малко ядове от колкото ако имаш фирма.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

В Продавалник няма да имаш никакви проблеми за продаването. А както казва колегата истинските проблеми започват когато вече имаш фирма. За съжаление в Булгаристан е така
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

В БГ колкото повече се опитваш да си легален толкова по навътре ти влиза - Ако продаваш без фирма без документи и тн. и те хванат ще имаш много по малко ядове от колкото ако имаш фирма.

Може би си прав и за това....така че ще помисля и може и да рискувам.
Само ако можете да ми кажете,когато си направя лична страница,как мога да остана скрита,т.е тази информация да не се вижда че аз съм администратор?
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Кате - има начини да се разбере кой е собственик на всичко на този свят. Грижа не бери за това.

Но може да започнеш първоначално малко без големите главоблъсканици ей-така както първоначално предложи. Случая който описах е за хиляди пратки на месец. Така ще видиш дали изобщо има смисъл да се занимаваш. АКО нямаш успех - ок, поне си опитала.

Проблема е АКО имаш успех - тогава трябва да оправиш това с фирмата. Примерно може да използваш фирма на някой твой познат или приятел. Т.е. документално да минават през него или физически той да се занимава само с това; а ти само със сайта. Но орташката работа в България е малко... абе на Руска рулетка ще имаш повече шанс.
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Кате - има начини да се разбере кой е собственик на всичко на този свят. Грижа не бери за това.

Но може да започнеш първоначално малко без големите главоблъсканици ей-така както първоначално предложи. Случая който описах е за хиляди пратки на месец. Така ще видиш дали изобщо има смисъл да се занимаваш. АКО нямаш успех - ок, поне си опитала.

Проблема е АКО имаш успех - тогава трябва да оправиш това с фирмата. Примерно може да използваш фирма на някой твой познат или приятел. Т.е. документално да минават през него или физически той да се занимава само с това; а ти само със сайта. Но орташката работа в България е малко... абе на Руска рулетка ще имаш повече шанс.

Благодаря за подкрепата!Аз също мисля че с 3-4 продажби на месец едва ли някой ще се хване за мен в началото!Мога да опитам,за да видя как ще потръгнат нещата!!!И без това конкуренцията с теиз страници е голяма!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Един познат предлагаше на мой приятел да продава в магазина си цигари без бандерол - И му вика номера е да не те хванат първият месец после няма проблеми :)
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Хитро :lol: но по темата, може спокойно да продава в Продавалник или чрез всички стотици сайтове за частни обяви
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Хитро :lol: но по темата, може спокойно да продава в Продавалник или чрез всички стотици сайтове за частни обяви

Благодаря,Крумов!!!Дадохте ми още една идея за сайтовете за частни обяви,не бях се сетила сама.А какво ви е мнението за страница в Фейсбук?
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Страницата във фейсбук като я направиш няма да ти генерира никакви продажби, а ако се развие може да има съмнения, че се занимаваш с внос и препродажба незаконно, докато в продавалниците всеки може да си пусне 2-3 боклучета и не вярвам там да се следи за това активно.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Крумов в тази държава при това полицейско управление нищо не може да се прави спокойно - Въпрос на време е някоя умна глава да реши че парите в хазната са малко и че с глоби на дребни търговци може да я напълни - Това че до сега не са го направили не значи че и в бъдеще няма да го направят - Утре ще извадят една хвърчаща разпоредба че задължават всички куриерски фирми да предоставят инфо за клиентите им които са направили повече от 5 000 оборот през изтеклата година и ще видиш чудеса.

Мисля че давностният срок за подобни неща беше 5 години така че всеки който работи в момента по този начин дори и да спре няма да може да спи спокойно поне още 5 години.
 

Горе