Продажба на видео рецепти?

Kill-op

Active Member
Здравейте,
Имам задание да направя сайт, чрез който клиента да продава видео рецепти. Т.е. влизаш плащаш си и гледаш как се готви таратор, и клипа той се активира отключен за 5-7 дена, след 5 дни се заключва. За целта иска да се използва безплатен CMS /Wordpress, Joomla, и др./, може с платен модул/компонент за управление активиране и спиране на клиповете. Като може да се ползва и външен сайт качване на клипове тип тубата, но да е безплатен, т.е. да се дава на клиента линк с видеото и да се деактивира след изтичане на срока. За тези, които ще скочат, че с трици иска да лови маймуни бих искал да поясня, че клиентът иска безплатен тъй като в условия на предстояща криза стартира нов бизнес и не иска да има допълнителни разходи с абонаменти, защото е набил не малка сума за импровизирано студио, техника за снимане и обработка на клиповете.
Тъй като до момента никога не съм работил по подобна задача и не ми е ясно как да реализирам частта с клиповете, ще се радвам, ако някой има идея или познания и сподели как може да се изпълни задачата. :)
 
lmao, успех да нагласиш WP да стане като хората по заданието, това си е проект за фрейм като ларавел, иначе ще влезеш в wp hell-a с 1000 плъгина дето няма да знаеш кое как работи ако трябва да се прави някоя промяна, а при такива клиенти бъди сигурен, че в някой момент ще ти каже искам еди какво си и еди кое си да е различно, и няма да знаеш къде да пипнеш, след като си създал чудовище дето да депендва на 50 плъгина които едва работят заедно
 
  • Haha
Реакции: Sky
lmao, успех да нагласиш WP да стане като хората по заданието, това си е проект за фрейм като ларавел, иначе ще влезеш в wp hell-a с 1000 плъгина дето няма да знаеш кое как работи ако трябва да се прави някоя промяна, а при такива клиенти бъди сигурен, че в някой момент ще ти каже искам еди какво си и еди кое си да е различно, и няма да знаеш къде да пипнеш, след като си създал чудовище дето да депендва на 50 плъгина които едва работят заедно


Не е задължително да е WP, дадох го просто като пример. Бих могъл да го направя на всяка подходяща за случая система или клиповете да се качват на някакъв външен сайт за споделяне на клипове и да се дава линк на клиента ръчно чрез мейл. Просто не мога да си избистря схемата за достъпа на клиента до клипа.
 
има стотици сайтове на wp с lms добавка за видеа и абонаменти.
Търси със LMS WP
 
Дай някой да видим, щото ето ти алтернатива дето хвърчи и 100% няма излишен боклук : https://laracasts.com
Имаш достъп до кода ли?
Инак - learnpress. така описано е идеалното решение, има интеграция със всичко нужно - видеата във вимеон примерно и така.

Инак и аз колкото повече напредвам с ларавел все повече почвам да не харесвам WP-са, ама въпроса не е какво на нас ни допада.
 
Лесна работа:
РКП + Таймлок

Само че ако искаш да скриеш видеото само за 1 клиент а за други да е видим, ще се получи малко по-сложно... понеже клиентът може да е тарикат и да си е сейвнал директното урл към видеото.

Алтернатива: Вимео предлагат наготово такава услуга.

ПП: Ама ако тоя таймлок трябва да е индивидуален за всеки събскрайбър вече ще иска и къстъм код в допълнение на един или два от горните плъгини.
 
Последно редактирано:
Лесна работа:
РКП + Таймлок

Само че ако искаш да скриеш видеото само за 1 клиент а за други да е видим, ще се получи малко по-сложно... понеже клиентът може да е тарикат и да си е сейвнал директното урл към видеото.

Алтернатива: Вимео предлагат наготово такава услуга.

ПП: Ама ако тоя таймлок трябва да е индивидуален за всеки събскрайбър вече ще иска и къстъм код в допълнение на един или два от горните плъгини.
това няма как да стане без мембършип плъгин, другото което успешно се ползва вече 2 години е https://simple-membership-plugin.com/
 
това няма как да стане без мембършип плъгин, другото което успешно се ползва вече 2 години е https://simple-membership-plugin.com/
Ами хубаво че има читав безплатен вариант. Не съм в час с пазаря понеже близо 5 години бях извън ВП сферата.

Останалата функционалност не е много сложно да се добави.

Изцяло къстъм решение е овъркил и ще отнеме поне 20х повече време и пари. Ако е за дебел клиент дето му е приоритет всичко да е оптимизирано и идеално - да, ама за лоу-енд клиенти ВП няма алтернатива :)
 

Горе