Продажба на продукти през Фейсбук?

stranen

Member
Представете си Фейсбук страница в която се качват снимки на продукти и малко информация за тях.В един от постовете пише ,че който иска да закупи продукт,да пише на пощата и ще му се изпрати списък с цени.Пощата я има в същия пост.Може ли цените да не се изпращат на пощата а да се пишат в описанието на всеки продукт тоест към всяка снимка?Могат ли от Фейсбук да се заядят нещо и примерно да изтрият страницата?Изобщо може ли да се продава по този начин?
 
От: Продажба на продукти през Фейсбук?

Продавал съм по този начин доста време, до сега не съм имал проблем. Изобщо даже не съм чул някой друг да има проблем с това. При нещата седяха по следнията начин:
Описание на продукта + цена + пишете на ЛС на страницата за покупка
Снимка на продукта

Сега последно време не съм го правил, но преди нямаше никакви проблеми, не би трябвало и сега да има.
 
От: Продажба на продукти през Фейсбук?

Аз съм виждала такива в опити да се продават разни ханд мейд неща - декупаж, тоалети, бижута - вървят безпроблемно.
Мислила съм да развъртя нещо подобно, понеже шия роклички, ала ме е срам да се снимам :cry:

Иначе има една страница - "Купувайте повече български стоки", която е сборна, от зарзават до мебели - всичко има вътре. Целта сякаш е идеална - да се насърчава българското производство - но идеята е като че ли доста комерсиална. :)
 
От: Продажба на продукти през Фейсбук?

Аз съм виждала такива в опити да се продават разни ханд мейд неща - декупаж, тоалети, бижута - вървят безпроблемно.
Мислила съм да развъртя нещо подобно, понеже шия роклички, ала ме е срам да се снимам :cry:

Иначе има една страница - "Купувайте повече български стоки", която е сборна, от зарзават до мебели - всичко има вътре. Целта сякаш е идеална - да се насърчава българското производство - но идеята е като че ли доста комерсиална. :)


Защо не снимаш някое момиче, а не теб? Все някоя съседка ще се навие или приятелка? Действай смело! Не трябва да те е срам, действай смело. Успех!
 
От: Продажба на продукти през Фейсбук?

Добре де, а какво става с издаване на фактури и т.н. Дори и за хендмейд би трябвало, ако продаваш нещо да издаваш документ за това и да имаш регистрирана фирма. Та моя въпрос е правят ли се такива проверки? Какви биха могли да са глобите?
 
От: Продажба на продукти през Фейсбук?

Добре де, а какво става с издаване на фактури и т.н. Дори и за хендмейд би трябвало, ако продаваш нещо да издаваш документ за това и да имаш регистрирана фирма. Та моя въпрос е правят ли се такива проверки? Какви биха могли да са глобите?

Би трябвало да издаваш фактура с касова бележка, ако плащането е на ръка, ако е през куриерска фирма може само фактура. Но тогава вече данъчните могат да те хванат през куриерските служиби, но за малко пари няма да ти пратя проблеми. Принципно в момента те търсят голями играчи с недекларирани приходи над 10 хиляди лева.
 
От: Продажба на продукти през Фейсбук?

За фейсбук има чудесно приложение за онлайн търговия. И никой не се сърди. ;)
 

Горе