Продажба на стоки от Китай като физическо лице

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от milnik, Февру 3, 2019.

1. milnik

milnik New Member

Рег.:
    Февру 3, 2019
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте! Не съм счетоводител и се обръщам към вас за помощ. Напоследък се занимавам с внос от Китай на дребни неща,които изпращам по Еконт на частни лица. Искам да го правя законно. Необходимо ли е да регистрирам фирма (работя и се осигурявам на друго място) или мога да продавам така като ФЛ и накрая да подам данъчна декларация? И ако продавам като ФЛ признават ли ми се направените разходи във вид на инвойси от Китай?
    Надявам се да ми помогнете. Благодаря ви!

2. djokando83

djokando83 Active Member

Рег.:
    Окт 28, 2015
    Съобщения:
    276
    Харесвания:
    30
    Точки:
    28
    Ако декларираш като ФЛ ще дължиш 15% от оборота , като данък ... Ако регистрираш фирма - 10% от печалбата (разходите за покупка на стоките ще се признават , ако изискаш китайците да ти пратят фактура )

3. milnik

milnik New Member

Рег.:
    Февру 3, 2019
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Благодаря за отговора! Интересува ме дали от НАП могат да ме санкционират затова,че не съм се регистрирала като фирма,а извършвам търговска дейност? Т.е.има ли право ФЛ да извършва тази дейност при условие,че си подава данъчна декларация?
    И значи ФЛ плаща данък върху целия оборот,не му се признават фактурите за покупките?

4. nehrox5

nehrox5 Active Member

Рег.:
    Ян 5, 2014
    Съобщения:
    181
    Харесвания:
    45
    Точки:
    28
    Може и нищо да не плащаш, ако знаеш как.

Вече имам чувството, че всяка втора тема е за китайските джундурийки от алиекспрес, НАП, Еконт, имам ли право, възможните санкции, колко ще е глобата, да правя ли фирма, да регистрирам ли ЕООД, и.т.н... Четете, бе хора. В Интернет пространството има много информация, ЧЕТЕТЕ!

sstankov харесва това.
  5. CopyTheFunk

CopyTheFunk Active Member

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    178
    Харесвания:
    60
    Точки:
    28
    Място:
    София
    и 5% дивиденти ако ще вадиш $$ от дружеството

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice