Продажбите в Интернет от физическите лица - автоматично в годишните данъчни декларации.

От 8 март: НАП усъвършенства автоматично попълнените данъчни декларации на физическите лица. В тях вече влизат и доходите на гражданите от продажби в Интернет.

Ако си продам личния използва няколко години бойлер през ОЛХ ще трябва ли да си го впиша в данъчната декларация? Олигофрени ненаяли се.

Този номер с ДДС отдавна му хванаха цакаха. Там оня бобър ги научи по трудния начин. ;) Ако ти е добра счетоводителката, всичко може.
 
Ето линк с видео по темата

Общо взето преценката дали се продават лични вещи или се прави търговия е много субективна.
 
Аз не разбрах, от къде ще извличат информация, че да я попълват автоматично и как ще разграничават кога си си продал стария телефон, кога си извършвал търговия. Доколкото знам, по белите държави има някакъв необлагаем минимум, който не се облага, без значение какво си продал, нещо като 10000 евро на годишна база ми се върти.... Май, май, тупкането на чувала се задълбочава :)
Куриерите са ги подали към НАП(абсолютно всички куриери).
От днес могат да се видят.
 
Куриерите са ги подали към НАП(абсолютно всички куриери).
От днес могат да се видят.

Да, гледах го и аз. Доколкото разбрах, всичко ще се вписва на автоматик в данъчната декларация, после ще се въвеждат корекции от задълженото лице. Ми честито на печелившите. Пак не казаха как ще разбират кое е продажба, кое лична вещ, вписват всичко май....
 
Да, гледах го и аз. Доколкото разбрах, всичко ще се вписва на автоматик в данъчната декларация, после ще се въвеждат корекции от задълженото лице. Ми честито на печелившите. Пак не казаха как ще разбират кое е продажба, кое лична вещ, вписват всичко май....
Ако си продал 20 джанти си е бизнес.. ако си продал 10 телефона си е бизнес..
ако си продал 400 дрехи може да са стари дрехи на теб , мама, тати , баба , братовчед :) горе/долу важно е какво пише в описанието :) й
 
Ако си продал 20 джанти си е бизнес.. ако си продал 10 телефона си е бизнес..
ако си продал 400 дрехи може да са стари дрехи на теб , мама, тати , баба , братовчед :) горе/долу важно е какво пише в описанието :) й
Както и честота на изпращане на еднородни стоки(всеки ден/през ден/през два и т.н.).
Няма лошо в тая цялата работа, ама поне да бяха дали малко повече информация или критерии.
Сега всеки ще има "ама аз съм продал 20джанти, ама те са от личните ни автомобили и решихме да ги сменим." , а също и "продал съм на родата телефоните и ето ти ги 7-8броя" или " разпродавахме вкъщи старите ни дрехи".
Така и не стана ясно, кой и как ще каже, че е така или не??
И ако имаш 45лв НП за цялата година от едни стари обувки, трябва да си подадеш год. декларация и да споменеш, че не са били цел/обект на търговия?
 
Последно редактирано:

Горе