Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Нарушаваш закона, колега!!! Конкретно и ясно! В това съмнение няма! :)
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

И от всички коментари тук няма два еднакви в които да съм прочел,абе в нарушение си или пък няма страшно прави си нещата.Значи за някой това което правя не е редно за друг не е проблем :D :D :D

Какво очакваш да ти кажем ? Между другото нали си пълнолетен и можеш да четеш.. преди да правиш нещо не е лошо да се запознаеш със законите, защото незнанието не е оправдание да ги нарушаваш. А дали ще те хванат, ми не знаем, аз като карам без винетка да пускам всеки път тема тук, дали този път ще ме хванат и дали, като ме хванат ще мина с 20 лв ? Всичко е възможно, важното е че си в нарушение, а дали и кога ще те хванат няма как да ти кажем, пробвай при гледачка! С какво друго можем да сме ти полезни ? : D

Морално, ако ме питаш ме боли к**а, че продаваш нещо за 200лв на месец и не вкарваш данъци, но по-закон нямаш право и ако те хванат, ще си платиш глобата или ще те осъдят, нямам идея какво е наказанието, прочети в интернет.
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Никой не ти отговаря конкретно, щото и те не знаят :) а ги вълнува въпроса, понеже и повечето са на подобно дередже... И затова се усукват около тая тема.

Ако не ти пише името никъде освен на WU бележките, няма проблем. Просто си декларираш доходите годишно и толкова.

Но ако продаваш реплики и примерно домейнът и хостинга са на твое име или по някакъв друг начин следата води до теб, по-добре да не продаваш в ЕУ (като блокираш ИП-тата).

Ама все пак това не е юридическа консултация - само произволни размишления по темата.
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

А да, аз репликите ги забравих, ами и това е незаконно и може да те гъзят. Но пък циганите по пазарите си ги продават, отделно във фейсбук още мервам по някое сайтче където продава адидаски за 20 кинта, това е риск, който са решили, че могат да поемат. На теб ако ти треперят мартинките не се занимавай :D
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Никой не ти отговаря конкретно, щото и те не знаят :) а ги вълнува въпроса, понеже и повечето са на подобно дередже... И затова се усукват около тая тема.

Ако не ти пише името никъде освен на WU бележките, няма проблем. Просто си декларираш доходите годишно и толкова.

Но ако продаваш реплики и примерно домейнът и хостинга са на твое име или по някакъв друг начин следата води до теб, по-добре да не продаваш в ЕУ (като блокираш ИП-тата).

Ама все пак това не е юридическа консултация - само произволни размишления по темата.

Най-после и един "знаещ" да се яви! :)

1) Аз не съм на това дередже
2) Колегата не е питал за схеми как може фа мами
3) Ползва Peypal
4) Ако решат да го хванат и с прокси, впн и тор сървъри пак няма да се скрие
5) Имаш право да си размишляваш :)
6) Да, никой не знае, а и няма как да знае. Има нарушение на закона, а кой хващат и кой не както е споменато по-горе трябва врачка да каже

Аз се кефя на момчето, защото има желание. И както писах не мисля, че за 100-200 лв на месец някой ще се занимава с него.

Съвет:

Консултирай се с адвокат! Казваш му всичко от-до. Ако стане гаф, поне да знаеш какво да правиш.

И пак казвам - учи, събирай опит и не чакай само на това, че може да минеш метър, а по-натам инвестирай да си изряден. Тук има доста подобни теми. Не чакай всичко на готово.

Лични мотиви да пиша в темата, че момчето е амбициозно и има желание за развитие. Пише всичко в прав текст въпреки че е неизряден отвсякъде.

Няма как да знам, но повечето онлайн магазини мисля, че така са тръгнали. Тук не става въпрос за брандове с бюджет от 100 к. А всъщност си има и все още развити от години, които в "за нас" се гонят две мухи, защото е празно.
 

Горе