Продуктово описание и ефекта му в-у СЕО

eLast

Active Member
Здравейте, имам следното питане:

Имам 2-3 основни категории продукти. Във всяка една от тях имам 20+ продукта. Всеки продукт си има 2 вида описание - кратко и подробно.
Ако в краткото слагам индивидуално инфо за всеки продукт, а на подробното е еднакво за всички продукти от тази продуктова категория, това еднакво описание как би повлияло?
 
От: Продуктово описание и ефекта му в-у СЕО

Ще повлияе, че няма да ти се индексира продуктовата страница. Но пак е важно кое описание къде се появява. Дай повече инфо.
 
От: Продуктово описание и ефекта му в-у СЕО

Да кажем продавам картини, скулптури и зарзават.

В картини имам 20 различни картини. На всяка 1 картина има 2 описания - кратко и пълно. И ги почвам.

Картина 1
кратко - Супер картина, рисувана от комшията на 5 ракии
подробно - предлагам ви само стойностни картини на страхотни цени и мигновенна доставка

Картина 2
кратко - Интересна картина, която не знаем какво изобразява
подробно - предлагам ви само стойностни картини на страхотни цени и мигновенна доставка

Картина 3
кратко - Поредната картина за продан
подробно - предлагам ви само стойностни картини на страхотни цени и мигновенна доставка

После така за скулптурите и зарзавата (Вискяра да не ме вземе за конкуренция - не съм му в бранша :)))
 
От: Продуктово описание и ефекта му в-у СЕО

По принцип краткото описание е за категорията - там, където ти се листват n-броя продукти. Подробното е за продуктовата страница. Ако дублираш подробното, тогава ще отнесеш изключително сериозно наказание за дублирано съдържание. Ако толкова не можеш да сътвориш нещо различно - направи обратното. Тогава ще ти накажат категориите, което е по-приемливо.
 
От: Продуктово описание и ефекта му в-у СЕО

Ще гледам нищо да не се наказва. :)

Благодаря ти , Тео!
 

Горе