Проекти тип „Еднорог” / Unicorn/

Business abacus

New Member
Интересно ми е какво е вашето мнение за проекти тип „Еднорог” / Unicorn/ и дали такива проекти са възможни в България?
Определението за проекти тип „Еднорог” са проекти, които започват с много малък капитал и за кратък срок, максимум 5 години, капитализацията им минава милиард и повече.

Ето и една статия, за какво става въпрос: http://techcrunch.com/2013/11/02/welcome-to-the-unicorn-club/
 
Последно редактирано:
От: Проекти тип „Еднорог” / Unicorn/

Ако не с пари, с много пари и ще стане :) - Ама в нашата мила татковина такива проекти може би се броят на пръстите на едната ръка и пак с условности, и все пак зависи от идеята и продукта де.
 
От: Проекти тип „Еднорог” / Unicorn/

Интересно ми е какво е вашето мнение за проекти тип „Еднорог” / Unicorn/ и дали такива проекти са възможни в България?
Определението за проекти тип „Еднорог” са проекти, които започват с много малък капитал и за кратък срок, максимум 5 години, капитализацията им минава милиард и повече.

Аз мога да ти кажа една идея ... но не е много легална ;)

Една лаборатория като тази от Braking Bad и си готов. Даже след година може да правиш милиард с добиче като тяхното... пък да не говорим с по-голямо ;)

Иначе легално ... много трудно ... трябва баш кьоравото да удариш ;)
 
От: Проекти тип „Еднорог” / Unicorn/

Ако не с пари, с много пари и ще стане :) - Ама в нашата мила татковина такива проекти може би се броят на пръстите на едната ръка и пак с условности, и все пак зависи от идеята и продукта де.

В Лондон, през месец юли имаше едно мероприятие, там всички умуваха, че европейците изоставаме от другите, най-вече от Щатите, защото в Европата няма нито един такъв проект, а сега се оказва че в България има няколко.
Това определено е добра новина.
Дай някакво инфо за такива проекти, ако не са някаква тайна, да видим какво правят хората.
 

Горе