Проект: «Анонимни собственици».

rujel

Well-Known Member
Съвсем накратко представям идеята, за да не досаждам с дълъг текст.

Идеята е ако имаме обект от определен вид, то да се регистрирате в даден сайт по споменатия проект. След това ако някой искат да осъществи контакт със собственици на обекти от определен вид - то също се регистрира в този сайт, но под друга форма.

От какво подобна система е по-ефективна от форум например? Причината е в тясната специализирана насоченост на отправените предложения. Например ако предложените ви е насочено към собственици на offline заведения за бързо хранене, то то няма да бъде изпратено например на собственици на ресторанти. Така няма да губи времето на последните.

Като цяло въпросната ефективност е предимство за доста заети в бизнеса си хора, които не могат често да посещават форум като този тук например. Затова също ще е добра, ако разглежданият сайта заложи и на функция за SMS известяване за нови предложения, която примерно да се задейства при натрупване на определен брой такива, които освен това могат да отговарят и на допълнителни уточняващи критерии.
 
Колега има вече доста такива сайтове - без да се замислям дори, знам че има десетина такива.
Което не трябва да те отказва, но ги разгледай дали можеш да предложиш нещо по-добро от тях, защото така на първо четене не виждам нещо УАУ.
 
Има такива сайтове от 16 години. Каква е иновацията в твоята идея?
 
Въпросът е не сайтовете, а наличните клиенти на тези сайтове. Ето например магазините в София регистрирани ли са в такива сайтове?
Идеята да става дума за анонимно представяне е ключова в случая, защото така бизнес обектът не се ангажира при осъществяването на началния контакт.

Като казвате, че има такива сайтове, то защо не изброите които знаете. И всъщност ме интересуват тези в които има и достатъчно много български обекти.
 
Като казвате, че има такива сайтове, то защо не изброите които знаете. И всъщност ме интересуват тези в които има и достатъчно много български обекти.
Защото ме мързи да потърся в гугъл. Щом и теб те мързи, няма да го правя заради някого друг.

След като другите не са успели да привлекат малките обекти, ти как ще успееш?
 
Като казвате, че има такива сайтове, то защо не изброите които знаете. И всъщност ме интересуват тези в които има и достатъчно много български обекти.

https:// bcc [.] bg /
 
Защото ме мързи да потърся в гугъл. Щом и теб те мързи, няма да го правя заради някого друг.

След като другите не са успели да привлекат малките обекти, ти как ще успееш?
Много съм търсил и при това неуспешно, но определено явно говорим за търсене на съвсем различни неща.

С този проект няма начин да привлека малките обекти. Това е възможно само посредством осъществяване на контакти покрай други видове проекти. Освен това е за предпочитане, ако и някой с подобни контакти се включи в начинанието (под форма на съдружие).

https:// bcc [.] bg /
Тук можеш да търсиш по "инвеститор", "проектант", "консултант", ... "доставчик", но не и по собственик. Освен това обектите никак не са анонимни, което възпрепятства лесния и бърз начален контакт.
 
Не разбирам идеята на тая тема.
Търсим ли нещо или брейнсторминг някакъв?
 
По-скоро е брейнсторминг за момента, като току виж нещо се намери ей така между другото.
 

Горе